Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 18:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 304
Celeron píše:
Pleteš si infračervený a ultrafialový. Infračervený rakovinu nezpůsobuje, je to v podstatě "tepelný záření", to bys pak mohl dostat rakovinu i od ohýnku a nebo vodního radiátoru. :wink:
Zato ultrafialový pod 280nm je prokazatalně rakovinotvorný.


Nepletu .. ja vim ze UV je neco jineho nez Infra jen rikam ze v solarku dostane clovek taky pekne toho infrazareni a poradne se zapoti a muze pak nabyt falesneho dojmu ze mu pomaha to nebezpecne UVcko . .aspon ja sem nezazil solarko ktere by nehralo . .a to sem byl dokonce v jednom :D ...pouze varuju kazdeho kdo by se chtel na problemy s kloubama a zadama UVckovat ze mu staci zkratka teplo klidne i ten infrac bez uvecek a na Uvcko do solarka at radsi nechodi ...

(Bacha na to u ohne dostane clovek raka jedna dve ... par spekacku... kour z mastnoty :wink: )


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
ufon13 píše:

Na to ti už odpověděl Jirka A. Dávej bacha, já jsem rozmáčknutou 125W dělal osvit plošáků a oproti horskýmu slunci Sírius to exponovalo 3 x rychlejc. Ozónovýho smradu habaděj a stačilo 20-30 sekund a už pálí spojivky.
Ten panel za flašku dost dobrý, jestli to je dvoufázovej, dvoulamelovej Ecosun od Fénixu, tak ten je 1,8 KW za 5300,- a 2,4 KW za 5800,- Přelouč, co? Tam jich mají v Jaselský 1,5 MW. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 18:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
srabsrab píše:
jen rikam ze v solarku dostane clovek taky pekne toho infrazareni


Nojo, ty o solárku, já o infrasauně. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
srabsrab píše:
(Bacha na to u ohne dostane clovek raka jedna dve ... par spekacku... kour z mastnoty :wink: )

Nepřeháněj. Jednou za čas si s tím zdravé tělo hravě poradí. Nakonec, na něco člověk umřít musí, tak ať to alespoň chutná. :mrgreen:
Tou rozmáčknutou 125W jsem osvětloval DPS spoustu let, ale nikdy jsem u toho nezůstával. Jenom zapnul, vypadnul z místnosti a po návratu rovnou vypnutí. Čumět do toho 1/2 minuty je o zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2019 0:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Celeron píše:
Na to ti už odpověděl Jirka A. Dávej bacha, já jsem rozmáčknutou 125W dělal osvit plošáků a oproti horskýmu slunci Sírius to exponovalo 3 x rychlejc. Ozónovýho smradu habaděj a stačilo 20-30 sekund a už pálí spojivky.
Ten panel za flašku dost dobrý, jestli to je dvoufázovej, dvoulamelovej Ecosun od Fénixu, tak ten je 1,8 KW za 5300,- a 2,4 KW za 5800,- Přelouč, co? Tam jich mají v Jaselský 1,5 MW. :)

jj v Přelouči to bylo, ale bez štítku výrobce jen cedulka že prej 2000W..... na hromadě v TS dvoře.......před 5 lety, jezdil jsem tam při nedostatku práce modelářské dláždit chodníky.......
tu výbojku mám už asi 30 let...... spálil jsem si na nohách holeně a to opravdu kvalitně ...... UV jsem zkusil proti extrémnímu ekzému...... po 2 minutách z 2 metrů jsem se ekzému opravdu zbavil...... oloupal se s polečně s kůží po týdnu.... od té doby nemám na holeních ani ekzém ani pigmentovanou kůži a chlupy už vubec.......... :lol: prostě zkusil jsem a více nebudu....... ale pro desinfekci prostor to používám pořád plísně nemají šanci půl roku , bacily asi též né ozon je dostatečně jedovatej ........ale nesmí bejt před okny žádná kytka protože už po 5 minutách spolehlivě shodí listí a to i na 15m daleko.........vyzkoušeno ještě v paneláku v kolíně...... na balkoně....... druhej den po 15 minutách záře byly topoly uplně bez listí.........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2019 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
spojivky mi nepřipomínej neb jsem včera a dnes opravoval 3D polymerku a prostě tam se tomu ledkovýmu panelu při seřizování neubráníš.......... dnes vypadám skoro jak Polívka v ,,romingu,,....., ale už zase maká........příště si holt dám větší pozor abych display nerozmáčknul hotovým výrobkem.......chtělo by to úpravu softu aby tisková plocha vyjela vejš než na úroven poslední vrstvy........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2019 2:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Copak výbojky a záře oblouků (i těch svařovacích) tam je to "jasná páka".
Ale reflektory co kdysi používala TV u reportáží, na přisvícení scény?
Musela to být tak 70-tá léta. U toho šotu (expozice veletrh) nesvítily do kupy ani 5 minut.
Druhý den jsme měli tváře růžovoučké, ba až přímo zarudlé.
LEDky tehdy nebyly. Takže to muselo být cosi takového
https://zahradni-lampy.heureka.cz/metalhalogenidovy-vybojkovy-reflektor-mh4-e40-250w-greenlux/specifikace/#section
Jen odražeče byly sklápěcí hliníkové desky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2019 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
ufon13: Proč pořád používáš v textu tolik teček? Možná ti to přijde nějak zajímavé, ale na přístroji s menším zobrazovačem je to dost obtěžující.
Omlouvám se za OT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2019 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Solim Namez píše:
ufon13: Proč pořád používáš v textu tolik teček? Možná ti to přijde nějak zajímavé, ale na přístroji s menším zobrazovačem je to dost obtěžující.
Omlouvám se za OT.

To mě mrzí, jsem tak zvyklej i když píšu články a menší zobrazovače mám jen na telefonování nepíšu ani SMS. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: solarko doma v malom.
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2019 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:

Nebyly to ještě obloukovky starýho Křižíka? :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz