Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Když už jsme při porovnávání přes 10K, tak se podívej na pokročilejší Sony RX100 III, který už se dá sehnat od 14K. V té recenzi si zobraz ukázkové fotky na plnou velikost. Je tam vidět každý chlup, nebo vráska.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Lark píše:
Když už jsme při porovnávání přes 10K, tak se podívej na pokročilejší Sony RX100 III, který už se dá sehnat od 14K. V té recenzi si zobraz ukázkové fotky na plnou velikost. Je tam vidět každý chlup, nebo vráska.


nemám dalších otázek :D , rozostřovat pozadí umí--s omezením, ale umí, kvalita fotek opravdu super--sice jak jsem psal, plakáty já netisknu--spíš jde tedy o tu jistotu-- pocit--todle opravdu mobil nedá--podle mě to takto nedá ani ten muj panasonic G1 .Fotí opravdu pěkně .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 5:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:

-spíš jde tedy o tu jistotu-- pocit--todle opravdu mobil nedá--podle mě to takto nedá ani ten muj panasonic G1 .Fotí opravdu pěkně .


Tak udělej nějaký fotky a hoď to na úschovnu.cz , ať je to nezmenšený . Ať je co porovnávat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 5:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
pepin píše:

Díky, uplně mi ale není jasný, o jakou RX100 jde



Je to celkom prvá SONY RX100

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 7:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
pepin píše:

nemám dalších otázek :D , rozostřovat pozadí umí--s omezením, ale umí


S obmedzenim? RX-100 je high end, do verzie V s vysokou svetelnostou a 1" senzorom, v kategorii mydlovych krabiciek asi nic lepsieho nenajdes, verzia VI uz sice podlahla zoomovaniu a tym zaplatila svetelnostou, ale stale je to high end

a co sa tyka tych vyrezov - ak chces obrazovu kvalitu, znamena to obmedzenie zoomu, RX-100 ma do verzie V zoom 3x prave preto aby bol obraz bez kompromisov (ostry aj v rohoch, male farebne chyby, ostry obraz aj bez toho aby sa musela privriet clona co u drvivej vecsiny lacnejsich fotakov nehrozi ) takze pokiach zazoomujes dalej ako tych 3x, nezoomujes opticky ale elektronicky = urobis vyrez takze tam sa ukaze to ci to na urovni pixelov, ktore na obrazovke nevidis (20mp senzor je daleko za moznostami normalneho displeja) to po zazoomovani ukaze chyby alebo nie ... ale tomu treba rozumiet - uz som to pisal, pokial tomu clovek nerozumie, alebo vie ze tieto vlastnosti fotaku vyuzivat nechce alebo nevie, kupi si daaaaleko lacnejsiu HX80 a kvalita na urovni pixlov ho trapit nebude lebo proste zazoomuje opticky ... usetri na peniazoch a zaplati to na malej svetelnosti velkeho zoomu (foti bude viac menej vonku) a malej velkosti senzoza 1/2,3" takze vecsi sum a na rozostrovanie pozadia pri sirokom objektove moze zabudnut (mozno este tak odist 10m daleko a fotit portret zoomom).

Je to vec preferencii, ja mam mydlove skatulky 2 jednu RX100 na naozajstne fotky a jednu staru nikon S10 na permanentne nosenie vo vrecku a fotenie vonky kde ten zoom obcas treba. Naopak ak idem do tazkych podmienok, beriem RX100, obrazky z jaskyne bez blesku som dal tak 2 stranky dozadu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 8:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
pepin píše:

automet tady zminoval jako problém zaprášenou čočku mobilu, naposled jsem s příklepovkou vrtal díry pro světla včera--mobil bud v kapse, nebo na okně na parapetu--který byl po tom vrtání do stropu zaprášený--takže asi možn i ta čočka mobilu, dnes jsem čekal na náplavce na kámoše, než dorazí s koloběžkou, tak jsem si zkrátil čekání focením, čočku jsem nečistil ani nepamatuju, ale nemám pocit, že by byl na té fotce vidět nějaký prach a špína----třeba to ale jen nevidím.


Vidis, len asi netusis ze je to tym bordelom. V principe prach velmi nevadi, ten sa zotrie vo vrecku od gati. Ovela viac vadi uchytany objektiv, a ten uchytany je, pretoze je to mobil a ten sa chyta :- ))

Vidiet to skoro na obrazkoch nie je pokial sa foti po smere svetla. Vidiet je to je STRASNE pokial zacnes fotit proti svetlu, ked sa osvetli objektiv, na obrazku nie je vidiet prach, ciastocky alebo nieco take, ale obrazok dostane "hmlu" bud mu odide kontrast (cierna nie je cierna) alebo v extreme vyslovene dostane zavoj hmly ktoru v momente fotenia na displeji neuvidis, to bude vidiet az doma na PC a pokial si to clovek neuvedomi tak s odstupom casu asi ani nepride na to ze ma problem :- ))

Tazke pokial fotim aby to malo zmysel (nehovorim o "poznamkovom" foteni) mobilom tak cocku zasadne pred cvaknutim utriem. POkial fotim v protisvetle poctivo vycistim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 8:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
A k tomu prisvetlovaniu u mobilu, ten samozrejme blesk nema (a ano aj maly blesk u mydlovej skatulky na kratkom ohnisku vecsinou staci na presvetlenie tiena), ale pokial je to aspon trochu pouzitelny mobilovy fotak, tak vecsinou ma dvojsnimkove HDR a to v vecsinou problem vyriesi, nie sice tak ako blesk, ale vysledok je vzdy lepsi ako tvavy flek na obrazku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 11:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Igorb - presne. Pri manipulacii s mobilom ho sem-tam chytis, alebo sa dotknes spoteneho miesta a pod...
Dobre by tu bolo uvadzat aj konkretny typ mobilu. Aby sa nestala situacia, ze tu budeme zrovnavat 80 eurovy kompakt s 600 eurovym mobilom, lebo to uz by bolo "na hlavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Kluci dík za info.

V mobilu mám možnost SYTÝ TON HDR, já se ale mylně domníval, že jediné, co to umí budou sytější barvy, tak jsem to ani nikdy nezkoušel--veliká chyba a díky moc za nakopnutí-- ono to opravdu funguje jako hdr.

první foto v programu automaticky

Příloha:
20180913_113453.jpg
20180913_113453.jpg
[ 63.95 KiB | Zobrazeno 1113 krát ]



druhé foto s programem hdr sytější barvy
Příloha:
20180913_113506_Richtone(HDR).jpg
20180913_113506_Richtone(HDR).jpg
[ 73.5 KiB | Zobrazeno 1113 krát ]



k tomu pravidelnému čištění čočky--kdykoli dnes čistím objektiv na fotácích, vždy si vzpomenu, jak jsem byl před mnoha lety přepečlivý ještě u klasické kinofilmové zrcadlovky nikon--strašně mi vadilo jaké koli smítko při focení i na matnici--i když to na fotce nikdy vidět být nemohlo, mě to ale vadilo, tak jsem čistil a čistil, až jsem nakonec matnici vyleštil na prusvitnici a foták musel dát na servis na výměnu matnice :lol:

podobně jsem potunil polarizační filtr, když jsem ho přeleštil v zimě šálou, co jsem měl okolo krku--vydřel jsem do toho filtru kolečka, po těchto zkušenostech už jsem s čištěním přecijenom trochu opatrnější.

Co se týče porovnání fotek v puvodním rozlišení--třeba právě přeposláním přez uschovnu, pro mé použití má smysl porovnávání kvality snímku na urovni uložiště Rajče net.

když jsem měl uložený fotky v počítači, nebo na externím hd a obojí nakonec odešlo, byli fuč i fotky, navíc na to rajče mě to vždy donutí ten bordel fotek z nějakého focení probrat a když pak chci někomu třeba přeposlat nějakou fotku--kde jsem byl, jak to tam vypadalo--třeba kemp (proto fotím hodně a většinou panorama, i když je to třeba prohnutá nudle, ale na jedné fotce je pak vidět z toho kempu víc, než z jednoho snímku), kde jsem byl ubytovaný, na rajčeti to najdu--doma v tom bordelu fotek i když né na jedné hromadě je to už problém a opruz--z rajčete stačí dát jen odkaz.

Co se týče focení nějakých akcí, jako svadby, narozeniny a podobně--naposled jsem před lety fotil tou G1 dceri maturitní večírek--zbytečná činnost, v pohodě si vystačí s fotkama z mobilu od kamarádu , kamarádek a pár fotkama od profi fotografa, co tu akci fotil---já to stejně lépe nanafotím, bo i kdyby měl ten profik horší vybavení než já--on to na rozdíl ode mě umí na takových akcích fotit a navíc nepusobí dojmem blázna, když jde fotit přímo mezi ty lidi na plac a né jako já, že se snažím dceři udělat fotku od stolu někde v rohu přez celý sál, bo kdyby jsme všichni rodče, co máme zrcadlovku naběhli na plac, nakonec by z toho byl maturitní večírek fotografu.

ještě jak jsem psal--RX100 umí i rozostřit pozadí, ale s omezením, prostě umí rozostřit s omezením stejně tak, jako na mé G1 to umí s omezením setový zoom 14/45 oproti pevnému objektivu pentakon 50.

V každém případě jak fotí ten sony RX 100III, to je opravdu pecka

ted se teda jen rozhodnout, jestli těch 15K dát do fotáku a doma na zahradě po práci fotil testovací fotky kytek, nebo vzít 15K a vyrazit na týden na kolobrndě alespon přez čechy po té mé vysněné plánované mezinárodní turistické trase a ty peníze utratit za ubytování v penzionech, bo kempy na noc za pár kaček na té trase nejsou --to by ale znamenalo, fotit zase jen tím mobilem, kdy se navíc ještě trochu obávám--pokud tedy fotím hodně panoramaticky--s mobilem je to opravdu velice rychlé a hned ten snímek vidím, netuším ale, jestli bych si mohl ten panoramatický snímek poskládat rovnou v té RX 100--nepředpokládám, alespon v menu jsem nenašel položku panorama--jako že by ta RX 100 uměla na jedno zmáčknutí rovnou panorama, stejně, jako mobil.

Mobil mám samsung galaxi mini--4, GT 19195 --chtěl jsem zustat u ještě stále malého mobilu, ale do iphona se mi nechtělo kuli nestandartnímu usb nabijecímu konektoru.

tady ještě foto z té G1 se zoom setovým objektivem
Příloha:
P1170974.JPG
P1170974.JPG
[ 48.95 KiB | Zobrazeno 1113 krát ]



G1 s pevnou 50 pentakon
Příloha:
P1170969.JPG
P1170969.JPG
[ 39.29 KiB | Zobrazeno 1113 krát ]



Naposledy upravil pepin dne čtv 13.09.2018 14:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 13:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
pepin píše:
Kluci dík za info.
jestli bych si mohl ten panoramatický snímek poskládat rovnou v té RX 100--nepředpokládám, alespon v menu jsem nenašel položku panorama--jako že by ta RX 100 uměla na jedno zmáčknutí rovnou panorama, stejně, jako mobil.


ta RX 100ka ja daleko sofistikovanejsia ako nejaky mobil, mam Samsung s7 prave preto ze je to jeden z najlepsich fotakov, ale RX100 ho predci prakticky uplne vsetkym, jedine nie tym ze ho mam stale vo vrecku :- ))

takze neviem ako tie skorsie verzie, ale RX100 V samozrejme panoramovat vie, a to aj nasirokoko aj na zvislo a dokoca vie panoramovat aj vo vertikalnom smere, takze prakticky uplne zastane extremne kratky objektiv, skusim najst nejake fotky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 13:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
tak tu je priklad panoramy ... je to vodovod v Segovii ak to niekto pozna, prvy obrazok ukazuje o co ide, druhy obrazok je panorama odfotena zo stredu pod mostom medzi tymi slnecnikmi a treti je panorama odfotena ponad hlavu, neviem ci to nejaky mobil zvladne, myslim ze na zaciatku kazdy fotak bude ocakavt panoramu doprava alebo dolava, nie ponad hlavu ... je to vec settingov fotaku, mobily sa snazia fungovat automaticky takze smer sa navolit neda a tym padom neurobim neobviklu vec, je to proste mala zrkadlovka (prakticky identicke menu s velkym sony DSLR) ... je mi jasne ze to pre amatera cvakaca 1/ nema zmysel 2/ nebude to chciet studovat 3/ nezapameta si co rozhasil ... takze asi nevyuzitelne ficurie pre zakladatela vlakna, ale automaticke mody to tiez :- ))

RX100 V


Přílohy:
RX_01195.JPG
RX_01195.JPG
[ 154.91 KiB | Zobrazeno 1105 krát ]

RX_01194.JPG
RX_01194.JPG
[ 90.58 KiB | Zobrazeno 1105 krát ]

RX_00758.JPG
RX_00758.JPG
[ 56.64 KiB | Zobrazeno 1105 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 13:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
HDR vs nie HDR


Přílohy:
RX_00840.JPG
RX_00840.JPG
[ 83.59 KiB | Zobrazeno 1100 krát ]

RX_00841.JPG
RX_00841.JPG
[ 41.86 KiB | Zobrazeno 1100 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 13:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
panorama sikmo nahor v pritmi miestnosti + vertikalna panorama z roviny az za hlavu (vidno budovu za hlavou ktora branila aby som poodisiel a dostal vezu do objektivu)


Přílohy:
RX_00936.JPG
RX_00936.JPG
[ 96.46 KiB | Zobrazeno 1097 krát ]

RX_00977.JPG
RX_00977.JPG
[ 43.68 KiB | Zobrazeno 1097 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 13:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
tuto vidno ze ani objektiv ani ten 1" senzor nema problem s kontrastom ani zaclonenim, ziadne farebne ustrely tam nie su a ostre to je, vidno aj pavucinky, takze zaostril dobre, na slabsom objetive by tam uz boli fialove obrysy

Pokial by som vedel ze ta HX80 ma rovnake ficurie asi by som to kupil, aj ked je jasne ze s tym malym 1/2,3 senzorom a superzoomom to bude niekolko tried horsie na kvalite fotky, ale pokial to ma rovnaky softver ktory to trochu zachrani, mozno by to za tie prachy stalo za pokus :- )) stoji 1/5 ceny takze vocogo, ked nic ine, nebude mat clovek strach vopchat do vrecka :- ))


Přílohy:
RX_01219.JPG
RX_01219.JPG
[ 98.6 KiB | Zobrazeno 1087 krát ]

RX_01219 - Copy.JPG
RX_01219 - Copy.JPG
[ 38.68 KiB | Zobrazeno 1087 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotoaparát
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
RX100 vie robiť panoramu, len mu treba ulahodiť rýchlost otačania, či dostran alebo nahor, na druhom sníku ak by nešli tadial auta by to bol OK :wink:


Přílohy:
DSC00341a.jpg
DSC00341a.jpg
[ 30.68 KiB | Zobrazeno 1085 krát ]

Poznámka: škoda že išli auta po ceste
DSC00369.JPG
DSC00369.JPG
[ 41.35 KiB | Zobrazeno 1082 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz