Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 9:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Mad_Box píše:
Spíš větší šance je že tu duši cvakneš o ráfek na takových šutrech, když máš málo nafoukáno a to jsou pak dvě trhliny proti sobě a to ani ten slime nezalepí.
Na klasickém kole už automaticky vozím náhradní duši (alespoň ultralite)

Zatiaľ vozím núdzovú pumpu z Lidla a lepiacu sadu.
Idem ale objednať kapsičku do stredu do rámu a aj pod sedadlo. Tam možno hodím aj náhrdanú dušu.
Každopádne včerajšie mantácke zalepenie :lol: zatiaľ drží.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 9:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Trochu jsem se o to zajímal...

V poslední době je móda bezdušových plášťů. Ty jsou lehčí a při najetí na šutr není uvnitř duše, která by se střihla o ráfek. Ovšem defekt je problém, protože bezdušový plášť nemůžeš v terénu sundat a zalepit. Tedy můžeš, ale už ho nenasadíš. Při pumpování pumpičkou tomu nedáš ten ráz aby se patky na ráfku usadily a začaly těsnit. Proto se do toho lejí ty latexové srajdy, které průpich online utěsňují. Ovšem všeho do času. Postupně to uvnitř zpolymeruje a přestane fungovat.

Pak se toho nějaký markeťák chytil a začal lidem nutit podobně upravené duše. Konzutoval jsem to s mechaniky a je to v podstatě k ničemu. Opětovně výplň polymeruje a přestane fungovat. Někdy už před prodejem. Navíc to začíná těsnit až potom, co vzduch ujde, trn či co se odstraní a kolo se znovu napumpuje. Jak hledat trn je jedna věc, nutnost napumpovat duši stejně pořád zůstává.

Klasika je jistota. Náhradní duše, lepení, pumpa. Většinou jezdíme v páru se ženou a tak mám v brašničce vždycky dvě náhradní duše, a kdyby nestačily tak i lepení. K tomu ještě nějaké nářadí. Poté, co jsem na cestách potkal pár zoufalců tlačících kolo s proraženým pláštěm, jsem ještě přidal kus plastové destičky a 3M lepicí pásky křížově proložené sklem. To v naději, že by se mi s tím mohlo podařit zaflikovat aspoň nějaký ten průraz.

Za x tisíc kilometrů jsem v terénu měnil duši dvakrát. Jednou trn, podruhé rozsypané napínačky. Je to záležitost na pár minut. Největší makačka je duši znovu nafoukat, což se musí i u těch "vylepšených". U dalších asi pěti defektu jsem přijel domů a až následně zjistil, že kolo měkne. Naposled tuto sobotu. To pak duši neměním. Zalepím a jde zpátky.

Ty latexové zalepovačky jsou stejná věc jako opravné sady na kolo v autě. Ta někdy pomůže. Ale jen jednou. Bez náhradního kola bych nikam nejel. Jak jsem byl rád, že ho mám, když jsem v Zagrebu líznutím pankejtu nabořil bok pneumatiky a patku disku. Opravnou sadou bych se tam mohl tak akorát tlouci do hlavy.

Podobná finta jsou hustily kol na sifonové bombičky. Jednou mne stopnul cyklista, abych mu půjčil pumpičku. On má jen CO2, čímž to dofoukne jen jednou, ale co s tím, když mu duše pořád pomalu ucházi...

Jo, vozím s sebou dobře dvoukilovou dílnu. Ale pořád je to lepší než patnáct kiláků tlačit zmrzačený bicykl.

BTW: Má s sebou i rychlospojky na řetěz. Neváží skoro nic. Ale když rupne řetěz, nebo se rozpadne přehazovačka, tak se řetěz dá zkrátit, rovnou napnout natvrdo na rozumný převod a dojet tak i s ulomenou přehazkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 10:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Zajímavé čtení. Jen bych se zeptal k čemu je ti rychlospojka, když nemáš nýtovačku. A když mám nýtovačku, nepotřebuji rychlospojku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 10:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Rychlospojka fajn, ale nýtovačku potřebuješ stejně, bez ní to rychlospojkou neopravíš.
Osobně vozím na klasice treku jen to nejnutnější (duše, lepení, sada nářadí s nýtovačkou, pumpa a montpáky) Přecijen každý kilo je znát.

A u elektrokola je potřeba počítat s větší hmotností a tím pádem i větší namáhání plášťů a tím riziko cvaknutí při špatném nafoukání. Osobně jsem cvakal skoro každý pátý sjezd lesem než jsem našel vhodný tlak na mojí hmotnost (ale mám měkčí pláště)

U pumpy bych ještě poznamenal že je dobrý si jí zkusit jestli je vůbec shopná (nebo jezdec shopen) nafoukat potřebný tlak. Např. moje pláště foukám na 4,8 (maximum je 6) a to je docela slušná posilka klasickým jednopístem to nafoukat.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 11:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Zajímavé čtení. Jen bych se zeptal k čemu je ti rychlospojka, když nemáš nýtovačku. A když mám nýtovačku, nepotřebuji rychlospojku.


Rychlospojka proto, že i v originále mám řetěz spojený rychlospojkou. Kdybych ji ztratil, byl bych v háji.

Nýtovačku samozřejmě v tom nářadí mám. Na případné vytlačení čepu. To je brnkačka. A ušetřím si nové lisování, což brnkačka není.

A navíc, rychlospojka stojí to co jedno pivo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 14:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
zdzd píše:

Pak se toho nějaký markeťák chytil a začal lidem nutit podobně upravené duše. Konzutoval jsem to s mechaniky a je to v podstatě k ničemu. Opětovně výplň polymeruje a přestane fungovat. Někdy už před prodejem. Navíc to začíná těsnit až potom, co vzduch ujde, trn či co se odstraní a kolo se znovu napumpuje. Jak hledat trn je jedna věc, nutnost napumpovat duši stejně pořád zůstává.



Uplně tak zásadně bych to neodsuzoval,osobně s tím zkušenost nemám, pořád sebou vozím lepení, nářadí, pumpičku, ale co mi opravdu hodně otravuje, že ty origo duše ucházejí pozvolna povrchem, takže i když nafoukám přez 3, za 14 dnu mohu foukat znovu, bo je tam už jen 2.

Kdyby stačilo tam nalejt nějakej sajrajt, bylo by to pro mě schudnější řešení, než koupení jiných duší ,přezutí a nedej bože zjištění, že jsem si nepomohl, bo hold co dnes duše, tak to čínská guma.

Ono okolo těch 2 už to pak moc neutíká, ale když foukám 3 a víc, tak to ztrácí tlak poměrně rychle a určitě nemám píchlé všechny kola na všem co doma mám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 14:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
pepin píše:
Uplně tak zásadně bych to neodsuzoval,osobně s tím zkušenost nemám, pořád sebou vozím lepení, nářadí, pumpičku, ale co mi opravdu hodně otravuje, že ty origo duše ucházejí pozvolna povrchem, takže i když nafoukám přez 3, za 14 dnu mohu foukat znovu, bo je tam už jen 2.


S klasikou stejná zkušenost. Teď by nám ještě někdo mohl říct jak se v tomto ohledu chová ta "samolepka".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 14:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
Teď by nám ještě někdo mohl říct jak se v tomto ohledu chová ta "samolepka".

Píšu "Doporučil mi to prodavač při koupi elektrokola a tím, že to dává všem zákazníkům do duší od začátku ekol a lidi přestali jezdit na opravu píchlé duše. "

Elektrokola prodává 10 let, takže asi s tím špatná zkušenost nebude, jinak by to nedělal. Navíc píšu do duší a ne do bezdušových plášťů.

Ještě k tomu "Konzutoval jsem to s mechaniky a je to v podstatě k ničemu." Bodejť by říkali něco jiného. Potřebují aby k nim lidi chodili a ne každý si umí duši sám zalepit. Takže bych jim až tak moc nevěřil, že to, co říkají, nemá vedlejší úmysl.

To, že je klasika jistota, tak to mohu jen podepsat. Taky pod sedlem vozím přesně to samé, co psal Mad_Box, plus k tomu obvaz a náplasti. Na druhou stranu lidem, kteří na kolo sednou a jedou se suchým řetězem, chybí jim 2 špice v kole apod. to asi nevysvětíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 14:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Píšu "Doporučil mi to prodavač při koupi elektrokola a tím, že to dává všem zákazníkům do duší od začátku ekol a lidi přestali jezdit na opravu píchlé duše. "

Elektrokola prodává 10 let, takže asi s tím špatná zkušenost nebude, jinak by to nedělal. Navíc píšu do duší a ne do bezdušových plášťů.


Bacha, tady není řeč o defektech. Tady je řeč o duších, které "prosakují". To je jiný příběh.

Mimochodem, tu ne moc pozitivní informaci o chování speciálních duší mi dal prodejce dílů, potažmo těch duší. Dílnu tam má taky, ale bylo mu jasné, že s opravou tam nepřijdu, protože jsem zároveň kupoval i lepení. Navíc se už pár let známe. A kdyby chtěl mermomocí vydělat, snažil by se mi vnutit právě tu drahou duši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
jio píše:
Píšu "Doporučil mi to prodavač při koupi elektrokola a tím, že to dává všem zákazníkům do duší od začátku ekol a lidi přestali jezdit na opravu píchlé duše. "

Elektrokola prodává 10 let, takže asi s tím špatná zkušenost nebude, jinak by to nedělal. Navíc píšu do duší a ne do bezdušových plášťů.


Přiznám se, že nepíchání duší u Ekol muže taky zpusobit to, že pokud máš dnes možnost kodrcat se někde zkratkou po nějaké rozmidlené cestě, s ekolem možná spíš volíš nakonec delší, ale asfaltovou cestu, navíc kde kdysi bývala rozmlácená cesta, dnes je tam krásná cyklo asfaltka.

Ale pokud to používá už mraky let, nejspíš mu tam nikdo nechodí nakupovat duše s tím, že ta puvodní se kuli tomu sajrajtu uvnitř za rok rozpadla.

Zkusím se ted zajet zeptat jestli není něco, co by ucpalo ty ucházející duše povrchem sem k nám do malé cyklo prodejny, má to tam jeden mladej kluk, co jezdí závodně, tak bud mi to rozmluví, nebo něco doporučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 15:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
Bacha, tady není řeč o defektech. Tady je řeč o duších, které "prosakují". To je jiný příběh.

Spíše ne. Později se tam dírka přece jen našla. ;-) A právě toto by ten sajrajt mel řešit. Výsledek s vlastní zkušeností ale řeknu až tak za 3-4 roky.

Dnes mám první zkušenost s "zaškolením" manželky na ekole a myslím, že kdyby se dával metál za trpělivost, tak bych si ho zasloužil. Vzít na kolo skrz křižovatky člověka, který neřídí a silniční provoz zná jen z pozice spolujezdce, který tam všechno ví, není zrovna jednoduché. :-) ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
Tak jsem se byl poradit v tom cykloservisu, jezdí závodně na galuskách a automaticky novou galusku fouká tím, co na videích vypadá jako expanzní pěna, tudíš si pak mnozí myslí, že to v duši--plášti u auta vypění a ztvrdne.

Veliký omyl, sice to při aplikaci pění jako montážní pěna, ale nakonec se to změní v mazlavou tekutou vazelinku

Do těch galusek to stříká mimo té prevence proti píchnutí i z toho duvodu, že stejně, jako dnešní čínské duše ani galusky bez této aplikace nedrží tlak---fouká na 10

ten sprey jsem měl doma, táta mi ho kdysi koupil do auta, tak jsem ho zkusil do té duše nafoukat a uvidim, jestli to proti tomu samovolnému propouštění duší pomuže.

nejpozději za týden to už bude asi jasné.

http://www.stacplastic.com/it/gonfia-e-ripara-300ml


ještě k té aplikaci---vyšroubovat ventilek--vypustit uplně duši, našroubovat ventilek, nafouknout duši pěnou---opravdu se guma nafoukne v poho na dojetí, na 3 už jsem to dofouknul kompresorem a kolo protočil---projel, aby se ta srágora rozlila---ona se určitě rozlejvá hlavně jen po obvodu, ale i to by snad mohlo zpomalit to samoufukování.

Tak uvidim, zatím žádné závěry nedělám.

Jinak co zminoval lepší duše, dobrý je prý český mitas,
https://www.mitasbiketyres.cz/duse-na-k ... JgEALw_wcB
když chce ale zákazník dražší a dobrou duši, prý si už raději připlatí za Michelin, Continental a zminoval ještě jednoho Italského výrobce.

Co se týče levných čínských duší,klasický základ v každém koupeném kole, prý se často už po dvou sezonách ježdění mění i nepíchlé, ale zničené ---vytahané .

Ale nenadával na ně a taky je prodává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
jio píše:

Dnes mám první zkušenost s "zaškolením" manželky na ekole a myslím, že kdyby se dával metál za trpělivost, tak bych si ho zasloužil. Vzít na kolo skrz křižovatky člověka, který neřídí a silniční provoz zná jen z pozice spolujezdce, který tam všechno ví, není zrovna jednoduché. :-) ;-)


To jsem ti myslím psal, že první jízdu není moc dobré hned řešit ruzné volby a přepínání té přípomoce, že se pak člověk lehce zapomene, že na té silnici není sám--osobní zkušenost, místo před sebe jsem pořád čuměl co a jak přepnout a co se pak stane a jak to zase změnit, když se stalo něco, co jsem nechtěl, aby se stalo
Jízda městem a v provozu je na to fakt blbá trasa :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 16:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Později se tam dírka přece jen našla. ;-)


U mě ani u pepina ne. Jednoduše když napumpuješ kolo na čtyří atmosféry, tak za pár týdnů tam máš dvě a půl. Duše lehce průfučná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
zdzd píše:

U mě ani u pepina ne. Jednoduše když napumpuješ kolo na čtyří atmosféry, tak za pár týdnů tam máš dvě a půl. Duše lehce průfučná.


Ano, je to tak, ale mám pocit, že i před lety když jsem jezdil na kole a rozhodně nefoukal na 4 amosféry a rozhodně tam neměl ještě čínské duše, často moje další jízda vedla zase okolo kompresoru u nás u benzinky.

ted jsem zmáčknul duše na kolech co visí v kulně-- staré poctivé duše :D ---foukané--jeté možná loni v létě---je to v podstatě prázdný---všechny tak nějak stejně, takže stará dobrá kvalita se asi nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz