Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 20:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:
já mám pouze obyč tavnou pistoli bez regulace--když zapnu, svítí červená dioda, když se pistole nahřeje, rozsvítí se zelená dioda.



Vzhledem k tomu, že jsou různé plasty na svaření , tak řada pistolí má regulaci namátkou třeba tahle.
https://svarecky.heureka.cz/mar-pol-pol ... e/#section
Srážení hran je nesmysl, to jsem psal.
Mastnota problém je. O tom není potřeba diskutovat. Mastnota se nevypaří :D .
Protočení trubky při zasunutí sníží tlak spojení - zalisování.
Je potřeba si uvědomit, že pevnost svařeného spoje nikdy nedosáhne pevnosti materiálu. Ty trubky když nahřeješ a spojíš na tupo, pevnost bude malá. A o tom je celý problém. Trubky jsou zasunuty v sobě, ale pokud dlouhodobě vzniká pohyb, což se děje především u teplé vody, může být časem problém. Zkus si rozřezat napříč spoj a slepence zkus oddělit.
Určitě jsou materiály o různé kvalitě.
Narazil jsem na rozumný video.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Video od Wavin Ekoplastik, mi přišlo taky vhodné. Uložil jsem si jeho si jeho odkaz. Ještě víc mne na něm
zaujaly použité nůžky - ani nevím proč. (Obr. před spuštěním a stopáž cca 0:57 až 58 detail 59) Jsou to
EXTOL PREMIUM nůžky na plastové trubky 0-42mm
https://www.stavbaeu.cz/extol-premium-nuzky-na-plastove-trubky-0-42mm-8848003-196062
https://www.naradi-extol.cz/nuzky-na-plastove-trubky-0-42mm
Původně pořízené měly ráčnový mechanizmus snad z plastů.
Po pár použitích se obtížně "chytaly" při začátku, kdy mají "start" z polohy do které vyskočí při rozevření.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
dudaj píše:
Je potřeba si uvědomit, že pevnost svařeného spoje nikdy nedosáhne pevnosti materiálu.

Narazil jsem na rozumný video.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Tak nejdřív píšeš, že spoj nikdy nebude mít pevnost samotného materiálu a potom odkážeš na video kde hned na začátku tvrdí že výsledný spoj je pevnější než samotný materiál... :?: :!: :?: :!: :?: :!:
Tak jak to teda je? :mrgreen:

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2018 23:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@malé zvíře Ono je to o A) původní trubce B) o vyrobeném spoji. To hodnocení kvality a odolnosti
lze provádět z mnoha hledisek. V tom videu je to vyložená reklama orientovaná na LAIKY.
Opřená o několik (ne nutně splněných předpokladů, např. ideálně provařený spoj v místě spoje síla stěny 2x)
Což muže být chápáno jako mechanicky nebo tlakově odolnější.
Selským rozumem vzato, každá nehomogenita typu svařovaný spoj, je místem potencionálních problémů či potíží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sifon pro rodinu plnou dcer
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 10:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
malé zvíře píše:

Tak nejdřív píšeš, že spoj nikdy nebude mít pevnost samotného materiálu a potom odkážeš na video kde hned na začátku tvrdí že výsledný spoj je pevnější než samotný materiál... :?: :!: :?: :!: :?: :!:
Tak jak to teda je? :mrgreen:


Něco jsem napsal špatně ?
pokud něco svařím a budu porovnávat plochu spojení a stejnou plochu materiálu, tak spojení bude mít pochopitelně horší kvalitu. Pokud zasunu do sebe trubky , tak plocha sváru je cca 3x větší, než průřez trubky. Potom je logický, že toto spojení bude mít pevnost třeba větší. Ale testy jsem nedělal, takže co tvrdí v reklamě nemusí být pravda. Ale postupu při spojení trubek bych nic nevyčítal. Nicméně opakuji, dynamickým pravidelným zatížením nepraskne trubka , ale spojení :wink: .
Uvědom si, že trubky jsou lisovány za vysokých tlaků a naprosto přesné ideální teploty. To se při ručním sváru nikdy nepodaří .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz