Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

Drony a byznys

pát 07.06.2019 9:44

Když jsem tady před časem psal, že za "honbou na drony" jsou podle mne spíš zájmy a lobbing velkého byznysu než starost o bezpečnost, tak se někteří posmívali, že komerční potenciál dronů je mizivý a že je to hudba hoooodně daleké budoucnosti. No, zas až tolik času neuběhlo:
https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... akcie_svob

Re: Drony a byznys

stř 26.06.2019 19:29

Technický to v určitém rozsahu proveditelné je.
Ale zatím v rozporu s mnoha předpisy.
Naprogramované trasy s autonomním pohybem v této fázi neprojdou.
I v té Austrálii to bude - jak uvádí- po schválení úřady.

čtv 27.06.2019 9:08

kope píše:Když jsem tady před časem psal, že za "honbou na drony" jsou podle mne spíš zájmy a lobbing velkého byznysu než starost o bezpečnost, tak se někteří posmívali, že komerční potenciál dronů je mizivý a že je to hudba hoooodně daleké budoucnosti. No, zas až tolik času neuběhlo:
Já se ti určitě nesmál, mám na to podobný názor jako ty

čtv 27.06.2019 13:24

kope píše:Když jsem tady před časem psal, že za "honbou na drony" jsou podle mne spíš zájmy a lobbing velkého byznysu než starost o bezpečnost, tak se někteří posmívali, že komerční potenciál dronů je mizivý a že je to hudba hoooodně daleké budoucnosti. No, zas až tolik času neuběhlo:

Amazon ma sklad v kazdej dedine a meste?

čtv 27.06.2019 14:39

Předpokládám, že zákaz létání nad obydlenymi zónami, v určité vzdálenosti od obytných budov, osob, řízení na přímý dohled (U autonomního letu?), zákaz letu nad liniovými stavbami a další předpisy nejspíše budou striktně dodržovány :-)
Nehledě na jistotu doručení či doložení předání...
U činžáků bude nejspise doručováno na střechu nebo parkoviště před domem ;-)
Naposledy upravil Steve dne čtv 27.06.2019 14:43, celkově upraveno 1

čtv 27.06.2019 14:42

Možná jen někde. Určitě ne ve městech.
A v té Austrálii - často jsou vzdálenosti mezi obydlími desítky kilometrů.. .
No, to zas bude flame.. . :-)

čtv 27.06.2019 15:14

Steve píše:Možná jen někde. Určitě ne ve městech.
A v té Austrálii - často jsou vzdálenosti mezi obydlími desítky kilometrů.. .
No, to zas bude flame.. . :-)

Desitky kilometru.... Pohon bude benzin, ci dizel?

čtv 27.06.2019 15:17

Když jsem kdysi četl zdůvodnění regulace provozu UAV v EU, tak mi jasně z textu vyplynulo, že je třeba vyčistit letovou hladinu pod 100m, právě z důvodu budoucího komerčního využití. Takže si myslím, že celá regulace dopadne tak, že se bude moci modelářsky létat jen v rezervacích, pp. definovaných oficiálními schválenými modelářskými plochami. Nebude třeba hned, ale do pár let, věřím tomu, to tak bude. Je to vcelku logické. Neboli co dosud nebylo zakázáno, bylo povoleno, a v budoucnu to bude přesně naopak. A nikdo proti tomu nic nenadělá, maximálně ten proces lehce oddálí.

Edit:

A z toho důvodu tu neplkejte, a raději létejte, dokud to jde!!

čtv 27.06.2019 15:22

LV píše:Desitky kilometru.... Pohon bude benzin, ci dizel?

Může to být plošník nebo konvertoplán, klidně dýzl.

pát 28.06.2019 13:55

LV píše:Desitky kilometru.... Pohon bude benzin, ci dizel?

Právě ;-)
Co nedoletí, to dojde pěšky :-)

Můžeme být klidní - co nebude na elektro, to zlikvidují nebo nepovolí ti zelení ekoteroristi....

pát 28.06.2019 18:38

BoŠ píše:
Může to být plošník nebo konvertoplán, klidně dýzl.

Diesel to nebude ale vymyšlené to už je. :mrgreen: :mrgreen:
https://www.walkera.com/index.php/Goods/info/id/72.html

pát 28.06.2019 22:39

A je to tady, už to prasklo! Elektroletci přišli na to, že ty Honda elektrocentrály, co jim při dobíjení baterek bublaj na letišti, bude lepší si brát s sebou do vzduchu! Tím vypadne ten obtížnej a nespolehlivej prvek s názvem placatobatérka. :lol: :lol: :lol:
No jestli není lepší zůstat u přímýho benzínovýho náhonu vrtule. :mrgreen:

sob 29.06.2019 7:23

Celeron píše:A je to tady, už to prasklo! Elektroletci přišli na to, že ty Honda elektrocentrály, co jim při dobíjení baterek bublaj na letišti, bude lepší si brát s sebou do vzduchu! Tím vypadne ten obtížnej a nespolehlivej prvek s názvem placatobatérka. :lol: :lol: :lol:

Je. Ale u dronov sa to blbo reguluje.

sob 29.06.2019 7:29

Celeron píše:...

No jestli bude mít čmouďák takovou přesnou a rychlou odezvu na regulaci ze stabilizační jednotky, proč ne?

sob 29.06.2019 10:50

jyrry píše:No jestli bude mít čmouďák takovou přesnou a rychlou odezvu na regulaci ze stabilizační jednotky, proč ne?
Řešení už dávno je - rotorová hlava vrtulníku, používá/ly se u akrobatických koptér
Rychlost odezvy na změnu úhlu náběhu listů by měla být řádově rychlejší než na změnu rychlosti točení motoru.
Odeslat odpověď