Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Tak jsem chtěl být moderní a objednal jsem si něco levného z číny, z AliExpressu. Nejdříve dva 40MHz přijímače. Zaplatil jsem, po čase objednávku zrušili, že ji neodeslali. Ale peníze vrátili. Objednal jsem znovu ty dva 40MHz přijímače (od jiného prodejce), a přihodil jsem k tomu ještě regulátor. Zaplatil jsem.

Přišly mi jen dva 35 MHz přijímače a regulátor nikde :-). Za ty přijímače mi vrátí prý aspoň něco málo (směšná částka) a za regulátor, který nepřišel vůbec, nedostanu nic. Takže z toho, co jsem chtěl, nemám vůbec nic a ještě jsem přišel o několik stovek a spoustu času. Třeba s HobbyKingem jsem nikdy takový potíže neměl.

Máte podobnou zkušenost? Nebo jsem měl jen smůlu?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Měl jsi smůlu. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 10:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
Solim Namez píše:
Měl jsi smůlu. :wink:

Nakupuji tam taky a bez problému. Hledej chybu jinde,


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Musíš otevřít spor s prodejcem. Nafotíš to, nafoť i obálku jestli jí ještě máš. Pokud není zásilka kompletní, tak jí nikde nesmíš odsouhlasit, že jsi jí dostal v pořádku. Nedej na prosby prodejce, aby jsi spor ukončil, že pošle věci znovu.
Ali je na straně kupujících a to prodejci vědí, mají tam přísné podmínky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Není co nafotit, nepřišlo to :-). Teda takhle - zásilka kompletní nebyla, ale zdá se, že to měli poslat ve dvou balíčcích (přestože to bylo od jednoho prodejce), protože místo odeslání i doba dodání jsou různý. Takže tu první jsem rozporoval (aspoň s nějakým výsledkem), ta druhá část ještě tou dobou nešla reklamovat. A když šla, tak sem napsal, že to nepřišlo. Obratem tam napsali, že to odeslali a že mi nic nevrátí. Dál už neni na co kliknout, nebo se s někým bavit. To mi nepřipadá uplně, jako že jsou na straně kupujícího. Na druhou stranu...je možný, že to stopila tady naše pošta, nebo něco takovýho. To se už nedovím. Nebo to třeba ještě přijde, i po vypršení limitu na dodání.
Tak sem si koupil regulátor pěkně u Kostky, za 600 a jsem spokojenej, přišel hned, je pěknej.... :-)

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Musíš vyvolat spor u dané objednávky ..... https://aliexpress.plnapenezenka.cz/wp- ... te_new.jpg .... napíšeš, že objednávka byla neúplná a co chybělo.
Koukni na weby, tam je to dobře popsáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Jo, to sem dělal. Obratem to uzavřeli, že to prostě poslali a hotovo. Už neni na co kliknout.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 14:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Mě se stalo, že se zásilka ztratila u nás. Bylo to prokazatelné podle tracking number. Na poště mi řekli, že to musí reklamovat odesilatel. Tak jsem napsal Číňanovi ať to reklamuje na jejich poště. Oni se něčeho bojí tak tam nešel. Napsal asi 10 prosebných mailů abych reklamaci na Aliexpressu ukončil. Bylo mi ho líto ale neudělal jsem to. Aliexpress bez řečí peníze vrátil a Číňan měl smůlu i když za to chudák nemohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 27.07.2019 20:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
OK2BUH :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mal som objednané nejaké ventilátoriky do PC. Aj tracking, ktoré dokonca poznala naša SK pošta /niektoré nepozná/.
Už som si ich pekne sledoval. Naraz som zistil, že mi ich niekto prevzal v Bratislave, 250 km odo mňa.
Písal som na poštu, neprezradili príjemcu, ale že príjemca bol ten, čo bol na obálke...
Tak som to reklamoval a aj popísal situáciu. Chcel po mne 0,5 dolára, že mi to pošle znova.
Tak som mu napísal, že až to pošle na správnu adresu. Následne to bolo odoslané, mal som zase tracking. Už to cestovalo pekne a aj to dorazilo na SK. Zase to prišlo nejakému šulínovi v BA.
Už som mohol iba hubovať, tak mi cez "dispute" bolo vrátené tých 0,5 dolára...
No nekúp to.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 28.07.2019 5:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
No jo, Blatnica, Bratislava, obojí začíná na "B", tak se to doručovatelům dost plete :lol:
Já mám na Ebay zakoupeno už cca 500 položek, na Banggooddu a Gearbestu dohromady asi 100 položek a asi po 10-ti jsem zkoušel na ostatních, jako DX, CooliCool, Tmart, Geekbuying. AliExpress jsem začal používat teprve nedávno, protože nepřijímá PayPal platby a nerad platím kartou na přímo, tak tam mám zatím nakoupeno také asi jen 10 položek. Kupuji věci od halířových položek až po Tablety, RC PnP modely nebo nabíječky. Za tu dobu se mi také stalo několik zajímavých příhod, třeba když jsem kuchnul balík s nabíječkou a vylilo se mi z něj na stůl asi litr mořské vody. Nebo když člověk místo serv v balíčku najde rozdrcené cosi, protože na to asi na lodi někdo položil celý kontejner. Několikrát se mi stalo, že balíček nepřišel vůbec, nebo obsahoval jinou věc, než jsem si objednal. Prakticky vždy ale prodejce peníze vrátil, nebo poslal zboží znovu, jen aby nedostal špatné hodnocení, toho se prodejci třeba na Ebay bojí jako čert kříže. Pouze jednou se mi stalo, že se reklamace táhne jako týdne před výplatou, když jsem letos na konci května objednal z Banggoodu FPV brýle a ještě ani na konci července nedorazily. Banggood se mnou komunikuje, píše, že by nebyl problém vrátit peníze nebo poslat zboží znova, jenže tracking ukazuje, že ten balíček stále někde putuje (momentálně je někde v Anglii :roll: ), není tedy ztracený, tak mě žádají, abych ještě počkal. Tak snad až 3x obepluje zeměkouli, tak dorazí až ke mně :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 28.07.2019 6:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
semo píše:
Tak jsem chtěl být moderní a objednal jsem si něco levného z číny, z AliExpressu. Nejdříve dva 40MHz přijímače. Zaplatil jsem, po čase objednávku zrušili, že ji neodeslali. Ale peníze vrátili. Objednal jsem znovu ty dva 40MHz přijímače (od jiného prodejce), a přihodil jsem k tomu ještě regulátor. Zaplatil jsem.

Přišly mi jen dva 35 MHz přijímače a regulátor nikde :-). Za ty přijímače mi vrátí prý aspoň něco málo (směšná částka) a za regulátor, který nepřišel vůbec, nedostanu nic. Takže z toho, co jsem chtěl, nemám vůbec nic a ještě jsem přišel o několik stovek a spoustu času. Třeba s HobbyKingem jsem nikdy takový potíže neměl.

Máte podobnou zkušenost? Nebo jsem měl jen smůlu?


Na aliexpres po prihlaseni mas moznost pozriet svoje objednavky ak je v objednavke regulator spolu zo servami tak si sa s cinanom nemal dohodnut ani na vrateni tej ciastky za serva ale mal si to riesit cele a stale trvat na svojom.(spor otvaras iba raz potom si pisete a stale mas moznost znova mu odpisat)
Pokial mas regulator v objednavke zvlast musis otvorit spor aj pri tej objednavke.
Z aliexpresu som uz zopar veci nakupil a vzdy sme sa dohodli ked nebola objednavka tak ako som ja objednal iba raz som kupoval nahradny displej na mobil a prisiel mi nefunkcny vtedy predajca nevratil ani cent dostal odomna zle hodnotenie a po dvoch mesiacoch uz z aliexpresu zmizol(asi malo viac ludi s nim podobne skusenosti)
Niekedy trvaju natom aby si vyrobok vratil a oni poslu druhy to je uz trosku horsie lebo vecsinou posta ta bude stat viac ako samotny vyrobok.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 6:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Postup reklamace už tady padl, bylo uvedeno vše podstatné.
Jinak si v daném případě myslím, že u těch přijímačů šlo o nějaké "zbytkové zboží" (taky kdo by dnes kupoval 40MHz :mrgreen: :mrgreen: ), kde dotyčný pomalu neví, co je co, tomu naznačuje ta jedna poctivě zrušená objednávka a druhá se zpackanou frekvencí. Ten regl je pak buď čistá smůla anebo to zase souvisí (atypické zboží posílali samostatně a tím pak zvorali druhý balíček).

Obecně k praxi s Ali - já mám aktuálně ve své historii cca 260 objednávek. Co si pamatuji, tak jedna došla ne zcela korektní (dorazila, zboží zhruba sedělo, ale trochu jiná varianta) a jedna se snad ztratila (pokud si to nepletu s BG). Ale i pokud to bylo z Ali, tak je to chybovost dost pod 1% při vzorku, který už podle mne je celkem statisticky hodnotný.

Poctivě ale upozorňuji, že mám jednu "nečestnou výhodu" - mohu si vše nechávat posílat do práce, což je recepce s trvalou službou u větší firmy, kde zřejmě pošta má nějakou samostatnou kolonku (chodí toho spousta), takže se asi hodně minimalizuje riziko problémů u "last mile" ze strany naší pošty, žádné ztracené oznámení atd. u mne nenastane...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Taky mám maximální spokojenost s nákupy na Ali, mám jich kvanta a vše bylo vždy doručeno. Je sice pravda, že to bylo dřív o chlup rychleji doručeno (subjektivní pocit), ale vždy to přišlo a to je hlavní. Co se týká reklamací (bylo jich jen pár, vždy to bylo k mé spokojenosti vyřešeno. Kdysi hodně dávno jsem nakupoval jen na eshopech, kde se dalo platit přes Paypal (přišlo mi to bezpečnější), třeba Ebay, Banggood, Hobbyking a tak, ale pak jsem něco potřeboval odsud a nakonec mám nákupů nejvíc asi odsud. Pokud má někdo obavy ze zneužití platební karty, stačí dodržovat to, co dělám já: mít v internetovém bankovnictví na kartě zablokovány internetové platby. Ty povolím těsně před nákupem a po něm je hned zakážu a mám klid.
Edit: a co se týká Pošty, tak k ní nemám absolutně žádné výhrady, ale to už jsem tady někde psal. Hlavní Poštu mám od bydliště pár metrů a co někdy nešlo dostat do schránky, tak pak bylo ve schránce oznámení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
tomashr píše:
taky kdo by dnes kupoval 40MHz :mrgreen: :mrgreen:

Na ponorky neni jiná možnost (nebo je?). Taky mám doma jinak 2.4 GHz, ale to pod vodu nedosvítí. A 35 MHz se může ze zákona používat jen na lítající modely.

Ta zkušenost s AliExpressem, to je takový můj syndrom: třeba celá firma nainstaluje nějaký update na SW a všechno jim krásně běží. Jen u mě se to podělá (a neni mi nic platné, že jsem programátor :) ). Tak tady to je podobné. Pokčám pár dní, jestli přecejen ten regulátor nedorazí a pak dostanou kdyžtak to špatné hodnocení. Doufám, že to ještě půjde. V tom "Dispute" nemám už co řešit.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AliExpress zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 9:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Píšu to spíš ve smyslu, jak to vidí prodejce na Ali - prostě minoritní požadavek...
V tvém případě to asi smysl dává, to nerozporuji.

I když by možná stálo za pokus si od někoho půjčit LR modul na 868MHz - viz FRSky R9M, ten bude mít útlum menší a výkon se dá poměrně zvednout. Viz https://rcstudio.cz/en/tx-modules/489-frsky-r9m.html , kdoví, jestli bys dokonce pana Urbánka neukecal na zapůjčení pro test, takto atypické použití doložené pár videi na YT by mohlo být pro FrSky zajímavou reklamou :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz