Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 19:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 489
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kolegové,kdo z Vás má v autě kameru ?
Poraďte jakou a Vaše zkušenosti.
:D :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mám Eltrinex LS500 GPS a jsem spokojený. Naštěstí zatím nebylo potřeba nic dokazovat a doufám že nebude. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 21:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Koupil jsem už dvě full HD kamery, vychvalované, ne vyloženě levné....
Pokud nezastavíš za autem, tak za jízdy ze záznamu číslo nepřečteš.
Takže jsem už s jistou skepsí koupil daleko na východě zpětné zrcátko na zpětné zrcátko - ano nasadí se na původní.
To má na levé straně oko kamery, které jde nasměrovat, a na pravé půlce zrcátka se mi zobrazuje obraz.
Lze připojit druhou (zadní) kameru.
S touhle konfigurací jsem už spokojen (přes neoprávněné obstrukce na celním úřadě a znovu dodání prodejce až na druhý pokus).
Samozřejmostí je kontinuální záznam, kdy se přepisují nejstarší soubory.
Dále pak možnost přepnutí do režimu, kdy se kamera zapne při pohybu před ní. Vhodné kvůli zlodějům a pod.
Všechny rozumné kamery pak umí přepínat mezi velikostí formátu, době vypnutí a dalšími parametry.
Je nutno respektovat potřebu zakoupení karty s větší záznamovou rychlostí, jinak se bude video sekat.

Nicméně, občas obdivuji vynikající obraz i nočních scén na některých videích na YT... Škoda, že málokdy lze zjistit, o jakou kameru se jedná.

Takže bych se díval po kamerách v ceně pod tisíc (venku) nebo patnáct set i víc (stejné, ale u nás...).

Mimochodem - výhodou toho zrcátkového je menší nápadnost (nedráždí zloděje).
A v některých zemích je kamera zakázána nebo podmíněna pouze jakousi nutností či potřebou "osobní ochrany" či co. Např. Rakousko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nepíšeš jaký typ přesně máš, ale to co popisuješ ta Eltrinex LS500 GPS umí taky. Má i čidlo přetížení, kterého citlivost se dá nastavit, takže třeba i při prudkém brzdění, nebo bouračce, ten záznam zamkne proti přepsání. Záznam používám v plném rozlišení 1920x1080 30fr/s a SPZ jsou čitelné nejmíň na 20m a v noci jsou díky reflexním SPZ dokonce čitelnější, dokonce i na protijedoucích autech. Má jednoduché nacvaknutí na magnety, čímž se automaticky zapne a žádná další obsluha není potřeba. Při parkování jí ale na okně nenechávám, aby nedráždila nenechavce. Ale jak píšeš chce to rychlou SD kartu clas 10 hlavně pro záznam. Má i databázi železničních přejezdů a radarů, která je ale aktualizovaná jen občas a varování se dají vypnout. Nikomu ale nic nevnucuju. Dal bych i fotky z videa, ale je to protiprávní, takže nebudu riskovat. Na netu ale jsou z ní ukázková videa z testů uživatelů. Na netu jsou i srovnávací testy různých autokamer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Viofo A119S V2
  • FullHD@60FPS
  • Stealth - za běžných okolností v autě téměř nepostřehnutelná
  • Fixní držák s GPS a napájením - netřeba někde zápasit s kabely; jenom sundat a vrátit 8)
  • Možnost připojit na trvalé napájení a využívat parkovací režim
  • Luxusní podpora od výrobce - pravidelné aktualizace FW s opravami a novými možnostmi
  • Možnost připojit polarizační filtr
  • Detekce nárazu, detekce pohybu a další základní funkce samozřejmostí :wink:
  • Velmi solidní kvalita obrazu
  • Nemá baterii ale kondenzátor - může fungovat i při vysokých teplotách
  • O cca 1000Kč dražší novější verze A129 se zadní kamerou
  • Nic víc od kamery nepotřebuji 8)

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tady jsou celkem čerstvá porovnání různých kamer: https://vas-pomocnik.cz/kamery-do-auta/
https://www.arecenze.cz/kamery-do-auta/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 19:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Lark píše:
Nepíšeš jaký typ přesně máš, ale to co popisuješ ta Eltrinex LS500 GPS umí taky. Má i čidlo přetížení, kterého citlivost se dá nastavit, takže třeba i při prudkém brzdění, nebo bouračce, ten záznam zamkne proti přepsání. Záznam používám v plném rozlišení 1920x1080 30fr/s a SPZ jsou čitelné nejmíň na 20m a v noci jsou díky reflexním SPZ dokonce čitelnější, dokonce i na protijedoucích autech. Má jednoduché nacvaknutí na magnety, čímž se automaticky zapne a žádná další obsluha není potřeba. Při parkování jí ale na okně nenechávám, aby nedráždila nenechavce. Ale jak píšeš chce to rychlou SD kartu clas 10 hlavně pro záznam. Má i databázi železničních přejezdů a radarů, která je ale aktualizovaná jen občas a varování se dají vypnout. Nikomu ale nic nevnucuju. Dal bych i fotky z videa, ale je to protiprávní, takže nebudu riskovat. Na netu ale jsou z ní ukázková videa z testů uživatelů. Na netu jsou i srovnávací testy různých autokamer.


1) Ta poslední má G-senzor taky, ty lepší je snad mají všechny - určitě užitečné, zatím jsem to - naštěstí - nepotřeboval.
Jen si tak uvědomuji, že na zmiňovaných videích bylo občas slyšet nějaké pípání, hlášení a pod. Při intenzivním brzdění a pod. Možná tedy
v určitém (citlivém) nastavení nefunguje jen při velkém G (náraz) ale i v krizovkách. Nezkoušel jsem to.
2) Ty první dvě nebyly to co potřebuji, to přečtení SPZ a pod. byl problém. Ta poslední je o něčem jiném, zadní kameru jsem ještě nepřipojil.
3) Pokud dáš záznam jízdy a nebude tam auto, identifikovatelný chodec a pod, pak by to nevadilo - i bez SPZ se dá posoudit kvalita záznamu ;-)

Mimochodem - zrovna jsem se odpoledne díval na "ty" stránky a našel asi podobné i levnější typy.
Jednu jsem vzal, budou vánoce, tak co, ne?
Hádat se s někým a dokazovat, kdo měl přednost mi za těch několik stokorun stojí.
Ba možná by se i dobře zaplatila.... Nebývám na straně provinilců.

https://www.aliexpress.com/item/Newest- ... 4c4dZt2FmB


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pořizoval jsem jí taky kvůli případnému dokazování viny, ale doufám že to nebudu potřebovat, i když s magory se potkávám hóódně často. Naposled dnes, kdy jsem dojížděl na oranžovou a zprava profičel debil s Fábkou už na červenou. Dnes už je těch kvalitních kamer slušný výběr a v těch testech jsou i videa pro porovnání. Účet na YT nemám a fotka vložená sem, bude degradovaná. Jinak s tím rozlišením Eltrinex LS500 GPS jsem se seknul. :oops: Největší rozlišení má 2K (2304x1296 30fr/s). Používám ale těch 1920x1080HDR, protože se mi to zdá ostřejší a líp natáčí za šera a v protisvětle. Je k ní i polarizační filtr. V letošních testech opět vyhrála, i když kvalitou natáčení je nejlepší DOD RC500S, ale taky za víc než dvojnásobnout cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 17:23 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Eltrinex LS500 GPS . Max.spokojenost.

_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 21:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 489
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Asi bych zkusil upravit zadání ,cena dejme tomu do 1500Kč,očekávám pouze jako černou skříńku,různé detekce radarů atd...nepotřebuji neb mám vestavěnou navigaci která toto umí.
třeba toto???
https://www.arecenze.cz/kamery-do-auta/niceboy-c1/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ono asi vůbec nejde o ty radary, pohybová čidla, G-senzory a další čičurinky. To je jen bombónek na dortu. Spíš jde o to, jaká je v té cenové relaci kvalita obrazu. Velké rozlišení v pixelech ještě neznamená, že na tom obrazu budou dobře čitelné detaily. A taky jí vozím jen jako "černou skříňku", ale když si uvědomím od jakých problémů by mi mohla pomoci, tak těch peněz nelituji. Kór když vidím co se na našich silnicích děje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2018 0:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Lark píše:
Ono asi vůbec nejde o ty radary, pohybová čidla, G-senzory a další čičurinky. To je jen bombónek na dortu. Spíš jde o to, jaká je v té cenové relaci kvalita obrazu. Velké rozlišení v pixelech ještě neznamená, že na tom obrazu budou dobře čitelné detaily. A taky jí vozím jen jako "černou skříňku", ale když si uvědomím od jakých problémů by mi mohla pomoci, tak těch peněz nelituji. Kór když vidím co se na našich silnicích děje.


Vidím to stejně, proto ji mám.
A jak jsem pal - nehodlám se s nikým dohadovat a dokazovat....
A na to mám tu v zrcátku, se kterou jsem spokojený, nestála moc a se zadní kamerou to taky nemusí být marné :-)
Na našich šopech jsem je občas zahlídnul, ale za násobné ceny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz