Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 18:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nedela tady nekdo do Opelu ?

pred rokem me montovali (v jednom nejmenovanem znackovem servisu) tazne zarizeni s 13 kolikem a ted jsem zjistil (po koupi karavanu) ze draty ktere jsou prave kvuli 13p zasuvce tj. stala elektrika z aku + spinana z aku nejsou vubec zapojene.

Predpokladam ze zitra si poslechnu neco jako - to jste nerekl ze chcete zapojit, to neni v zakladu, na to se zaruka nevztahuje, to jste si ustrihnul sam atd.....


Takze by me zajimalo zda nekdo netusi zda do zadniho powerboxu (je to kombik) vedou nejake rozumne tluste draty ktery jsou pod stalym/spinanym napetim a dali by se pouzit.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 8:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 90
Bydliště: Vyškov
Ahoj, mám teda Astru H, ale v tom zadním elektrickým centru mám přímo zásuvku na kabel od tažného zařízení. K tažnýmu se koupí kabeláž přímo pro Astru, zapojí se do zásuvky a jede to. Na ty kabely od té zásuvky by se měla dát napojit i obyčejná univerzální kabeláž. Hádám, že v Insignii by to mohlo být podobně.

zkus mrknout sem:

https://www.opel-forum.cz/viewforum.php?f=51


Naposledy upravil vlada123 dne sob 22.06.2019 16:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 19:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Nejsem si úplně jistý, ale nemusíte hledat zásuvku pro Opel. Je na to nějaká norma, jak by měly být jednotlivé kolíky v zásuvce zapojené. je to pro všechny auta stejné. Buď jsou zásuvky pro přívěs 7 kolíkové nebo 13. Takže zkuste pohledat na netu zapojení té 13 kolíkové zásuvky. 7 kolíkovou verzi jsem našel, ale tu 13 ne. Navíc je někdy přímo zapojení na papírku, když si koupíte novou zásuvku nebo zástrčku.
U té 13 kolíkové zásuvky nevím, ale u 7 kolíkové nebývá. Je tam jen zvlášť kostra, potom zadní světla, u jednoho bývá připojeno osvětlení SPZ. Obě směrovky, zpátečky, brzda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 19:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
problem se snad povede doresit - soucasti 13p kitu od GM neni standardne rozsireni na stale / spinane napeti ktere potrebuje obytny vlek. Prodejce v servisu me pred montazi na to jaksi zapomel upozornit a ja to bral jako beznou soucast.

Vypada to ze to nema standardne zadne 13p tazke at uz ma elektroniku od jakehokoliv vyrobce, vzdy se tech 30/15A pro vlek resi nejakym rozsirenim navic.

Tak snad to do zitra prijde a chlapci to stihnou namontovat. Nerad bych aby se me cestou na dovcu zkazila suncicka :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 21:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
varok píše:
... zkuste pohledat na netu zapojení té 13 kolíkové zásuvky. 7 kolíkovou verzi jsem našel, ale tu 13 ne.

https://www.vapp.cz/zapojeni-vidlic-a-z ... h-zarizeni
http://www.jb-elektronik.cz/diagnostika ... _tazne.php

Není to tady toto?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 21:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 90
Bydliště: Vyškov
varok: nemyslel jsem zásuvku na tažném zařízení (7/13 kolíků), ale tu na druhém konci kabelu uvnitř auta. Když máte ten kabel přímo na to auto, tak má konektor, co jen zastrčíte do zásuvky, která je nachystaná (někdy) v pojistkové skříňce, nemusí se to tam dobastlovat jako univerzální kabeláž. Amperovi to ale nepomůže když tam to napětí vyvedené není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 21:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, já myslel klasickou zásuvku tažného jako dal v odkazech Jio. Tak to potom nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 22:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Amper píše:
problem se snad povede doresit - soucasti 13p kitu od GM neni standardne rozsireni na stale / spinane napeti ktere potrebuje obytny vlek. Prodejce v servisu me pred montazi na to jaksi zapomel upozornit a ja to bral jako beznou soucast.




Ono je také potřeba aktivovat ŘJ. Nebudu to všechno popisovat, tady je to napsané zhruba vše.
https://www.tazne.cz/kodovani-ridici-jednotky/

V článku nejsou zmíněné další detaily, jako že při připojení přívěsu nefunguje elektrické otevírání pátých dveří, nebo bezdotykové, případně z DO. To vše pak záleží na výbavě auta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opel Insignia - elektro v zadu
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 8:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, to je provedene , auto dokonce prodlouzilo interval "dalnicniho blinkru"

Kdybych vedel jak je zapojeny to zadni power center tak jsem si to udelal sam ale nikde jsem to nenasel, cekat na knizku z UK nemuzu a pochybne placene downloady prirucek nechci riskovat

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz