Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Některý auta na praskání žárovek trpí.

Každopádně od HID sad a různejch LED žárovek do světlometů, který na to nejsou dělaný ruce pryč.
A to z důvodu, že parabola na tu žárovku není dělaná a oslňuje.
Týpkum ve starejch popelnicích s nainstalovanejma žárovkama, které už od pohledu svítí jinak a hlavně pokud oslňují, pouštím bez kompromisu dálkový. Aby si uvědomili jak je příjemný proti nim jezdit. :)

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Predpokladám, že oni ti tie diaľkové potom recipročne vracajú. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Jo, jo, takový exekutor amatér. Podle toho to potom na silnicích vypadá.
Můj názor je, že pokud někdo špatně vidí s originálními žárovkami, měl by si v první řadě zajít k očnímu lékaři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
všimol som si že žiarovka v mojom prípade H1 "umrie" ak štartujem zopár krát zo svetlami, a to ta čo je bližšie k akumulátoru, potom ako je vyrobená, nie ako H4 že žeraviace vlákno je nabodované na medených drôtoch, ale vlákno ide cez sklo priamo na kontakty, aj to je dôvod že skôr odchádzajú :wink: sklená banka je cela popráskana keď prepáli vlákno . Inak najradšej mam takých "umelcov" že si nevedia založiť žiarovku do zámku a svieta z jedným svetlometom do očí :evil:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Solim Namez píše:
Můj názor je, že pokud někdo špatně vidí s originálními žárovkami, měl by si v první řadě zajít k očnímu lékaři.

Ono to zas s posúdením zrakovej vitality nie je také jednoduché. Napríklad kombinácia žiarovka-šošovka, je vo väčšine prípadov z hľadiska osvetlenia cesty tragická a nepomáha tomu ani náchylnosť na zanášanie šošovky a zrkadla, navyše s pomerne malou odrazovou plochou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Exekutor amatér asi jo. Ale když STK a policajti nechávají něco takového jezdit po silnicích co dělat?
A tím pouštěním dálkovejch myslím takové delší probliknutí.
Stejně tak jako těm co vůbec netuší k čemu je pod volantem to kolečko na naklápění světel.
Snad nejsem blbej, abych nevěděl, že mám na zadních sedačkách lidi a musím vidět, že mi tlumený svítí někam na veverky.
A pokud někdo nezvládá takovou základní manipulaci s vozem, tak podle mě nemá za volantem co dělat. Nebo pokud je to nad jeho schopnosti, ať si koupí auto s xenonama, které naklápí světla automaticky :)

A s tím svícením. Já sem jezdil hodně autama a je to typ od typu. Některý svítí dobře s jakoukoliv žárovkou a některým nepomůže ani svěcená voda.
U starejch paštik za to taky často může kompletní degradace světlometu.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 14:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ja mám, ako som už napísal, obstarožný PKW = stará paštika. Mám LED s úzkym čipom (v začiatkoch boli na trhu aj širšie čipy), ktorého poloha a tvar sa veľmi podobá na orig. vlákno. Podobá sa až tak, že na regloskope je všetko OK. Bol som s tým v certifikovanej skúšobni na test, aby som sa presvedčil, čo to robí.
V starších časoch sme v našej dielni skúšali regloskopom (mimochodom rovnakým ako dnes) aj intenzitu svetla. Vtedy sa kontrolovala dostatočná svietivosť. A dnes už aj odborné články komentujú vplyv farby svetla a jeho intenzity na oslňovanie/oslepovanie protiidúcich...... To je téma na svietivosť 130%, 150% ... (?) Tie sú legálne?
Máš pravdu, že celkový stav reflektora je dôležitý. Mám to z vlastnej skúsenosti ešte s orig. H7. Musel som jeden vymeniť a po mesiaci som kúpil aj druhý. Nestačí vyleštiť vonkajšie "sklo". Vnútorné plochy a šošovky sa tiež znečistia.

Osobne som presvedčený, že až na niekoľko prípadov zlých/nevhodných "žiaroviek", je zlé svietenie výsledkom ľahostajnosti a/alebo neznalosti. Ja sám som pred rokmi kontroloval regloskopom svetlá kolegovi a oba reflektory svietili divne. Vtedy som sa naučil, že žiarovka H4 sa dá nainštalovať do paraboly v ľubovoľnej polohe navzdory všetkým výstupkom a tvarom.
Veci sa nedajú urobiť blbovzdorné, lebo blbci sú mimoriadne vynachádzaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
dracekvo píše:
Exekutor amatér asi jo. Ale když STK a policajti nechávají něco takového jezdit po silnicích co dělat?
A tím pouštěním dálkovejch myslím takové delší probliknutí.
Stejně tak jako těm co vůbec netuší k čemu je pod volantem to kolečko na naklápění světel.
Snad nejsem blbej, abych nevěděl, že mám na zadních sedačkách lidi a musím vidět, že mi tlumený svítí někam na veverky.
A pokud někdo nezvládá takovou základní manipulaci s vozem, tak podle mě nemá za volantem co dělat. Nebo pokud je to nad jeho schopnosti, ať si koupí auto s xenonama, které naklápí světla automaticky :)


S těma xenonama bych byl taky opatrný. Mám je na Fodru Mondeo a u mne tedy naprostá spokojenost. Ovšem mám i úžasný zážitek s kámošem, co si pořídil Octavii s xenonama.
Tak nějak se mu zdálo, že to svítí hodně dolů a nevědíc, že to má samonaklápění se jal to doštelovat podle jeho představ. No dopadlo to šíleně. V létě už docela v pozdní večerní hodině přijížděl ke mě na chalupu, která je na samotě a v kopcích, volal že už je kousek před chalupou, tak jsem ho šel vyhlížet. Od silnice ke mě cca 700m nezepevněnou cestou s dírama po kalužích. No přátelé to byl zážitek, chvílema to vypadalo, jako když tam je někde takový ten reflektor, co se používal za války na nasvícení letadel, aby se dala lépe sestřelovat. Dva kužely světla do nebe... Když dorazil, tak se ho ptám jestli něco viděl, prý naprosté houno.
Technika je dobrá věc, ale nesmí se do toho sráti ten, co tomu nerozumí... :wink:
Omlouvám se za místy jadrné výrazivo, ale jinak se to prostě popsat nedá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 15:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
dracekvo píše:
Stejně tak jako těm co vůbec netuší k čemu je pod volantem to kolečko na naklápění světel.
Snad nejsem blbej, abych nevěděl, že mám na zadních sedačkách lidi a musím vidět, že mi tlumený svítí někam na veverky.
A pokud někdo nezvládá takovou základní manipulaci s vozem, tak podle mě nemá za volantem co dělat. Nebo pokud je to nad jeho schopnosti, ať si koupí auto s xenonama, které naklápí světla automaticky :)


Myslím, že lidi trochu přeceňuješ. V létě jsem se v noci plazil na mašině za pipkou, která mě do ksichtu nemilosrdně prala zadní mlhovkou. Nechtěl jsem ji ve městě přes plnou předjíždět tak jsem tiše (teda spíš nahlas) trpěl a na světlech jsem se nacpal vedle ní a zeptal se, k čemu je to dobrý za jasné noci opruzovat lidi mlhovkama. Ta kravka ani nevěděla, že jí vzadu něco svítí a už vůbec nevěděla čím to vypnout.. A takovejch "uživatelů" je mraky.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
JirkaA píše:
A takovejch "uživatelů" je mraky.

Pretože každý "bezdomovec" má dnes Autoškolu a potom každá blondína vodičák...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
JirkaA píše:
V létě jsem se v noci plazil na mašině za pipkou, která mě do ksichtu nemilosrdně prala zadní mlhovkou.
...
A takovejch "uživatelů" je mraky.

Těmhle nemilosrdně svítím zezadu do xichtu dálkovejma xenonama a dokud jí nevypnou tak já je taky nevypnu. Ale jinak jsem celkem slušný řidič; rychlost +/- dodržuju, přednost zprava dávám, lidi na přechodu pouštím (až na cyklozmrdy), ale debily se zadní mlhovkou prostě nemůžu ani cejtit... :twisted:

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 17:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
ujovko píše:
... To je téma na svietivosť 130%, 150% ... (?) Tie sú legálne?


Ano jsou.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 19:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Preco by "placebo" nebolo legalne, ved aj tak to nie je nijako odmerane. Nieco ako 18650 9900 mAh z aliexpresu :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
No, pokud ta žárovka má homologaci, tak použitá bejt může.
Pokud nemá, tak je to na zvážení každého soudruha. Stačí posvítít někam na zeď a je krásně vidět, kam to svítí.

Já třeba bojuju se světlama na obytňáku. Je to stará paštika na podvozku Peugeot J5 a tlumený svítí hrozně. Už jen světelný kužel je divnej. V té době to bylo normální, ale člověk si rychle zvykne na lepší. Zkusím koupit nový světlomety (800 kč za oba :D ) a pak to asi řešit nebudu. Zas tolik toho v noci nenajezdím a když jo, tak stejně jedu pomalu. Ono ani přes den se s tím autem rychle jezdit nedá :)

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárovky ve světlometu u auta.
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
automet píše:
Preco by "placebo" nebolo legalne, ved aj tak to nie je nijako odmerane. Nieco ako 18650 9900 mAh z aliexpresu :-).

Proč placebo? Mám přímé srovnání a žárovky s vyšší svítivostí prostě svítí líp. Ověřeno na světlech s čočkou i s parabolou.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz