Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 13:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jasně to beru ,to je asi rozdíl v těch servech a gyru ale zase znovu se vracím k obavě tazatele ,asi gyro a serva nerozhodnou o tom zdali vnuk bude modelařinou pohlcen či nikoliv a cena jak psal je taky rozhodujícím faktorem ale to záleží jen na něm,my mu dáváme různé podměty které si musí vyhodnotit sám a za sebe mu přeju aby se vnuk do toho pořádně zakousl a za nedlouho se pídil po něčem dokonalejším.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 17:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
A nebude lepší simulátor,zapojíš a muže lítat celý den, celou zimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 20:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Simulátor je něco zcela odlišného. Zejména u drobotiny cokoliv co bude JEZDIT nebo LÉTAT
i to nejlevnější neproporcionální RTR (pokud před tím žádné RC neměl) je prostě ZÁŽITEK.
Jestli to odloží nebo po pár pokusech rozbije jsou peníze za "ŠKOLNÉ"
_ Takové ty návrhy ROZUMNÝCH (velikost, spolehlivost, ...) létajících RC strojů jsou přání dědů, otců, ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 20:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ba,souhlasím s gucharem a ono pořizovat simulátor jsou další náklady navíc ke "školnému" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: ned 24.11.2019 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vzhledem k tomu, že děd je modelář, asi bych skočil po něčem trochu lepším, než je ta hračka (např Step One, nebo něco tomu podobného). V sedmi letech by to pod dohledem mohl začít zvládat. Navíc, pokud ho to chytne, dá se pokračovat a využít už stávající vybavení (nebo aspoň jeho část). Ta hračka (viz FX 818 a pod.) fakt skoro nic neumí a mohla by vnuka relativně brzo přestat bavit. Myslím, že není třeba kupovat nějaké velké stroje a k nim super výbavu, ale zase ne něco z úplného low endu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2019 0:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak to bych si zrovna netroufal tvrdit že děda je modelář již z jasného dotazu.Modelář by asi nehledal zde radu ohledně méně nežli začátečnického nádobíčka a zvládl by rozhodnutí sám.Osobně bych řekl po shlédnutí instr. videí že naopak jako hračky toho pro zaujetí dítek dokáží docela dost .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2019 2:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Původní tazatel se do diskuse (typicky) nezapojuje, tak nevím, jestli má význam se dohadovat o jeho zkušenostech a cílech :lol:
Nahlédnutím do historie lez spatřit velmi široké spektrum jím pokládaných dotazů, tak můžeme vesele dál dedukovat... :D

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2019 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
dratek píše:
Tak to bych si zrovna netroufal tvrdit že děda je modelář již z jasného dotazu.Modelář by asi nehledal zde radu ohledně méně nežli začátečnického nádobíčka a zvládl by rozhodnutí sám.Osobně bych řekl po shlédnutí instr. videí že naopak jako hračky toho pro zaujetí dítek dokáží docela dost .

Deda je tu registrovany 6 rokov. To ze nepozna zaciatocnicke modely neznamena ze nie je modelar ci rc pilot. Za mna ten Step 1 jasna volba. Za 2 vikendove dni bude 7 rocny chalan lietat lepsie ako polovica tu pritomnych "radicov" .

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2019 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
Pridam ryze vlastnu skusenost. Minuly rok v lete sme so 6r synatorom zlozili stepOne. Vyberal som na zaklade dobrych skusenosti so stavbou rcf a koncepcie letadylka.. Usaty lahky eroplan sa v hocijakej polohe pri pusteni kniplov stabilizuje, co decku umozni prestavku v riadeni. A trosku to aj klze, da sa teda ucit systemom vytiahnut sa na motore a sklzat dole. Samozrejme ze plnomotorove lety nasleduju este v den zaletu, deti sa ucia rychlo :). A spominany motor vzadu, nie na cumaku. Po par letoch je decko s modelom samostatne. Nic neriesite. Ucel prveho modelu splnil dokonale. Na jeziska sme zlozili funcuba, cize S,V,KR,M ktory uz ma tiez noveho majitela, rovnako splnil ucel a dnes, vlastne po roku, blbne s plneakrobatickym flashom. /rcf/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2019 18:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nemám ve zvyku nikoho lustrovat,prostě jsem jen tak dle dotazu dedukoval,ano může být (je )modelář třeba v jiném oboru ale to přeci nic nemění na tom že nemá představu o zájmu či nezájmu vnuka o mdelařinu a proto asi není v jeho zájmu vyšší investice byť jde třeba jen o STEPA který v součtu také není zadarmo jak to od mnohých skoro vyznívá.Z vlastní zkušenosti nezkušenosti dobře vím za jak dlouho dokážu uplácat dětskou leteckou "bábovičku"z kusu poliše abych zjistil zdali to potomka nadchne nebo ne a to že jak píše LV se dítko naučí za 2 dny létat lépe nežli třeba já tak to nevyvracím jelikož jsem sám pár kloučkům ty moje slepence půjčil a sledoval jak jsou učenlivý bez propojovacího kabelu i bez simulátoru i bez stavebnicového éra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2019 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
dratek píše:
Nemám ve zvyku nikoho lustrovat,prostě jsem jen tak dle dotazu dedukoval,ano může být (je )...

Stačí sa podívať vľavo pod meno. Je tam dátum registrácie, počet príspevkov... To nie je lustrovanie.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2019 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:
...a dnes, vlastne po roku, blbne s plneakrobatickym flashom. /rcf/

Držím mu palce a nech ho to drží dlho.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2019 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 496
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Drazí kolegové,všem děkuji za pomoc.
Co se týče modelu tak mě oslovil Step One.
Co se týče různých doplňujících průpovídek k tématu tak jsem netušil že pro zodpovězení mého dotazu se je v podstatě nutné svléknout ,ale rád odpovím i na tyto věci.
Model je nápad rodičů já jsem s vnukem absolvoval výrobu házedla a pří možnosti když jel se mnou létat tak jsme pujčil EPP samokřídlo.Záměr byl model EPP jak jsem psal ,ale kromě samobrka jsem technologií izolačních materiálů nepolíben.Rodiče chtěli mít možnost se synem jít si zalétat když já nemohu,sic bydlíme ve stejném městě ,ale naše pracovní doba je tak rozdílná že to dát do kupy je problém.A tím odpovídám na invektivu jiného kolegy o mé nereakci na příspěvky ,od minulého týdne ve čtvrtek kdy jsem dotaz napsal mám za sebou 4 krát 12 hodin v práci a funguji jako žena v domácnosti protože manželka je po dvou operacích a nemůže zatím nic dělat,a k tomu máme štěne psa a ten chce na vycházky a ne čekat až odepíšu na DF.
Tímto děkuji všem za podnětné rady a s přáním hezkého dne Tonda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2019 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Neber to vážně, to, že se tazatel po založení vlákna nějakou dobu neozve, je zcela běžné. Na rovinu, rád slyším, resp čtu, jak to dopadlo, jestli mu rady pomohly, nebo šel vlastní cestou. Na druhou stranu, že některé komentáře jsou mimo mísu, je také zcela běžné, stačí projít některá vlákna. Spíš se po nějaké době dej avíso, co jsi nakonec vybral a jak dopadlo v rukou adepta, tedy jestli to rozlétal, nebo ho to to nechytlo a dělá něco jiného.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model pro dítě
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2019 0:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ @tondas2 (Až se sem dostaneš) Různé létající volné i RC hračky jsem začal létat velmi pozdě až byly
díky ASIAN produkci pro mne cenově přijatelné. V podstatě jsem takový ten věčný žák (samouk).
Simulátor jsem si též pořídil, ale UČENÍ - TRÉNINK ostrou cestou (s čímkoliv) mi daly vždy víc simulátor.
Na simulátoru se mi dařilo získat některé špatné návyky (vnímal jsem jeho chování jaksi odlišné od reality).
Po návratu k realitě, jsem se musel získané špatné návyky odnaučit.
_ Zjevně nemám pro REMOTE CONTROL (RC) potřebný cit. Na rozdíl od tvého vnuka. ¨
Pokud jsem dobře četl tvé řádky zvolil jsi pro vnuka cestu OSTRÁ výuka, po úvodní fázi UČITEL - ŽÁK
_ Zajímal by mne tvůj názor na užití SIMULÁTORU v začátcích výuky tvého vnuka.
_ Je to něco jiného než když zkušený (RC) pilot trénuje na (dobrém) simulátoru náročné prvky
na hraně svých možností. A to bez rizika (poškození) zničení techniky. Dík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz