Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Otázka najmä na zdzd ale aj ostatných.
Po koľkých km meníte reťaz?
Mám 950 km a zatiaľ som ešte ani nemeral. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To záleží v jakém zápřahu jsi a nejde to určit podle km.
Kup si měrku nebo použij šupleru. Postup viz třeba první odkaz z google https://www.velofiala.cz/blog/jak-merit-retez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 16:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Mierku som dnes objednal, spolu so spojkou a nitovackou. Ide o to, ze ten elektrobajk dokaze nehorazne zabrat do kopca, tak aj retaz bude viac namahana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 17:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
V tom odkazu je i návod pro šupleru viz "132,6 mm je okamžik na výměnu řetězu"

U nataženého řetězu jde hlavně o to, že pokud se to nechytí včas, tak ze zubů udělá cirkulárku. Viděl jsem dokonce 8kolečko, kdy byly základny zuby tak sedřené, až se odlamovaly špičky zubů a vizuálně to dohromady držela jen směs vazelíny a prachu, kterou bylo 8kolo olepené.

Takže nejen včas měnit řetěz, ale i včas a správně čistit a mazat. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 6:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Tak tohle může vymyslet jen magor, má to 25 Mil. shlédnutí.
https://www.youtube.com/watch?v=0JXvikR-90s


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Len pre upresnenie, posuvnicou som to zatiaľ nemeral, ale asi 2 mesiace späť mi prišla táto mierka. Podľa nej zatiaľ nemám opotrebenie ani 1% ani 0,75%.
Neviem, nakoľko je presná, je to táto https://www.aliexpress.com/item/Bike-Ch ... 4c4dr5FcQn
Každopádne na jar to ešte riadne premeriam aj s posuvnicou, nakoľko tá necelá 1000-ka tam je najazdená a to 90% pomerne strmé kopce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Taky si můžeš změřit šuplérou tu měrku a hned uvidíš jak je přesná.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 20:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Jednak je "obla" a jednak neviem, kolko by som mal namerat, kedze posuvnym meradlom sa meraju ine body ako s mierkou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 21:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Posuvkou se měří stejné body. Měří se mezi články. A ta měrka funguje tak, že když ji zasuneš do řetězu a propadne, tak už je pozdě na výměnu řetězu.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Takže pokud chceš měrku ověřit, měř mezi radiusem na kratší noze delší nohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
Ahoj, nenapadá vás někoho, co se nastavuje v položce č 7?

P07:Speed magnetic steel number Scope:1-100---------speed magnetic speed


https://www.aliexpress.com/item/G51-E-s ... ed1e12564f


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 2:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
tak už asi vim, v programu 6 nastavím kolo v palcích, v položce 7 nastavím obvod kola--pláště, jemné doladění tachometru jde ale jemně upravit v položce 6.

ty návody to je děs a běs, tady u té jednotky třeba vubec není zmínka, že umí i tempomat, k tomu jsem se dostal pouze uplnou náhodou díky návodu uplně jiné jednotky, tak jsem to zkusil a ono to funguje--v návodu je pouze popis, jak sepnout asistenci k chuzi 6kmh dlouhým stiskem tlačítka mínus, když ale jedu pod plynem rychleji, než těch 6kmh a stisknu to tlačítko, aktivuje se funkce tempomatu.

jinak ten reset omezení rychlosti na 25kmh tady na té jednotce funguje, na 250W motoru s převodovkou mi to na volno točí něco přez 40Kmh, v reálu to bez nožní pomoci dá po rovince 30, to už ale já na kolobrndě nohou připomáhat nestíhám.

spokojenost vcelku veliká, jen jsem možná zbytečně troškařil a objednal 250W verzi max 12A, tak zkusím objednat ještě tu 350W verzi max 15A a možná i další přední motor 350W, zaplést do ráfku bych si to nechal až tady u nás v cykloservisu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 9:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
jio píše:
Posuvkou se měří stejné body. Měří se mezi články. A ta měrka funguje tak, že když ji zasuneš do řetězu a propadne, tak už je pozdě na výměnu řetězu.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Takže pokud chceš měrku ověřit, měř mezi radiusem na kratší noze delší nohou.

Diky, dnes ju premeriam a hodim sem vysledok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 13:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Máme doma elektrokolo, co dostala máma k sedmdesátinám - je to pro ní super věc, jezdí na výlety desítky kilometrů od jara do podzimu. A včera mě pobavil článek v novinách, že povinné ručení se na elektrokola zatím nevztahuje! :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 14:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2019
Příspěvky: 13
Já mám na svém e-kolu bezúdržbový ozubený řemen, takže mazání a čištění odpadá. Možná proto by se to snad mohlo stát trendem u budoucích e-kol. Zatím jsem na něm najel od léta cca 3 tis. km a nepozoruji zhoršení kvality řemenu. Je ale možné, že má nižší účinnost, takže se asi nehodí pro vrcholový sport apod. Kolo jsem si ale koupil pouze pro městské využití.

Baterka od kola má pro mne navíc další využití v tom (a inspirace pro zdejší modeláře), že ji můžu příležitostně použít pro pohon mých testovacích zařízení pro měření aero a hydrodynamiky.

Mě ale trápí spíše to, že mám u kola elektronicky omezenou rychlost na cca 25 km/h. Pokud bych si to chtěl sám odblokovat, musel bych koupit předraženou programovací krabičku od arogantních Němců, která by mi pak už byla stejně k nepotřebě. Pokud by mi s odblokováním uměl někdo pomoci, odvděčím se. Třeba vymodelováním nějaké náhradní součástky v 3D CAD a následném vytištění na 3D tiskárně. Nebo si to může nechat vytisknout z kovu (třeba i z titanu). Nebo můžu pomoci se zvýšením aerodynamické nebo hydrodynamické účinnosti.

Na tiskárně jsem si pro kolo už vytisknul originální zadní blikačku a jednu ztracenou součástku od pedálu. 3D tisk má tedy využití nejen pro rc-modelařinu, ale i pro běžnou opravu a úpravu věcí denní potřeby, navíc z jakéhokoliv materiálu a všemožných barev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 14:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
A nebude to nejaky HW obvod?
Prave pre hentie idiotiny mam pohon Bafang maxdrive.
Mam to na 27 km/h. viac je neefektivne na spotrebu. Ale ked som raz potreboval predbehnut po cyklotrase subezne autobus s rodinou, natukal som viac, asi 35. Spotreba na celej trase bola X nasobna oproti 27 km/h.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz