Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
dynamik píše:

Mě ale trápí spíše to, že mám u kola elektronicky omezenou rychlost na cca 25 km/h. Pokud bych si to chtěl sám odblokovat, musel bych koupit předraženou programovací krabičku od arogantních Němců, která by mi pak už byla stejně k nepotřebě. Pokud by mi s odblokováním uměl někdo pomoci, odvděčím se.


Já se obávám, že ti s odblokováním nikdo nepomuže, nějaký servis by to možná uměl, ale mám pocit, že se jim do toho vubec nechce právě z duvodu legislativy.

doněkterých jednotek--pokud má display, ale nejde v menu měnit rychlost by se mělo dát dostat do servisního menu rychlým opakovaným stiskem některého tlačítka--tuším 3 stisky za sekundu.

já to vyřešil koupí jiné přímo přez display programovatelné jednotky, chce to ale určitě koupit jako set--displey i regulátor,

pokud se používá i plynový ovladač----některé jednotky mají snímání příšlapu označené---- pas-----její sílu --velikost přípomoci jde podle potřeby měnit,a co mám vyzkoušeno já na svých jednotkách ,změnou velikosti přípomoci když je pas se mění, kolik A si nastavím jako přípomoc ale velikostí není ovlivněna rychlost do které to pomáhá, navíc nastavení neovlivnuje přípomoc plynového ovladače, ten je pořád v plném rozsahu bez ovlivnění nastavení pas přípomoci.
v praxi--když je přípomoc řízená navolenými A, i v kopci pak dodává pouze navolené A

pak jsou jednotky, kde je-- pas-- přípomoc označená-- 1:1--tady to funguje trochu jinak.

nastavením velikosti přípomoci se ovlivnuje do jaké rychlosti bude přípomoc pomáhat bez ohledu na to, kolik k tomu musí sosat A--v kopci si přidá, na rovince ubere, nastavená velikost má ale vliv i na plynový ovladač--snižováním přípomoci se snižuje i přípomoc plynového ovladače--U pětistupnové přípomoci si lze přidat plynovým ovladačem víc, než pomáhá šlapací přípomoc až od 3 stupně přípomoci---prostě plynový ovladač je také ovlivněn--snižován výkon nastavením velikosti přípomoci .

jinak s tím zákazem plynového ovladače to je možná trochu jinak než se zde v čechách tvrdí, že být nesmí.

alespon v Německu muže být za předpokladu, kdy je jednotka nastavený na-- nenulový start--

plynový ovladač začne fungovat až po manuálním rozjetí--kámoš takto provozuje v Německu koloběžku na rozvoz letáku poté, co mu první koloběžku, kde se mohl na plynový ovladač rozjíždět aniž by se musel nejdřív odstrčit nohou zabavily.

Jinak ta rychlost 27/30kmh mi přijde taky ještě přijatelná, kdy ještě výrazně nesosá čelní odpor vzduchu.

Na stojanu mi tachometr ukazuje něco přez 40kmh, když to chci snížit na 30kmh brzdou, tak musím opravdu docela fest brzdit, při reálné jízdě po rovině mě ale odpor vzduchu přez 30kmh v podstatě vubec nepustí, pokud se neskrčím, nebo nejedu po větru.

Ještě ke spínání --napájení světla přímo z řídící jednotky, ten zdroj světla 36V je konstruovaný na nějakých max 500ma--,ty origo 36V cyklo bludičky--, dobastlit na to výkonnější světlo nejde--zdroj odejde,displey pak hází chybu a nemusí už vubec jít programovat.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 20:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Příloha:
retaz.jpg
retaz.jpg
[ 28.33 KiB | Zobrazeno 1363 krát ]


červená - 120,7 mm
zelená - 125,3
žltá - 115,7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 21:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jo, jsou to jiné čísla. Zašel jsem do garáže a těch 132,6 mm je skutečně na šupleru a je to tak, že mezi hroty je 10 volných čepů.
Speciální měrka je kratší a je jich jak vidím více typů. Zrovna tvůj typ jsem ještě neviděl. Já mám třeba měrku, které má jen jednu polohu a nemá odstupňované úrovně opotřebení. Řetěz se mění když propadne. V tom video je se zuby, kde je i signalizace opotřebení. Podobně u tvé měrky budou důležité míry podle modré barvy. Ta delší bude jako varování a ta kratší jako signál, že je třeba řetěz vyměnit. Chce to vyzkoušet a hned bude jasno.
Příloha:
retaz.jpg
retaz.jpg
[ 63.5 KiB | Zobrazeno 1345 krát ]


Dokonce jsem našel i obrázek použití :-)
Příloha:
71226-1-900x670.jpg
71226-1-900x670.jpg
[ 54.32 KiB | Zobrazeno 1334 krát ]



Plus komplet řešení https://www.velofiala.cz/blog/jak-merit-retez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 21:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
jio
Díky, že si sa so mnou vôbec zaoberal. :wink:
Tiež sa snažím radiť ak mám vedomosť.
Ešte raz ďakujem, lebo nameral som to v minulosti tak ako dnes, ale nesedelo mi to.
Na jar to zmeriam poriadne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 21:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jo změř to a nejlépe před první jízdou. :-)
Já díky tomu, že jsem šel do garáže zjistil, že u manželčina kola už řetěz měl být vyměněn. To jsou pak ty knížecí rady. :lol: Mé kolo si hlídám a manželčino tak nějak zůstalo opomenuto. ;-)

A teď se ještě dívám, že na tom obrázku co jsem přidal k tvé měrce mají smajlíky asi obráceně. Som už z toho volaaký zmetený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 10:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Ja si myslím, že lepšie to bude odmerať po prvej jazde, nakoľko bude reťaz "rozhýbaná". Meral som to v garáži po státí a vtedy by sa nemuseli prejaviť vôle v čapoch.
Dokonca vo videách radia mať zaradený vzadu najväčší pastorok a ešte prišlapnúť na pedál, aby bola reťaz riadne pri meraní napnutá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 11:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Pokud byl řetěz hodně ojetý tak s sebou mohl vzít i kazetu a pak když se nasadí nový tak na vyjeté kazetě nebude fungovat a je lepší vrátit starý a dojet ho do mrtva a pak vyměnit i s kazetou.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 12:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Mad_Box píše:
Pokud byl řetěz hodně ojetý tak s sebou mohl vzít i kazetu a pak když se nasadí nový tak na vyjeté kazetě nebude fungovat a je lepší vrátit starý a dojet ho do mrtva a pak vyměnit i s kazetou.

Jo, nová kazeta není zrovna levná a tak se vyplatí řetěz včas měnit.

Nový fungovat bude, jen bude ze začátku střílet jak občas přeskočí. Trvá to cca prvních 200km než se trochu natáhne. Pokud člověk jezdí rekreačně, tak to není až takový problém. Starý bych nevracel, protože u něho hrozí přetržení protože už jsou uvolněné čepy. Nový řetěz se tak dá "dojet" a vyměnit i s kazetou až po sezóně. Zjistil jsem to před pár roky po koupi měrky na začátku sezóny kdy cykloservisy byly přetížené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 14:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Na výměnu kazety kolo do servisu nedávám, škoda času a peněz.
Před lety jsem si koupil "bičík" (250 Kč) a stahovák kazety (60 Kč). Výmena kazety v předsíni panelákového bytu zabere jen pár minut.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 14:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Máš pravdu. Záleží na četnosti výměn popřípadě, pokud měníš kazetu podle předpokládaného profilu trati.
Já jsem ale jen rekreační cyklista a doufám, že už další kazetu hned tak měnit nebudu. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 17:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Kazetu sundavám tak 2-3x do roka kvůli lepšímu čištění, nejen kvůli výměně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 17:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
A dobře děláš. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 21:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2019
Příspěvky: 13
pepin píše:
já to vyřešil koupí jiné přímo přez display programovatelné jednotky, chce to ale určitě koupit jako set--displey i regulátor,


Já mám displej pro připojení programovatelné jednotky přes USB. Tak mi prosímtě sděl typ tvojí programovatelné jednotky a já následně zjistím, jestli je použitelná i pro můj displej. Pakud zjistím, že ano, v tom případě bych ti i zaplatil za odblokování rychlosti. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 27.01.2019 23:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
dynamik píše:

Já mám displej pro připojení programovatelné jednotky přes USB. Tak mi prosímtě sděl typ tvojí programovatelné jednotky a já následně zjistím, jestli je použitelná i pro můj displej. Pakud zjistím, že ano, v tom případě bych ti i zaplatil za odblokování rychlosti. Dík


Já koupil tady ten typ
https://www.aliexpress.com/item/G51-E-s ... ed1e12564f

cena včetně poštovného 1000kč
ale tím ti tvuj regulátor nepřeprogramuji, tady se to nastavuje přímo na displey

pak mám přez USB programovatelný ještě tento regulátor

https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4- ... -50A-Magic

k němu mám i usb programovací kabel https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4- ... gJx5_D_BwE, ale jiný typ regulátoru tím přeprogramovat nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Ahoj, pokud by někdo řešil, že se mu nechce na dlouhodobější uskladnění nabijet cyklobaterii na plno, dnes mi přišlo tady to

https://it.aliexpress.com/item/XH-M604- ... 08890.html

pro 10čl lion baterii stačí startovací napětí nastavit třeba na 29V a vypínací napětí na třeba 38,5v

nastavené hodnoty zustávají v paměti, teda alespon když jsem to dnes zkoušel, jestli se udrží v paměti i rok, to opravdu netuším.

Pokud by někdo případně řešil vybijení, na uskladnovací napětí, to jde zase nastavit hodnoty tady přez tu krabičku

https://it.aliexpress.com/item/20A-Batt ... 39.90158.0

ta už musí být napájená 12V a samozřejmě se musí připojit nějaká zátěž--třeba rychlovarná konvice.

nastavení podle návodu bylo alespon pro mě nepochopitelné, ale nakonec jsem to rozpohyboval.

1--zapojit napájení 12V
2--zapojit baterii, která se má vybít--připojením se automaticky načte aktuální napětí té baterie
3 -nastavit napětí, na které se má baterie vybít---to musí být samozřejmě nižší, než výchozí napětí---nad výchozí napětí to ani nejde nastavit
4--nastavit opětovné spínací napětí----vybijím třeba baterii, která má 42V---42V je tedy výchozí napětí, které si krabička načte automaticky, ted nastavím, že chci tu baterii vybít třeba na 38,5V a zapojím zátěž--rychlovarku, žárovky.

pokud jsou ale baterie měkký a vybijím větším proudem, po vypnutí zátěže při 38,5V začne napětí na měkkých článcích zase stoupat----mohu si ale právě nastavit ve třetím kroku, že zátěž opět sepne, třeba když napětí stoupne po odpojení zátěže z 38,5V na 39,5V.

nejde ale nastavit vypnutí zátěže třeba na 38,5V a opětovné zapnutí na 38,6V, ---teda jde, ale to se pak relátko ukmitá k smrti, bo ledva sepne, hned zase vypne---záleží na bateriích a velikosti zátěže---pro cyklo lionky se mi zdá, že rozdíl 0,5V je asi minimum.


hodnoty také zustávají v paměti--opět ovšem netuším, jestli i třeba rok.

PS:pokud by to někoho zaujalo a plánoval to koupit , pokud bude hledat mimo ty mé odkazy na aliexpresu kdo to prodává nejlevněji---určitě doporučuji si hlídat, jestli třeba ten nejlevnější neumí pouze 24V---krabičky jsou vzhledově stejný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kocour a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz