Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 21:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2018
Příspěvky: 3
Zdravím, snad to není OT, ale i ta elektroautíčka jsou přece takové rc modely :-)

Zakoupil jsem pro kluky výše zmíněné elektroautíčko a počítám s budoucím problémem, že při jejich zvyšující se váze hold motory nebudou schopny oba utáhnout i do menšího kopečku.

Proto bych chtěl vozítko osadit silnějšími motory, ale je mi jasné, že se to neobejde i bez dalších úprav jako je výměna regulátoru, převodovka atd. Motory, co jsem koukal, tam jsou 2x 550 12V 10000 ot/min a dle stránek prodejce mají 45W. Zajímalo by mě tedy, jestli jde sehnat motor velikostně 550 (hlavně v průměru, může být delší) s větším výkonem. Nejde mi ani o rychlost, ta je dostatečná, ale prostě o tu sílu, abych v budoucnu nemusel autíčko tlačit do každého kopce. A dále jaký regulátor použít, protože nemám představu kolik si takový motor v zátěži řekne a na mnoha stránkách mají velmi strohé informace (k motorům). Sice jsem jako kluk lítal s modely, ale tenkrát jsme to nějak neřešili, buď to vydrželo nebo ne. Vysílač s přijímačem mám, takže tohle bych asi zatím neřešil.

Pokud někdo poradí tak předem děkuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
S těmihle čínskými hračkami nemá smysl ztrácet čas. Prošel jsem výměnou motorů a po pár hodinách ježdění odešly převody. Tak jsem to vzdal, protože laborování s kompletní přestavbou na rozumné pohony by asi trvalo déle, než z toho děti vyrostou. :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Podívej se sem:
https://www.modelmotors.cz/cs/product/detail/450/

Nejenom na ten konkrétní motor. Ten by ti asi mohl stačit, sám dává až 180W, ale na stránce najdeš celou škálu dalších možností, třeba i s výkony v řádu několika kW :)

Potřebné technické informace jsou přímo na stránce, a to včetně doporučeného regulátoru.

Jen opravdu nezapomeň na ty převody, tohle už je jiná liga, kterou čínské bláto nezvládne. A hlavně musíš být rychlejší pracant než jag42 :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 21:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Koupil jsem klukovi taky jeepa na zahradu, máme jí v mírném svahu a tak jsem volil pohon 4x4 a naprostá spokojenost, vyjede neuvěřitelný věci, na sněhu, blátě apod. Je to polský výrobek, kluk má cca 23 kilo.


Přílohy:
pája brod.jpg
pája brod.jpg
[ 100.39 KiB | Zobrazeno 1346 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018 6:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Tiež mám Jeepa ale tú väčšiu verziu, má 4x4 a najstrmší kopček čo tu je, som vyšiel ako nič. Ak súšam takú medzu na záhrade, kde už hrozí prevrátenie, tiež ju vydriape, ale istím ho zozadu.
Příloha:
Jeep4x4.jpg
Jeep4x4.jpg
[ 140.02 KiB | Zobrazeno 1301 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018 11:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Tý jo. A my to měli šlapací. No nic jiná doba.
Zkus se podívat na motory ze stěračů. Mají i převodovky které to vydrží.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018 14:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2014
Příspěvky: 131
Bydliště: Brno-venkov
Obrázky: 4
Já měl šlapacího červenýho Moskviča, kterej na plochou 4,5V baterku svítil, blikal a troubil. Teď můj mladej (3 roky) odložil čtyřkolku na 6V baterku se slovy "pd to fčí" No hol vývoj nezastavíš...


Přílohy:
DSC03448.JPG
DSC03448.JPG
[ 97.85 KiB | Zobrazeno 1222 krát ]


_________________
Graupner MC-20, Filip 600 V, EDGE 540 Great Planes, Z-37 Čmelák, Z-50
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2018 14:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
A neni lepsi a levnejsi poridit elektro ctyrkolku s omezovacem rychlosti?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2018 20:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2018
Příspěvky: 3
Díky za rady. Mám obavy, že se asi zaseknu na řídicí jednotce autíčka. Je to krabička s označením jr-rx-12v která je v podstatě přijímač s regulátorem v jednom. V tom by zase takový problém nebyl, pokud bych chtěl autíčko předělat čistě na dálkový ovládání. Jenže pokud tam chci zachovat i ostatní věci jako ovládání dítětem, které je ale podřízeno dálkovému ovladači, tak prostě nevím jak tyto funkce zachovat s klasickým přijímačem. Problém je tam hlavně ten integrovaný regulátor, protože je jenom do 20A (na oba motory) a samotná pojistka je do 15A. Už teď, pokud jedou oba do strmějšího kopce, se to vypíná. Nejjednodušší by podle mě bylo základní desku předělat tak, aby signál posílala do mých regulátorů a ne integrovaných, jenže to mám obavy že je nad moje schopnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2018 21:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Osobne by som do toho nesparal...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Chlapi mozete dat linky na tie Jeepy? Dik.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 15:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Ja som bral toto - najvacsie auto za dobru cenu.
https://www.jbmodel.sk/elektricke-autic ... ngler-4x4/
Vacsie ako vsetky ostatne, ma 4x4. Vsimol som si, ze tie novsie verzie maju "skaredsie kolesa", s tym pasom v strede na lahsi chod po asfalte. Aj ked to moje je vedene ako jednoosobove, v skutocnosti ma 2 samostatne plnohodnotne pasy. Za "certifikovanu znacku napr. Ford" platit nemienim, a perfektny lak je u Jeepa tiez nahovno. Za tie prachy som nic vacsie, silnejsie a krajsie nenasiel. 80% inych a ovela drahsich aut su mensie a slabsie, napulirovane plecky.
Ak staci mensie, lahsie a rovnako silne /vzhladom na nizsiu hmotnost este silnejsie/, je tu za 209 eur ta S2388 ako ma kolega vyssie, tiez bezkonkurencne, akurat mensie a lahsie.
A tie nalepky "hviezdy" samozrejme ma.
https://www.bezvazbozi.cz/detska-vozitk ... u-cerveny/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 17:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Sanyo píše:
Díky za rady. Mám obavy, že se asi zaseknu na řídicí jednotce autíčka. Je to krabička s označením jr-rx-12v která je v podstatě přijímač s regulátorem v jednom. V tom by zase takový problém nebyl, pokud bych chtěl autíčko předělat čistě na dálkový ovládání. Jenže pokud tam chci zachovat i ostatní věci jako ovládání dítětem, které je ale podřízeno dálkovému ovladači, tak prostě nevím jak tyto funkce zachovat s klasickým přijímačem. Problém je tam hlavně ten integrovaný regulátor, protože je jenom do 20A (na oba motory) a samotná pojistka je do 15A. Už teď, pokud jedou oba do strmějšího kopce, se to vypíná. Nejjednodušší by podle mě bylo základní desku předělat tak, aby signál posílala do mých regulátorů a ne integrovaných, jenže to mám obavy že je nad moje schopnosti.


Neztrácejte naději, všechno se dá. :D
Je na regulátoru nějaké chlazení? Nemyslím zrovna ventilátor, ale nějaký hliníkový profil na chlazení výkonových prvků. Jestli není vůbec nebo jen nějaký kousek tenkého plíšku, dejte tam nějaký pořádný chladič, třeba z nějakého vyřazeného starého PC. Bývají na chipsetu základní desky, procesoru nebo starších typech GK. Odkud jste?
Ty motory asi moc nepomohou. Když chcete výkonnější, ale chcete zachovat stejný rozměr, tak bych zkusil větší převod a elektromotor s vyššími otáčkami, aby se to dorovnalo. Jestli to píšu špatně, tak ať mě někdo opraví.
Nejsem si jistý, ale jestli motor řady 550 který je ve vašem autíčku má jen maximum 45W, to se mi zdá hodně málo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz