Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: čtv 26.07.2018 20:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
Mimochodem mínus jeden bar měsíčně považuje za normální i velmi renomovaný výrobce obutí:

To je nějaké divné. Mám pláště 700x35c a duše v nich z běžné produkce, co se prodávají ve sportovních prodejnách. Foukal jsem na jaře 5 bar (nebo atm, nechce se mi jít znovu k pumpě) a dnes tam je 4,5 bar (ručička manometru je na čísle 4,5 "něčeho").


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: čtv 26.07.2018 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jio píše:
To je nějaké divné. Mám pláště 700x35c a duše v nich z běžné produkce, co se prodávají ve sportovních prodejnách. Foukal jsem na jaře 5 bar (nebo atm, nechce se mi jít znovu k pumpě) a dnes tam je 4,5 bar (ručička manometru je na čísle 4,5 "něčeho").


tak jsi měl kliku na dobrý duše z povedené serie, často kupuji na malování Polar, pořád stejná prodejna, pořád stejný balení, někdy je hustej a musím hodně ředit, jindy se s ním dá malovat v podstatě bez ředění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: čtv 26.07.2018 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
zdzd píše:

První víkend srpna jedeme ve skupině 60 km Česko-Rakousko-Slovensko-Česko a máme na to omezený čas. Udělal jsem to pod dojmem píchnutí z minulé soboty - to jsem ještě jakžtakž dojel domů. Ale toto bude divočinou a skupina nebude mít čas na nikoho čekat. Tak to holt zkusím. V duši to má vydržet rok až dva.



tak držím palce, já ted na rychlo tisknu a lepim mapu, balim a asi ještě v noci přejedu někam do kempu poblíš Bechyně, kámoš mi ukecal, at se přidám, že tam jede v sobotu sranda koloběžkový závod, co jsem ted koukal o jaký jde závod , možná bych ty 3km dal i bez baterky :lol:

https://www.klubgenerali.cz/akce/1229-K ... chyne-2018


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 3:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Dnes valím 70+ km sám /Javorový vrch/. Síce na trase hlásí riadnu prietrž mračien, ale však jednorázové pončo mám so sebou.
Keď čítam tých 5 atmosfér, tak tá guma musí byť ako vyliata betónom. Za hodinu idem fúkať kompresorom na 3 bary. Už vtedy je tvrdá ako kameň.
Náhradnú dušu, lepenie, pumpičku beriem so sebou. Cestou pod kopec chcem ísť maximálne na jednotke, alebo dvojke. Až pod kopcom to dám na 5 ku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 7:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
pepin píše:
Lepení i pumpičku sebou budu vozit i nadále, tak si myslím, že vubec o nic nejde.

ted jsem zkusil tu duši ještě propíchnou malým hřebíkem, se zapíchlým to neucházelo, po vytažení hřebíku si srágora uprdla a díru zalepila.


Máš to bezdušovku nebo dušovku? Docela by mne zajímalo co se stane, když si srágora uprdne mezi duši a plášť. Zalepí jen duši? Zalepí jen plášť? Zalepí každé zvlášť nebo je i slepí dohromady?

V každém případě si myslím, že takto napreparovaná duše je pro další údržbu skoro odepsaná. Když dojde k demontáži po několika průpichách, tak bude jednak slepená s pláštěm a druhak se všechny ty díry znovu otevřou. Jakmile se napumpuje bez plášťě, tak to všechno musí povolit. Srágora by snad aspoň mohla ukázat místa k přeflastrování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 8:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Ono to nebudezkousel jsem klasiku plast a duse. Na fest to slepeny nebude a voda to hned rozmeje.
Necham to vyplynout.pocitam ale s tim. Ze v realu pichla guma vzdy alespon trochu ujde takze poznam ze jsem asi pichnul a po navratu domu muzu uz lepit v klidu.
Ale to az kdyz bych zacal mit pocit ze od doby kdy jsem zacal pouzivat do duse srajdu porad mi to nekde uchazi.proste to necham vyplynout.
Ale opatlana duse od toho jde umejt vodou....treba by na to stacilo i plivnout a setrit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
automet píše:
Keď čítam tých 5 atmosfér, tak tá guma musí byť ako vyliata betónom. Za hodinu idem fúkať kompresorom na 3 bary. Už vtedy je tvrdá ako kameň.

Tlak je dán jak konstrukcí pláště, tak hmotností jezdce. Když vážíš 60kg, tak ty 3 bar jsou asi akorát, já vážím 95 a tomu odpovídá i podle tabulek těch cca 5 bar. viz už odkazovaný popis strana 37. Záleží taky na povrchu, po kterém jezdíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 11:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Tlak je dán jak konstrukcí pláště, tak hmotností jezdce. Když vážíš 60kg, tak ty 3 bar jsou asi akorát, já vážím 95 a tomu odpovídá i podle tabulek těch cca 5 bar. viz už odkazovaný popis strana 37. Záleží taky na povrchu, po kterém jezdíš.


Hmotíme zhruba stejně, plus nějaký náklad. Moje pláště mají maximálku 4.2 baru. Před delší cestou po asfaltu je tak vždycky nafoukám. A oni pak pomalu ucházejí a měknou někde ke třem. Do té doby se zase najde situace k dofoukání.

Když jsou narvané, tak běží tak nějak lépe. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 11:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
Máš to bezdušovku nebo dušovku? Docela by mne zajímalo co se stane, když si srágora uprdne mezi duši a plášť. Zalepí jen duši? Zalepí jen plášť? Zalepí každé zvlášť nebo je i slepí dohromady?

Ptal jsem se na to a u pláště s duší se zacelí duše a trocha pronikne i do pláště ale duše jde pak lehce vytáhnout. Nepřilepí se k plášti nafurt. Správný postup by měl být při takovém to píchnutí takový, že když mi ujde vzduch, tak dofoukám a až jsem doma, tak provedu zevnitř pláště kontrolu, jestli v plášti není něco zapíchnuté. A pak dám duši zpět bez lepení a nafoukám. Týká se to ale propíchnutí trnem nebo připínáčkem. U větších děr je vhodné díru najít a použít klasickou záplatu. Jinak řečeno, není to spása, ale pomoc, abych dojel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
Moje pláště mají maximálku 4.2 baru.

Jo, to je dobrá poznámka. Já mám max 6 bar.
zdzd píše:
Když jsou narvané, tak běží tak nějak lépe. :wink:

Na hladkém asfaltu nebo jemné šotolině jo, ale když najedu na rozbitý asfalt nebo hrubý povrch, tak po chvíli brní dlaně. A to je dost nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 16:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
jio píše:
Tlak je dán jak konstrukcí pláště, tak hmotností jezdce. Když vážíš 60kg, tak ty 3 bar jsou asi akorát, já vážím 95 a tomu odpovídá i podle tabulek těch cca 5 bar. viz už odkazovaný popis strana 37. Záleží taky na povrchu, po kterém jezdíš.

Vážim 78 kg a ten tlak mám napísaný na pneu od 1,6-3,7 /zhruba, neviem úplne presne/.
Dnes som dal 3,3.
Prvých 15 km som išiel úplne na 0, teda žiadna prípomoc...
Mosty u jablunkova, Milíkov, Košariská, všetko veľké kopce, motor som nezapínal. Po 15 km som ho dal na dvojku, išlo sa ľahúčko, 5,0 km pod Javorovým som dal na 4 a následne 5. Pod Javorovým som mal cca 92% šťavy, po výjazde hore 70%.
Domov kopce som riešil iba na 5-ke.
Došiel som s tým záverom, ako je na fotke.
Valil som si to bez prilby /v Čr byť nemusí, v SR mimo obce musí/, dosť dobre, reku až mi diviak nevbehne do kolesa. Za chvíľu nejaký asi jeleň bez parohov, veľkosť statného býka mi preskočil ponad cestu, hneď som brzdil, že za ním pôjdu ďalší. Ten tvor sa tak zľakol, že spadol na riť a kým sa pozviechal, by som bol v ňom...
České Jelene sú zrejme horšie, ako slovenské Svine! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Přílohy:
IMG_20180727_141845.jpg
IMG_20180727_141845.jpg
[ 89.1 KiB | Zobrazeno 1364 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2018 6:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Môžete mi napísať, čo používate na mazanie reťaze a ako často?
Mám najazdených okolo 240 km, zatiaľ som nič nemazal. Keď chytím reťaz, je natretá niečím lepivým /asi teflónová vazelína/.
Mal som kedysi teflónový sprej na reťaze, nastriekala sa, odparilo sa rozpúšťadlo a reťaz ostala ako keby lepkavá. Nejako som to nepoužíval. Najlepšie sa mi osvedčil kvalitný motorový olej a pekne ju preliať. Reťaz má mať samočistiacu funkciu a príjde mi, že s tou hustou lepivou vazelínou ju stráca.
Niečo by som chcel kúpiť ale neviem čo. Predsa len reťaz na elektro so stredovým motorom je viac namáhaná, nakoľko sa kríži, aj preto musí byť nejaká iná, užšia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2018 6:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Občas řetěz sundat, vyprat a změřit. Záleží na tom kde jezdíš, jak přehazuješ atd.
Jinak mažu teflonem aktuálně mám nějaké mazání přímo od Shimano, pěkně článek po článku zakápnout protočit a celý řetěz následně otřít.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2018 6:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
idem si ešte objednať z aliexpressu tú pračku na reťaz.
Prehadzujem veľmi opatrne, pred každým prehodením počkám, kým vypne motor, zmáčknem a začnem pedálovať. Ak idem rýchlo, tak pedálujem pomalšie, teda motor je vypnutý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak jsem na vyzkouseni spreje v realu moc dlouho necekal.jsme s manzelkou na kolobrndach stavili se v hospudce na pstruha. Dojedli ze vyrazime uz bydlet k autu tma jak v pytli. Ja sednu na kolobrndu a zadni kolo. Ktery jsem preventivne tou sragorou nenapustil uplne prazdny.
Takze sprej a jelo se dal i bez dofouknuti pumpickou.

Jestli mi to do rana ujde a budu muset lepit je mi uz uplne jedno hlavne ze jsem nemusel lepit po tme .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz