Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Já se původně ptal na ruční vysavač. Ten má tu výhodu, že se člověk nemusí tahat s velkou věcí s dlouhou šňůrou. Ale berte s rezervou, žádnej doma nemám :).

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Existuje
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
BoŠ píše:
Nějak mi to nedává smysl - aku nářadí užívám tam, kde není elektrická síť, nebo tam, kam se se síťovým nářadím nedostanu. Pokud jsem v dosahu sítě, používám síťové nářadí. Super kondenzátor má nevýhody obého. Prd vydrží, a stejně potřebuji el. síť.

Já mluvím z pozice opraváře elektroniky který sedí u stolu a nikam nechodí. Síťový kabel by otravoval. Šroubovák musí být lehký do ruky. Celý život jsem ničil akumulátorové, toto je pro mě výhodnější. Pro jiné obory se to samozřejmě nehodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 16:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
semo píše:
Já se původně ptal na ruční vysavač. Ten má tu výhodu, že se člověk nemusí tahat s velkou věcí s dlouhou šňůrou. Ale berte s rezervou, žádnej doma nemám :).

600 šroubů za hodinu, 1 šroub 6 s, výdrž 20 šroubů, doba chodu 120 s = 2 minuty
Pokud vycucneš malou hromádku a na minutu dáš na nabíječku bude ti vyhovovat.
Je otázka jak vysavač kde bylo 2.4 V, 1000 mAh sát s 160 F mezi 4.2 až 2.4 V.
A jaký bude čas a průběh napětí když místo motoru šroubováku tam bude motor vysavače.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 16:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Jó, věřím tomu, že i s tou baterkovou dáš 600 šroubů za hodinu. Za předpokladu, že přijdeš s plně nabitou a potom ji 30x za hodinu budeš po minutě nabíjet jako já.

600 šroubů ...jakých? Nějaká M3-4 a 110-15mm závitů? Píšeš, že si rozdělával nějakou krabici a že si elektrotechnik - opravář. Pokud jsem odhadl velikost šroubů, tak 600 na jedno nabití není problém. A taky netuším, jak si přišel na to, že budu po dvaceti šroubech dobíjet po jedné minutě?? Až nebude šroubovat, dám nabít a do 15 minut (s rezervou) je nabito na 100%.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tak to máš nějakou ultra ládovačku. Běžné akušroubováky se nabíjejí 3 hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 18:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Tak to máš nějakou ultra ládovačku. Běžné akušroubováky se nabíjejí 3 hodiny.


Silový baterky do nářadí nabíjím jen Temou, nebo isl Schulze. Podle toho, co mám zrovna po ruce. Automatické řízení nabíjecího proudu nastavené na max 10A. Dobré, zdravé a rozhýbané baterky nabíjím 10-15 minut. On je totiž rozdíl, jestli nářadí jen něco "šolíchá", nebo šroubovák jede naplno. Pak je i rozdíl v dodané kapacitě. Jak přestane při plném zatížení dělat to co má a jak má (vadne), jde na nabíječku. Při slabším zatížení se klidně ještě chvíli pracuje. Proto i ten rozptyl v čase nabíjení.
Jsem ten, co má na stole 3-4 vrtačky / šroubováky a místo přehazování nástrojů sáhnu po jiném šroubováku. Všechny fungují na jeden typ baterek, takže není problém je v případě potřeby přehodit.
Jen pily mám jiný typ baterek a navíc nejsou mezi sebou záměnné. Tam když mi dojde baterka, tak si musím dát 15 minut pauzu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Věřím tomu, že to existuje ale já nemůžu používat taková "děla". Kdybych s tím šel na kameru tak by z ní moc nezbylo. Já to mám jen na ty kryty tj. M3 max M4. Menší šroubky už dělám rukama.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Tak teď tě chápu - nepotřebuješ kdoví jaký krouťák, ale lehký šikovný šroubovák. Tak to ti asi opravdu vyhovuje. Ok

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Přesně tak. Každá profese má jiné požadavky na nářadí. Není možné srovnávat sexuální vibrátor se sbíječkou na beton i když princip je stejný. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Šroubovák lechtátko. Vyhrabal jsem KLAUSS K-2600 (3.6V CORDLESS-Max Power, Austria)
Původně 3 ks NiCd 0.8 Ah?Nabíjené 5V, 0.5A Odešly je tam 18650 Li-Ion 3.6V 2.2Ah SONY.
6-ti stupňová "řehtačka". Zastavený motor klesá pod 3 V až na 5-tém nastavení momentu.
LiIon není nejlepší (při pokusech dostal na frak=krátce pod 3V je to znát) kapacita, čas nabíjení.
Myslím si, že 20 šroubů M3/M4 krát 10 až 15 mm(s lehkým chodem k momentu)bude malina
(Něco jiného je povolování dosud nerozebraných, jdou hodně ztuha. Nezbytný dobrý tvar bitu)
Zajímá mne kolik Ah bude nutno dodat Za 60 s je tam nenacpu Otázka je kolik sek je pauza
Ilustrační obrázek. Ten mů Klaussj K-2600 nemá kulaté, ale hranaté tělo.
Аккумуляторная отвертка Klauss K2600
LiIon článek 18650 je červený. Co se kdysi dávaly do note book_ů. Nejvíc podobný tomuto
Yklik INR 18650-A220 Lithium Ion Battery 3.6V 2200mAh - Red

- Výhodný je nabíjecí stojánek na odkládání jako má Bosch PSR 2.4 V
https://www.ebay.ie/itm/Bosch-PSR-2-4V-Cordless-Screwdriver-/171867900150


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Ty Bosche jsem měl nejradši. Odkládací stojánky jsme měli přišroubované na stole. Bohužel těm niklákům stovky odkládání denně moc nesvědčily. Možná by to bylo s liionkama lepší ale taky by z toho asi nebyly nadšené. Jenom těm kondíkům je to jedno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tak právě před týdnem jsem obdržel uplně novou brusku, no name s trojčlánkem nicd a kufříčkem s nástroji s 300 řadou motoru uvnitř.......darem...... takže darovanému koni a td..........
Po jednom zkušebním frézování zubařským nástrojem v plastu ..... jsem ji rozebal a ten trojčlánek s kapacitou 800mAh dal k ledu ...... vrazil jsem tam jeden článek 18650 ze starého akupaku z notasu 2200mAh což opravdu zvládá (acucel- turnigy ) a kupodivu , na něj je uvnitř vylisován plastový úchyt......
Takže, pak jen jiná nabíječka nemodelářská , v mém případě dle tradice , pro elektronické cigaretky a vše chodí bezvadně.......diodka zhasne na nabíječi z USB po zhruba hodině a brousit a frézovat se dá zcela běžně půlhodinu aniž by modelář kvetl ze ztráty otáček.
Úmyslně to píšu ze surovin dostupných každému ........ kdo není bez vjemů a všímá si okolí.
Ono fakt nejde o chytré žvásty...... jde o vyzkoušení....... až se pustím do kondíků podle PANA ELEKTRONIKA Černého dám vědět.......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 3:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@OK2BUH: " ... těm niklákům stovky odkládání denně moc nesvědčily..." Tomu nerozumím.
Bosch PSR 2.4 V Je tam motor jak blázen na přímo. Nejspíš tam původně byly SCR 1700 mAh
Budu muset najít ještě ten adaptér co na stojánku visel. Já tam dal napájecí zástrčku na panel
abych NiCd mohl ládovat některou z nabíječek s ukončením Delta Peak.
Měl jsem pár DIY s kdysi hodně rozšířeným IC MC33340 (I cca 0.5 C = 0.8 až 1 A pro 1.7 Ah).
Stavebnice G066 s MC33340
Rychlonabíječka NiCd a NiMH akumulátorů s MC 33340
Od 2.4V=dvou článků fungovaly. Pro 1.2 V 1 článek byla v orig datasheetu k MC33340 chyba.
Po detekci Delta se výkon. prvek LM317 jen přivřel místo aby se zavřel. NiCd pak byl přebíjen.
Solidní návody uváděly, že s DP jen sady 2 a více článků.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 7:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@OK2BUH:"Ty Bosche jsem měl nejradši... " Pokud jej ještě máš a nefunkční jsou jen accu,
neměl by je být problém uvést do provozu. Co jsi měl za nabíječku u stojánku na stole?
Možná nejdřív zkusit vyměnit 2 ks NiCd za nějaké SCR. Časem nějak změřím proudy.
Pak teprve (spíš pro porovnání) zkusit i náhradu za vhodný LiIon. Velký rozdíl, ale nečekám.
Můj byl těsně po r. 1989 výprodej DEMO kus pro zákazníky supermarketu odd. nářadí regál
Symbolická cena - accu v háji.Byl holý.Made in Mexico.Šroubovák, bit a stojánek s adaptérem


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
U těch stojánků byly originál adaptéry. Jestli byla uvnitř nějaká chytrost jsem nezkoumal. Nejsem odborník na akumulátory a nevím když má třeba vydržet 1000 plných cyklů tak kolik má vydržet minicyklíků. Tím našim provozem s odkládáním do stojánku to bylo běžně 5000 minicyklíků měsíčně. Proto asi dlouho nevydržely. Nepřemýšlel jsem o tom, bohatě si na sebe vydělaly. Šly do šrotu a koupily se nové. Docela by mě zajímalo jestli bych s těmi kondíky ušetřil. Ale už se to nedovím, jsem v důchodu a mám to už jenom na hraní.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz