Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

slepení víčka termosky

sob 12.01.2019 1:14

Přišel za mnou kolega v práci, jestli nevím čím slepit víčko-hrnek od termosky. Odlepil se mu ten plastový vnitřek šroubovacího uzávěru, který slouží jako hrnek, určitě všichni znáte. Jelikož se z toho pije, chce to spravit něčím v rámci možností nezávadným. Podle zbytků na víčku to vypadá, že to bylo něčím jako silikon. Ten se mu ale nechce kupovat, protože spotřebuje trochu a zbytek kartuše mu vyschne. Napadlo mi, slepit to tavkou. Co myslíte?

Re: slepení víčka termoslky

sob 12.01.2019 1:36

Pro horké nápoje ta tavka asi není to nejlepší. Ten Lukopren se dá koupit i v malé tubě 25ml.
https://www.lucebni.cz/cs/lukopren-s/2-silikonovy-tmel-lukopren-s-6410.html#/barva-bila_9/baleni-250ml
Celý sortiment tady: https://www.lucebni.cz/cs/51-silikonove-tmely?id_category=51&n=12 Vpravo si vyber velikost balení.

Re: slepení víčka termosky

sob 12.01.2019 12:14

Larku díky za odkaz, to bude ono.

pát 18.01.2019 19:59

Chemopren.

pát 18.01.2019 20:58

Chemopren s potravinami NIE!

sob 19.01.2019 23:08

Jejda, ta trocha lepidla se preci pres plastovou stenu vicka nedostane.

ned 20.01.2019 10:55

Lepidlo nie, jeho odpary možno. Neriskoval by som.

ned 20.01.2019 12:19

Vyřešil jsem to podle toho, jak mi hned v první odpovědi nasměroval Lark-tmel na lepení akvárí. Má certifikát na pitnou vodu, prodává se i v malém balení.

ned 20.01.2019 12:47

Dej po čase vědět, jestli to stále drží. Tento tmel jsem nezkoušel, ale obecně mám s lepením dílů z podobných materiálů špatné zkušenosti (po čase se rozpadnou ve spoji).

ned 20.01.2019 14:29

Ono to nějakým takovým blemcem původně bylo lepené. Tak snad to zase chvíli vydrží.
Odeslat odpověď