Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 9:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Já už tomu vůbec nerozumím. Napřed píšeš, že to určitě nemá 7,8 Ah, ale nanejvýš 6 Ah a teď jsi tam dobil 9,5 Ah. A proč 9P asi? Ty nevíš, kolik článků má ta apache baterie?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
guchar píše:

- Jak si mám představit (chápat) tvoje: "jsem měl --pravděpodobně 9P--" ?


Já nevim z kolika článku se skládá baterie apache, jen odhaduji, že to bude alespon 5P


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
karval píše:
Já už tomu vůbec nerozumím. Napřed píšeš, že to určitě nemá 7,8 Ah, ale nanejvýš 6 Ah a teď jsi tam dobil 9,5 Ah. A proč 9P asi? Ty nevíš, kolik článků má ta apache baterie?


vždyt jsem to psal, že k té baterii Liitokala už mám přiřazených na pevno ještě dalších 10čl 2600ma

liitokala má v popisu--3čl o kapacitě 2000ma---tedy součtem 6000maplus 2600ma--7600ma-já ale dobil 9500 ma

pak má ale liitokala v popisu také--3čl 2000ma---celková kapacita 7800ma



ty mnou přiřazené články navíc mají popis 2600ma, pokud tedy tuto kapacitu odečtu z celkově dobitých 9500ma---do liitokala baterie jsem dobil 6900ma---né jak je v popisu 7800ma

mě to tedy měřením vychází, že já do baterie Liitokala umím dobít max 6900ma.

Baterie apache je v plastovém obalu, z kolika P článku se těch 13Ah skládá přesně netuším.

lépe to vysvětlit neumím a 10čl baterii už neumím změřit jinak, než vyjet do konce--kdyuž vypíná pohon a pak pouze změřit kolik jsem dobil.

samozřejmě počítám s tím, že kolik mi ukazuje že jsem dobil wattmetr, něco asi trochu vytopil BMS v baterce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 11:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Jo takhle :idea: . V té liitokale budou 2600 články, to přece vychází na 2600 x 3 = 7800 mAh. Akorát asi dají trochu míň. Myslím, že do 2000 bys skoro 2400 nenacpal. Jedině, že by to sežral nějaký balancér :roll: .
U té apache se dá předpokládat, že to budou taky 2600 mAh články 5P. Jiné nevycházejí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
karval píše:
Jo takhle :idea: . V té liitokale budou 2600 články, to přece vychází na 2600 x 3 = 7800 mAh. Akorát asi dají trochu míň. .


joo, takhle by to být mohlo, já jediné co řešil---proč tedy píšou, že články jsou o kapacitě 2000ma a součtem třech článku jim vychází kapacita 7800ma.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 12:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Ty jejich popisy jsou samý překlep, na ty bych nespoléhal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
karval píše:
Ty jejich popisy jsou samý překlep, na ty bych nespoléhal.


kdyby jen popisky, včera mi dorazil kompas--kulička na palubní desku, sever ukazuje naprosto přesně na jih :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 13:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin:"sever ukazuje naprosto přesně na jih."S je na střelce nebo na stupnici?Nejde otočit?
Kulička na palubku = hrubá "stupnice" na samotné kuličce? S=South=jih, N=North=jih.
Popular Ball Compass from China
Navigation Dashboard Car Compass Cycling Hiking Direction Guide Ball for Car Boat Truck
Jiný něco odtud?
https://www.aliexpress.com/af/ball%25252dcompass.html?SearchText=ball+compass&d=y&blanktest=0&origin=n&isViewCP=y&jump=afs

Cheap Ball Compasses for Cycling (AliExxpres "mountain bike compass")
mountain bike compass


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tady ten

https://www.bmshop.eu/p/kompas-do-auta- ... vy-cruiser

ale dík za ty odkazy kompasu na cyklo zvonku, to se mi líbí, nějaký asi vyberu.

ono se dá samozřejmě orientovat i tady podle toho, ale ledva na něj kouknu, tak se hned naseru :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 14:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Někde jsem zahlédl KATEGORII "Handbearing Compasses / sight bearing compasses"
rogalo a padáková křídla, turistika?, byly tam hezké, odpůrci google mají kliku, nevím kde.
Kdysi jsem měl (někde je) "elektronický" na 3 AAA = velký těžký, AAA jsou otrava,+ hodiny,
budík, kalendář a teploměr. Nic moc. Na kalibraci musel být vodorovně (?natočen na sever).
General DC360BL Digital Compass With Bright Blue Backgroud
Jinak FUNGOVAL . I když je to dávno pořád jde koupit.
https://www.dx.com/p/professional-electronic-compass-and-digital-thermometer-with-clock-and-alarm-11897#.W4qbWegzbIU
https://www.tequipment.net/GeneralDC360BL.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak kompas a jeho umístění už mám asi definitivně domyšlený, už delší dobu vím, že občas je hold potřeba počkat, až se ten správný nápad dostaví :D

sice by se mi líbilo, mít ho na očích hned na řidítkách, ale na řidítkách je trochu problém kam ho dát, aby do kompasu nekecal kovový rám , motor--magnety z pohonu--bluetooth reprák, jde to i na řidítka, ale opravdu pouze někam a i tak je výsledek, že sever bude opravdu na severu nejistý--na elektropohony jsou problematické i bezdrátové tachometry.

ještě jsem uvažoval o tady těch hodinkách

https://www.lightinthebox.com/cz/p/deti ... rm=1.3.4.0

moc se mi líbí ale jsou příliš veliké, aby mi při jízdě nevadili.

nakonec mi osvítil duch svatej s tím nejjednodušším nejefektivnějším řešením, koloběžek mám víc, ale na jakoukoli z nich si vždy beru jeden batoh, takže kompas pujde na popruh na batoh--obyč kompas na pásek na hodinky

https://www.armed.eu/cs/kompas-na-pasek ... SAEALw_wcB

malý, funkční

zatím jsem tam prdnul kompas co mám na karabině, až pojedu někde okolo army prodejny, koupím ten na hodinky a navlíknu na popruh batohu-- teda pokud bude sever ukazovat opravdu na sever :lol:

Příloha:
IMG_0010.JPG
IMG_0010.JPG
[ 65.82 KiB | Zobrazeno 866 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 6:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin - kompas Myslím, že se vrátíš k umístění na řídítka. Jen vymysle a vyzkoušet
pár míst, kde bude na očích, a nebude ovlivňován blízkými díly z magnetických materiálů.
Teda pokud máš potřebu mít jej na očích. Jinak může být u mapy v batohu.
(Já jej nosil na šňůře na krku. Jako spolujezdec v autě, při častém vystupování.)
- V místech se signálem by stačila GPS v mobilu? (Pokud ji tam máš.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Ještě si dej pozor abys nekoupil kompas pro jižní polokouli.
https://www.mares.com/shop/cs-CZ/handy- ... phere.html

Schválně, kdo to ví čím se liší?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 10:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Že by měl jinak vyváženou střelku kvůli inklinaci?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 10:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
guchar píše:
- V místech se signálem by stačila GPS v mobilu? (Pokud ji tam máš.)


Ne všechny mobily mají v sobě kompas (magnetometr). Bez něj GPS nedokáže bez pohybu určit světové strany.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz