Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Létání?
Nelétám protože nechci. 25%  25%  [ 17 ]
Nelétám kůli financím. 49%  49%  [ 33 ]
Zvažuju pořízení piloťáku. 9%  9%  [ 6 ]
Zvažuji vlastní ul letadlo. 0%  0%  [ 0 ]
Létám paralelně s modelařením 13%  13%  [ 9 ]
Létám na vlastnilm letadle. 3%  3%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 67
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 7:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Kdysi jsem létal ve větroni. Teď už mám jiného koníčka, který mě dostatečně naplňuje. Někdy vloni jsem byl na letišti a bavil se s piloty o možném návratu k létání. Z mého pohledu je to nereálné. Trávit zase na letišti celý víkend, samozřejmě je to o penezích, které do toho dát nechci. Připadá mi to příliš sobecké. Mám rodinu a velký dům, takže peníze je pořád kam dávat. Přijde mi to smysluplnější, užijeme všeho společně. Takže modelařím a hlavně běhám. V lese, po horách, všude možně. Tam relaxuju. Dospělé létaní už k životu nepotřebuji. I když to byl v dětství můj sen. Ten jsem si splnil a to mi stačí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Abych řekl pravdu tak tyhle výsledky mě trochu překvapily

Nějak jsem nečekal že peníze budou většinový důvod. Tak nějak jsem od modelářů spíše čekal že je baví modelaření a prostě do velkého letadla nechtějí.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
A to ešte koľko z tej prvej odpovedi v skutočnosti patrí do druhej, ale ješitnosť nedovolí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Havle, když kouknu na sestavu lidí kolem sebe, s kterejma jsem kdysi začínal modelařit, tak jich cca 90% odpadlo, protože je modelaření přestalo bavit nebo že na to nemaj a nebo obojí.
A prachty na dospělý lítání? Nemají ani na tu násobně levnější modelařinu. Nevím v jakej sférách žiješ ale 80% národa má hluboko do kapsy. Jen se podívej, kolik je exekucí, v roce 2016 jich bylo 2,6 miliónů. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Chápu že spousta lidí nemá peníze na dospělé letadla. Ale většina taky ani nemodelaří.
Ona i ta modelařina dokáže stát sakra hodně peněz.
A velké letectví nemusí stát hodně peněz vše je to jen o přístupu k věci, ale létat jde i poměrně levně.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
Nemají ani na tu násobně levnější modelařinu. Nevím v jakej sférách žiješ ale 80% národa má hluboko do kapsy. Jen se podívej, kolik je exekucí, v roce 2016 jich bylo 2,6 miliónů. :roll:


To spolu moc nesouvisí...

Znám pár lidí, co mají povícero exekucí. Ale proč? Ne že by neměli prachy. Neumí s nimi hospodařit, chtějí mraky chujovin a to hned. Dělají kraviny, sbírají se jim nezaplacené pokuty, penále, poplatky, půjčka na půjčku a jsou v hrdeli.

A to je z těch exekucí většina. Na blbost. Ne na chudobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Já jsem lítat chtěl, ale kvůli očím jsem neprošel přes doktory. Díky kamarádům a známým jsem se párkrát ke kniply dostal, a ano, bavilo by mě to i teď. Nemyslím si ale, že by v mém případě byla modelářina substitucí za dospělé létání. Vzhledem k nedostupnosti modelářských kroužků jsme se snažili něco dělat dle ABC, později dle modeláře. Dělali jsme papírové modely zámků, strojů i letadel, pár plastikových modelů, trochu více modelovou železnici, pár lodních modelů včetně katamaránu s na nezmarem MK-17, pár jedoduchých balzových házedel a gumáčků. Nad RC soupravou jsem mohl jen slintat. Potom přibyla elektronika, programování, motorky,... RC modelářina jsem se vrátil až v roce 1999. V tomto období jsem se dostal i ke kniply velkých letadel. A ano, jsem spíš RC létač a skladatel než modelář.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
zdzd píše:

To spolu moc nesouvisí...

Znám pár lidí, co mají povícero exekucí. Ale proč? Ne že by neměli prachy. Neumí s nimi hospodařit, chtějí mraky chujovin a to hned. Dělají kraviny, sbírají se jim nezaplacené pokuty, penále, poplatky, půjčka na půjčku a jsou v hrdeli.

A to je z těch exekucí většina. Na blbost. Ne na chudobu.
S exekucema máš pravdu, ale to, že většina národa nemá zrovna na rozhazování je pravda taky.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tady bude kombinace vícero faktorů. Pokud sypu peníze do jednoho koníčku, ubere to z možné hromádky na druhého koníka. Věnuju-li čas, musel bych to opět nějak rozdělit. Nevím, jak je to dnes, ale kdysi jsem trávil skutečně celý víkend na letišti, a to prakticky po celý rok, nebo aspoň jeho většinu. Když si kromě koníčků člověk pořídí i rodinu, a k tomu, jakožto poslední a nejzoufalejší způsob jak získat peníze, chodí do prace, už moc volného času nezbývá. Až vyhraju eurojackpot, koupím si vlastní éro a budu mít čas i na to.
Celerone, nemyslím si, že máš pravdu. Spíš se názorově kloním k zdzd. Kdo tě nutí koupit si poslední model bavoráka, letět na exotickou dovolenou soukromým tryskáčem a všechno to financovat z půjček s platem nočního hlídače (záměrně jsem to popsal do extrému). Dnes ti fakt půjčí téměř na všechno, všude nabídky úvěrů, úvěrových karet atd. Určitě jsou lidé, kteří do toho spadli třeba špatným podnikatelským rozhodnutím, nějakou nehodou (ztráta zaměstnání nedej bože pro krach zaměstnavatele, nemoc apod.) . Ale ne nevýznamná část je z neznalosti hospodaření a neznalosti obyčejných kupeckých počtů.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 9:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Z extrému do extrému.
Nemyslím si, že jazdí u Vás v ČR toľko veľa bavorákov a ani že vaši ľudia cestujú v takom množstve na exotické dovolenky. Trošku skreslená predstava človeka žijúceho mimo realitu.
Nájdu sa takí ľudia, ale nie v takom množstve.
Ľudia si dnes myslia, že môžu mať všetko, však si požičajú.
Mnoho ľudí, či starých alebo mladých je totálne finančne negramotných a tam je zakopaný pes. Nejako bolo, nejako bude. To platilo možno prv, kedy sa viac štát staral o ľudí ako dnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kdybys to četl pečlivěji, napsal jsem, že to záměrně popisuju v extrému. Ale ono opravdu si lidi berou půjčky na vánoce, dovolené a já nevím co ještě. Nejsem odpůrcem půjček, také jsem si v životě půjčil, ale počítám u toho. Nabídky jsou lákavé, ale ty následky. Pamatuju na jeden díl sitcomu step by step, kde si JT za splatku "pár dolarů" pořídil auto, za dalších pár jiné věci a nakonec z těch párů byla pěkná hromada a samozřejmě nestíhal splácet. Někde jsem viděl možnost pořídit si modelářské vybavení na úvěr (nevím už, který finanční dům, či společnost to byla).
S tou finanční negramotností je to bohužel pravda.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 9:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Veď aj ja to nemyslím doslovne. Viac-menej som odporcom pôžičiek, ale chápem, keď si ju niekto berie na byt, ešte prekúsnem auto /hoci ako zamestnanec by som ho radšej nemal ako mal na leasing, prípadne pôžičku/.
Ale pôžičku na dovolenku, vianoce, to je už čistý nechcem písať čo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 9:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
automet píše:
Z extrému do extrému.


Je to o prioritách.
Toto se stalo asi před dvaceti léty.
Lítal jsem za městem a jel okolo nějaký pán, zastavil se, pozdravil, na něco se poptal a pak klasická otázka:
Co to stojí? Povídám v kupních cenách (éro, rádio, nabíječka a nějaký baterky) asi 35kKč. Už podle ceny bylo jasné, že nemám žádné super vybavení a éro bylo nějaký papírák.
Tak mi povídá "na to já bych neměl" a sedl do auta za 400kKč a odjel. Já si vzal ze sedadla svojí 15leté rachotiny vysílač a šel lítat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 9:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
To je normálne, nie každý žije modelárstvom, nie každý žije autom, nie každý žije bicyklom, nie každý žije rybárstvom, nie každý žije lyžiarskym vybavením.
Problém je, keď niekto žije iba peniazmi, to je v skutočnosti asi ten najchudobnejší život :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospělé letectví.
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no a kdyz se tu pretrasaji tak ty finance, kolik teda vlastne realne stoji dospele letani? ja jelikoz sem po tom netouzil a neresil to tak mam jen velmi hrubou predstavu ve stylu pilotak + porizeni vlastniho letadla tak do mega a potom rocne podle naletu desitky az stovky kkc.. treba me to nekdo vyvrati ze prehanim, treba mi reknete ze za to si tak jednou do roka skocim s rogalem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz