Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nákup v HK - DHL
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 15:46 
Mazák
Mazák

Ahoj všichni, jsem postavený před zapeklitý problém...

V HobbyKingu jsem si objednal 4 serva TGY 306G-HV, kousek za 20€, tedy celkem za 2000,- Kč.
Myslím že jsem je objednal z EU skladu, ale 100% jistý si tím nejsem. Dával jsem na to docela pozor, ale v průběhu objednávky jsem mohl někde kliknout jinam...

Druhý den mi přišla zpráva z DHL, že moje zásilka podléhá celnímu řízení, že pokud chci tak mi to vyclí. Takže mohu počítat s cca 30% navýšenímm ceny, řekněme 700,-. A výpalné za proclení si DHL účtuje 2% z ceny, nejméně ale 550,- Kč. Takže jsem na 3250,- místo původních 2000.
Ale co mě nejcíce bolí, že jsem serva chtěl na víkend, což by se bylo z toto EU skladu stihlo, ale z Číny mi DHL avizuje za týden :-(

A teď o co mi jde:
Kdybych si zboží nevyzvednul, a celní řízení po DHL nechtěl, tak by snad zboží skončilo zpátky u Hobbykingu a za čas by mi možná refundovali platbu (nebo její velkou část) zpět (platil jsem přes PayPal). A současně bych si zboží objednal znovu ale dohlídnul bych na to aby šlo z EU skladu, takže bych tu serva měl dříve (2 dny z Holandska, to je moje zkušenost) a navíc bych těch 1200,- nevyhodil z okna.
Máte někdo s takovým postupem zkušenost? Myslím to nevyzvednutí zásilky, nebo rovnou u DHL zařídit vrácení balíčku odesilateli?

Děkuju za podněty...

Předmět příspěvku: Re: Nákup v HK - DHL
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 17:28 
Mazák
Mazák

Obrázky: 35
Proč se nepodíváš na jejich stránkách na své objednávky, kde vidíš, z jakého skladu to bylo? To bych zkontroloval jako první.
Z EU HK mi odjakživa dodávalo GLS. Během pár dní a bez proclení samozřejmě.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 17:48 
Mazák
Mazák

Aha, nenapsal jsem to nahoře jasně. Samozřejmě že jsem se podíval, je to z Global skladu. Proto to clo atd... Během objednávky jsem určitě na začátku dával EU sklad, když jsem servo vybíral, ale pak během dalšího klikání si nejsem tak jistý, jestli jsem to nějak nezměnil. Nebo jestli tam nějak neskočil ten Global sklad sám v průběhu dalšího klikání. O to ale nejde, bylo to prostě odesláno z Global skladu.
Jde mi teď o to, jestli dokážu objednávku ještě nějak odcouvat a objednat to z EU...
Říkám si, kdybych si to od DHL nedal vyclít a zásilku si nevyzvednul, tak po nějakém čase by se balíček dostal zpět k prodejci a peníze by se mohly objevit zpět přes PayPal na mém účtu. Mezitím bych už měl doma druhá serva, tentokrát přes EU sklad.
Skoro se ale už smiřuju s tím, že je to celé špatně, jednak dražší a jednat to bude trvat dlouho. Holt si to nechám vyclít a doručit :(

PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 18:34 
Mazák
Mazák

Tak se jich zeptej (HK), jestli by to tak šlo. Je jasné, že přijdeš o poštovné, ale ptal bych se, jestli vrátí prachy, nebo jestli ti zůstanou na další nákup. Tipl bych si, že vracet nebudou.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 20:16 
Mazák
Mazák

Jo, zvážím to, ale skoro se mi s tím nechce ztrácet čas a nervy (musel bych jednat s HK i s DHL), možná že to nechám proclít...
Večer buď pošlu doklady pro proclení, nebo napíšu do HK.

Každopádně díky za tvou podporu :wink:

PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 20:42 
Mazák
Mazák

Zkusil bych se nejdřív zeptat. Ale jak jsem psal, tutově přijdeš o poštovné a pokud prachy nevrátí (jakože fakt asi ne), tak ti tam budou viset na další nákup. To taky není bůh ví co. Pokud bys to proclil, tak vysypeš prachy za výpalné a příště si prostě dáš větší pozor. Obě možnosti nic moc, ale co už. Člověk přijde občas o dost víc, než o blbých necelých 13 stovek. Akorát si na to déle počkáš.
Nemáš zač. :)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 21:28 
Mazák
Mazák

Máš recht. :)
I taková zkušenost mě může obohatit.

PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2018 17:31 
Mazák
Mazák

Takže všechno dopadlo lépe než jsem čekal. Poslal jsem jim e-mailem požadované dokumenty, popis zboží, materiály, objednávku, fakturu. DHLka přivezla, a cena byla 0,-. Takže žádné clo, žádné DPH, žádné výpalné. A ještě z té Číny to bylo cca o 1€/ks levnější než z evropského skladu. Tedy pohádka se šťastným koncem, serva jsou už v helikoptéře. :D
Děkuji za morální podporu.