Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Nie je to úplne jedno kto od koho čo opajcol, to nech si riešia firmy medzi sebou hlavne nech je to funkčné a spoľahlivé!

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 4:00 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
ingwarr píše:
Nie je to úplne jedno kto od koho čo opajcol, to nech si riešia firmy medzi sebou hlavne nech je to funkčné a spoľahlivé!

Pod to se podepíší a rád.
Bohužel asi momentálně není možné oddělit "diskuzi amatérů" od profi zástupců firem, kteří se zde snaží o osvětu či případnou obhajobu svých produktů.
Pro mne, dlouholetého modeláře - rekreanta, už diskuze na RCmanii ztratila smysl
a jako mnoho dalších jsem se odsunul na jiné stránky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X11
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 7:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
jio píše:
Fakt? Já si vzpomínám spíše na to, jak jsi dával k dobru, jak vysokým proudem nabíjíš baterky a ono to pak spadlo právě kvůli tomu. Teď je z toho ale série s vadnou deskou. Zajímavý to obrat.


Vzpomínáš si trošku zkresleně.
Jedna serie měla nějak divně pájenou desku..cín byl hodně zoxidovaný a blblo to. To jsem ještě vyreklamoval. Projevovalo se to tak,že vysílač náhodně na malou chvilku prostě nevysílal. Na to se ještě nespadlo. Všiml jsem si toho,když se náhodně restartoval regulátor .
Spadnul jsem na těch 6 NiMh článků co byli ve vysílači.A zase nějak drastickým proudem jsem je nenabíjel. Tenkrát se jeden článek zkratoval..né přerušil!! A skokově tam bylo o jeden méně. Vysílač se vypnul za letu na podpětí baterky. Netušil jsem ,že nedokáže fungovat o blbých 1.2V menšího napětí na baterce.

A zkoušel to i Coro

coro píše:
Graup15 na to niečím flákol..
Ja som to následne testoval a naozaj na 5 článkov sa vypne aj keď sú plne nabité.
Potom som tam mal pol roka liionku 2s ale potom som ju vyhodil lebo som z nej bol na nervy - plne nabitej ležiacej baterke neverím aj keď vyzerá že je v pohode.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 9:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
No jsem sice už postarší a paměť mi asi už tak neslouží, ale pokud mi zbytky paměti dovolí, tak všichni nabíjeli standardně 0,1C a ty jsi nabíjel 1C nebo spíše víc a tvrdil jsi, jak je to úžasné a rychlé. Pak jsi s tím spadl a MPX byl najednou děsný šunt. Že to bylo způsobeno poněkud nezvyklým nabíjením, bylo najednou vedlejší. Ono to je totiž stavěno na 6 ne na 5 článků a proto to holt přestalo fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Jestli taky něco můžu k MPX Evo, Pro, SX. Celkem jsme měli doma postupně 6ks těchto rádií, kupovaných od roku 2005 do loňska, to byly 2ks SX16.
Momentálně je doma 5ks.
Za celou dobu jsem měnil jen u jednoho rádia původní baterku, jinak mi fungují 8-10let.
Nabíjím v 90% proudem 0,1C, pouze někdy na letišti se dobilo cca 0,2C.
V okolí je další Royal Pro16, a baterka je taky původní z roku 2009 a pořád funguje.
Jestli ono to nebude rukama, to jen k tématu (ne)spolehlivosti MPX Evo.
I to rádio z roku 2005, původně na 35MHz, do dnes spolehlivě funguje, nyní s výměnným modulem DSM2.

_________________
MPX Royal SX 2,4Ghz...F3J Enjoy3


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 19:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
https://www.banggood.com/Flysky-FS-PL18 ... rehouse=CN Spíše mě to připomíná FlySky Paladin?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 805
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3300789-The-New-Frsky-Taranis-X9-LIte


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X11
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019 11:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
blembondo píše:
Polohovatelné kniply a displej přineslo až Evo.

Se jenom zeptám - a co to jsou ty polohovatelné (natočitelné) kniply?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X11
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019 11:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
MPml píše:
Se jenom zeptám - a co to jsou ty polohovatelné (natočitelné) kniply?


Nejde o knypl ve smyslu páky, ale celý ovladač - dá se o tuším 15 stupňů otočit právě kolem osy páky. Nekomentuji, jak velký to je přínos (a zda vůbec), jen reaguji na to, co to znamená.
Jinak si myslím, že dobrá recenze MPX EVO je tohle: http://www.rc-soar.com/multiplex/mpxevo/evo9review.pdf .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X11
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019 11:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
tomashr píše:

Nejde o knypl ve smyslu páky, ale celý ovladač - dá se o tuším 15 stupňů otočit právě kolem osy páky. Nekomentuji, jak velký to je přínos (a zda vůbec), jen reaguji na to, co to znamená.
Jinak si myslím, že dobrá recenze MPX EVO je tohle: http://www.rc-soar.com/multiplex/mpxevo/evo9review.pdf .

Aha, tak tahle "novinka" :mrgreen: se poprvé objevila u Futaby Conquest - někdy cca v roce 1985 - 87


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019 16:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Já si napřed myslel , že jste na ty Číňany nějaký vysazený , ale musim uznat že máte pravdu.Teď jsem viděl čínský auto a voni ty hajzli dali taky volant před sedačku řidiče!!!!!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2019 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
hipa píše:
Já si napřed myslel , že jste na ty Číňany nějaký vysazený , ale musim uznat že máte pravdu.Teď jsem viděl čínský auto a voni ty hajzli dali taky volant před sedačku řidiče!!!!!


Přesně tak, co chcete na vysílačce vymyslet nového? Velikost máte danou (+- velikost do ruk) To samé rozmístění pák a dalších věcí. Displej taky můžete dát jen nahoru nebo dolů. Takže každá další vysílačka bude vzhledově i funkčně kopírka už něčeho, co už bylo, jen se změní nebo přidají drovnosti.

Je to stejné jako srovnávat auta typu sedan. Všechno stejné a liší se to jen v maličkostech.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2019 11:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
oplu píše:
Přesně tak, co chcete na vysílačce vymyslet nového? Velikost máte danou (+- velikost do ruk) To samé rozmístění pák a dalších věcí. Displej taky můžete dát jen nahoru nebo dolů. Takže každá další vysílačka bude vzhledově i funkčně kopírka už něčeho, co už bylo, jen se změní nebo přidají drovnosti.


Hodně, ale fakt hodně zjednodušený názor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horus X11
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2019 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
MPml píše:
Aha, tak tahle "novinka" :mrgreen: se poprvé objevila u Futaby Conquest - někdy cca v roce 1985 - 87


Tak jednak jsem touhle Futabou nepolíbený, takže jsem to neznal, druhak jsem to měl jen na tom MPX - a už bohužel ne třeba u těch Frsky. A že je to v pultu hodně příjemné - prostě to natočíš tak, aby sis nelámal zápěstí a osy posunů kniplů jely v prodloužení předloktí. Velmi pohodlné, bohužel to teď nemám a docela mne to mrzí.

Hernajs, když už ti číňani vyžírají konkurenci, proč nemůžou posbírat všechno? :)

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz