Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

čtv 27.06.2019 12:15

..... tak paráda, chce to soustruh...a vovovotom to je :D Pošlu SZ zatim dík - rakos

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

čtv 27.06.2019 19:27

Můj malý číňánek se pochlapil :-D
Alespoň změna, už 5 dní jen frézuju a frézuju...
Přílohy
20190627_192000.jpg

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

čtv 27.06.2019 21:43

... parádní kousky :-)

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

pát 28.06.2019 15:39

teď když už jeto hotové :) Jak to celé funguje ? Tu pružinku na těch čepech nějak zajišťuješ nebo to drží samosvorně ?

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

pát 28.06.2019 16:17

Spojky 002.JPG
Spojky 001.JPG
Spojky 003.JPG
Spojky 004.JPG
Spojky 005.JPG
to epox - no do teď jsem to tam letoval, samosvorně by to nemělo šanci, ale teď to zkusím jen místo toho letování to "prolít" epoxem, to by mohlo stačit a bylo by to čistší, jde jen o to, aby ten epox přilnul k té mosazi, pak už se ta pružina nemuže vytočit ven. Když to nebude stačit, tak zase letovat, to taky není problém. Jinak mám tam i větší kalibr na větší loď. Na ty hřídele je to zajištěno šroubkem nebo červíkem.
Jinak toto eliminuje vyosení hřídele motoru a lodní hřídele, když se to nepodaří pořádně dát do osy. Ale zkoušel jsem i záměrně vyosení třeba o 20 stupňů (pod zátěží) a skoro se to neprojevilo na zvýšeném odběru proudu, takže jako systém - dobrý :wink:

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

pát 28.06.2019 16:35

Jo, dobrý nápad, používal jsem gumičky, ale ty časem povolily. Lodičkoval, jsem tak jednou za rok, možná za dva, podle zájmu dětí. Toto se zdá lepší, takže si to předělám podle tvého vzoru.

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

pát 28.06.2019 21:10

Já používám spojky z černý benzínový hadice, co má uprostřed textil výztuhu. Přenese to i cca 1 KW mezi motorem a vřetenem na CNC frézce. Ale na moc velkej osovej rozdíl to není ideál. Na hřídele lepeno Loctite 406 na gumu a plasty.

Re: Vyvrtat na soustruhu prosím

pát 28.06.2019 23:40

to Celeron - jo jo, to si dovedu představit, ale zase je tu problém s tím elementem, co se nasazuje na hřídele, ať už motoru nebo cokoliv jiného,
musí se to zase vytočit na míru a ještě lépe, pokud by to bylo drážkované....
a jsme zase u potřeby soustruhu :( :D (si snad toho číňana koupim) :lol:
Odeslat odpověď