Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
varok píše:
Ano, to je ono. Je více druhů, ale tahle je asi nejznámější a možná i nejlevnější.


pokud mi přez zimu zafira neklekne, tak už budu --CHTÍT --příští jaro nějaký fleky opravovat--já chtěl už letos, ale nějak to nevyšlo a bo jde o stranu od spolujezdce, tak mi to zase až tak často do očí nemlátí.

já už tady to auto udržuji spíš jen z duvodu, že do něj mám udělané spaní a do novějšího typu mi pasovat nebude, to samé zahrádka--tady mám ještě klasické hagusy, nový typ má už jen zvýšené lišty, navic uvnitř v autě už huř vyřešené odkládací prostory --je to hezčí, ale vejde se tam mín bordelu a stejný typ --ročník jako mám ted jen spíš vyměním jebku za jebku, tak se to snažím nějak udržet, dokud to pujde--kuli těm upravám doplnku na míru, jinak bych to už zvrakoval a šel dál.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
pepin píše:

a proč by to mělo být na veteránských značkách? jakou to má podle tebe výhodu?

pro to kabrio jsme před lety zkusili udělat sezonní pojištění-něco jako na motorku-provoz-pojištění-finančně to nic moc neřešilo, ale jezdit se s tim mohlo jen pár měsícu v roce--finančně akce uplně o ničem.

na veteránských značkách mám pocit--bratranec má na veteránských značkách nějaká vojenská vozidla--mám pocit, že je tam nejenom opruz v tom, že musíš nahlásit kdy a kam pojedeš, ale navíc s tím a v tom autě nesmí jet ani nikdo jiný, než papírový majitel--ani tvoje děti--ani tvoje manželka--jen se to samozřejmě nedodržuje

nevím přesně, já to přímo neřešil, nic méně veteránský značky nejsou prý uplně výhrou, pokud s tím autem plánuješ jezdit běžně celosezonně.

bratranec samozřejmě s auty nad 5 litru obsahu --200L na 100km běžně nejezdí,pouze na akce, pro film, takže to na veteránských značkách má.


no také máme pár veteránských vojenských...... má to výhodu v 1/12 pojistky a jezdit můžeš na akce , leč nikdo nekontroluje ty akce a a za akci lze považovat setkání 2 veteránů kdesi na louce..... také zrovna pravidelně nosič raket se 2 dvanáctiválci do V a na benzin s pohonem každé poloviny rámu zvlášť nevětrám, ale gazíky celkem pravidelně......
Spolužák zase větrá celkem pravidelně svou sbírku amerik(šéfredaktor ,,chrom a plameny,,) a též na veteránských značkách.
Fakt ale je, že tam už zase více kitu, znamená nemožnost ty značky získat bez slivovicí upraveného komisaře....... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 18:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2693
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
pepin píše:

pokud mi přez zimu zafira neklekne, tak už budu --CHTÍT --příští jaro nějaký fleky opravovat--já chtěl už letos, ale nějak to nevyšlo a bo jde o stranu od spolujezdce, tak mi to zase až tak často do očí nemlátí.

já už tady to auto udržuji spíš jen z duvodu, že do něj mám udělané spaní a do novějšího typu mi pasovat nebude, to samé zahrádka--tady mám ještě klasické hagusy, nový typ má už jen zvýšené lišty, navic uvnitř v autě už huř vyřešené odkládací prostory --je to hezčí, ale vejde se tam mín bordelu a stejný typ --ročník jako mám ted jen spíš vyměním jebku za jebku, tak se to snažím nějak udržet, dokud to pujde--kuli těm upravám doplnku na míru, jinak bych to už zvrakoval a šel dál.


A co všechno vám tam rezne? Co jít z druhé strany? Jestli jsou vykvetlé dveře, kapota a jiný díl co není napevno, zkusil bych sehnat jiný zdravý. Pokud ale rezne třeba střecha, nebo prahy apod., tak se opravě nevyhnete. Jak už jsem psal, pokud je to moc, raději bych šel cestou výměny dílu za nový, nebo alespoň vyřezat a vyvařit. Tak vám to vydrží třeba i 10 let, zatím co tím zalaminováním vám to pokvete dál. Co jsem párkrát viděl takové opravy, moc pěkně udělané a nebylo nic poznat, ale po třeba 2-3 letech rez postoupila, a to vylaminované místo nemělo už v podstatě na čem držet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 19:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2693
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Teď myslím rez jako je třeba v mém odkazu na ty světýlka 5. dveří u červené fábie. To už je moc. Jestli ale máte na laku bubliny, nemusíte hned házet flintu do žita. Občas se stane, že člověk pod bublinami očekává vyhnilou díru a po obroušení je plech zdravý, tedy skoro. Jen třeba povrchově napadený, což se dá krásně obrousit a opravit. Samozřejmě se to musí podchytit včas, tedy hned jak bubliny zaregistrujete. když s tím někdo jezdí třeba 1-2 roky, tak je to díra durch.
Zafiru myslíte Opel Zafira, takovou tu jakoby menší dodávku? https://www.google.cz/search?q=Opel+zaf ... vDjCn86mmM:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
varok píše:
----------



pokud tam zustane jaký koli zbytek rzi, tak to nakonec opět proleze---že mi to časem koplet vyhnije právě pod tím laminátem mi ale vubec nevadí--at si rantl zadního podběhu klidně zespodu pod tím laminátem vyhnije---teda myslím tím, že to auto stejně neplánuji na daších 10let používání

na ty spotřební auta--jako třeba tu moji zafiru v ceku ohledně životnosti rychloopravy prdim, ale třeba synkovo kabrio už by ale taky chtělo trochu potunit a to volvo to samé, tam se mi to ale už nechce osrat co nejrychleji, že životnost opravy 2 roky stačí---kabrio by chtělo výhledově komplet nový lak--to už bych já nedělal, takže autolakovna, ale to má smysl pouze v případě, že ošizená příprava pod finální lak ve výsledku nedá po výsledném laku víc, než opět 2/3 sezony--což v autolakovně oserou, o tom si už dnes nedělám žádné iluze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
varok píše:
d jak bubliny zaregistrujete. když s tím někdo jezdí třeba 1-2 roky, tak je to díra durch.
Zafiru myslíte Opel Zafira, takovou tu jakoby menší dodávku? https://www.google.cz/search?q=Opel+zaf ... vDjCn86mmM:



joo, ještě tady tu starou s klasickýma hagusama, ty novější už mají místo klasických hagusu jen ty debilní lišty

https://images.search.yahoo.com/search/ ... tion=click

a uložný prostor v interieru --kapsičky--poličky taky nic mnoho--jako učelný na bordeliště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: stř 10.10.2018 17:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2693
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Co vím, tak Opely hrozně rezli odjakživa a jdou v tomhle vtipu dále. Úplné novinky nevím, ale právě minimálně po tu vaši Merivu vím. Astry, Corsy, kdysy Kadet apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na karosérie
PříspěvekNapsal: stř 10.10.2018 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no reznutí kastle jsem řešil zrovna minulé dny......
na dveřích chryslera woyagera po ostříkání vapkou díra zhruba 10x12cm nepravidelně........a v ohybu plechu........ nad ochrannou lištou.... pak kapota místně jen tk trošku...... čekají mě ještě prahy.......... výměna blatníku proběhla úspěšně thayskej byl za litr ........jen je o polovinu slabší plech od origo........a neměl díru pro blinkr.......

mám pocit že problémy s oplem z evropské řady je dosti banální....... mě se vloni v prosinci nezvedl na zvedáku opel z americké produkce ,,sintra,, zatímco se prahy zvedaly,kola stála na podlaze...... a to na povrchu nebylo vidět ani smítko rzi.........


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz