Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zajímavá kniha s leteckou tematikou
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Možná mi řeknete, že jsem "objevil Ameriku", ale když jsem hledal v knihovně (myslím tím instituci, ne poličku :-)) něco úplně jiného, narazil jsem tam na dva celkem útlé svazky - Habsburští orli 1914-1918 1. a 2., autor J. Červenka. Protože mne letadla z WW I zajímají, tak jsem si knížky půjčil s tím, že je třeba prolistuju, najdu inspiraci na letadlo, které budu muset někdy v budoucnu určitě postavit a nic víc jsem od toho nečekal. Ale to byl omyl - ta knížka se čte jako román. Je neskutečně poutavě napsaná, střídají se tam popisy historických událostí (samozřejmě zaměřených na vznik, vývoj a nasazení C. a k. letadel během WW I) s krátkými medailonky pilotů (nejen z řad C. a k. letectva, ale i z druhé strany fronty), citace dobových dokumentů a vzpomínek tehdejších letců... To celé doplněné bohatým obrazovým materiálem. Fakt doporučuju pro všechny, koho tahle etapa letectví zajímá.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 5:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Využiji tématu a zmíním knihu, pro mně velmi poutavou - O. Doubek, Ikarové bez legend a bájí. Je to příběh pilota 1. republiky od jeho úplného začátku v pilotním kurzu, dále o jeho létání v armádním letectvu, působení v leteckém oddělení Baťovy firmy a nakonec o práci dopravního pilota aerolinií před WW II. Získal jsem tak náhled o meziválečném létání v první republice a zároveň to je velmi poutavý příběh o splněném snu jednoho obyčejného kluka.
Vřele doporučuji.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
jyrry píše:
Využiji tématu a zmíním knihu, pro mně velmi poutavou - O. Doubek, Ikarové bez legend a bájí.


Poprvé vyšla někdy v rozmezí 1987-89. Tato, co vyšla před nedávnem, má být údajně doplněná o skutečnosti z leteckého života autora, které by v 80. letech cenzurou neprošly. Nicméně, i to první vydání bylo skvělé čtení.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz