px

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je to vtip?
PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 12:44 
Mazák
Mazák

LV píše:
Nechapem ako mozete plkat o niecom takom ako je cena na bazare.

Lebo sa nedá lietať...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 14:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
mior píše:
Lebo sa nedá lietať...

... hmm, jsem prave prijel z placu. Dobiju baterky a kolem treti vyrazim znovu ( mirne zatazeno, 7stC, jizni vitr vitr 3-4m/s) co vic si prat. :)

veka1

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 16:16 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Za chvilu dorazim z rachoty, baterky nedobiju, litat nepojdu, bo už bude skorem tma než dondu na letisko. Tož co možu iného, než hlúpo plkať :lol: . Po pravdě, když je chvilka, lepím a "zbrojím" na novou sezónu 8) . Ale už mám taky "absťák", čekám, až se to ještě malinko zlepší a půjdu taky lítat. Počasí už není tak strašné, že by se nedalo na chvíli vypadnout na plac a něco do luftu hodit. Domlouvali jsme se s kolegou na nějakém testování, ale bohužel tento víkend z rodinných důvodů nemůžu.

PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 19:38 
Mazák
Mazák

Tak jeden dva plky si občas dopřeju 8O ale spíš počítám dny v týdnu kdy jsem nebyl s něčím v luftě a těch je zaplať bůh méně nežli těch co jsem prolítal.Už si říkám že už pokouším počáteční extrémy počasí kdy se sám divím že to čemu říkám s úsměvem model zůstane alespoň 2 minuty v povětří, ale to je asi dáno tím že moje "rychlokvašky"jsou za hubičku cenovou i časovou co se výroby týče zrovna tak jako zde proklamované a i mnou v mládí provozované modely Vosa a spol a proto mě nijak netrápí když něco rozflákám.Snad naopak nutí mě to dělat pořád něco jiného,stereotyp a tlachání o ničem není moje hobby a raději jdu třeba testovat "vliv sněžení na letové vlastnosti" :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 20:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

dratek píše:
... raději jdu třeba testovat "vliv sněžení na letové vlastnosti" :lol: :lol:

F3K Progress letí v slušné chumelenici naprosto bez problémů... Ověřeno před 14 dny... :lol:

PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 23:23 
Mazák
Mazák

Zdravím šílence stejného ražení-fireball :wink: . Samozřejmě že i já to znám jaké to je za sněžení snad až na ten zrak co mně začíná dělat starosti jak za sněžení tak i za větru tak to je docela zajímavý pohled na občasné čeření vzduchu s vločkama za érem,to zaručeně jako letní pilot nezažiješ :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 23:28 
Mazák
Mazák

Dratku, ty zkoumáš letové vlastnosti svých modelů mezi sněhem. Můžeme se bavit o užitečnosti takového výzkumu. Srovnej to ale se snahou některých mých pilotních adeptů, kteří zkoumají (místo stavění modelů) vliv vrtivosti žížal při tvorbě chodbiček na rezivění zemské osy. Ty z toho, na rozdíl od mých kluků, budeš mít aspoň rýmu :lol: , oni nic :( .

PříspěvekNapsal: pát 14.02.2020 18:09 
Mazák
Mazák

Tak DAFE nevím zdali je to pravda nebo vtípek ale každopádně jsem se dobře zasmál. :lol: :lol: Moje rada zní :arrow: tak bych tu mládež až tak nezatracoval ale změnil bych jim pouze kroužek.A nebo na druhou stranu bych zkusil moji metodu :idea: (vím že ji nezastáváš) jednodušeji stavět a více létat a myslím že by si žížaly nevšimly ani při zavrtání éra do zemské skývy jako se podařilo nedávno 2x mně :cry: a už by přemýšlely :roll: co rychle postaví nového.Tu konstrukční stavbu nezatracuji ale nechal bych na nich zdali se v pozdějším věku rozhodnou jít touto mnohem náročnější cestou a možná by byly šťastnější :D i s tou rýmou a zeboucíma prstama být 1x týdně na nějakém plácku.Jo vím že to s tím pláckem nemáš tak jednoduché jako já za barákem a to je možná pro ně ten podmět zkoumat spíše žížaly které najdou na každém trávníčku mezi paneláky:wink:

PříspěvekNapsal: sob 15.02.2020 8:50 
Mazák
Mazák

Samozřejmě to bylo míněno jako vtip. Kluci, kam patří i tento, staví z rozsypu, aby se vůbec naučili pracovat. Jak je psáno v jiném příspěvku v jiném vlákně,, není to hraní, ale komplexní polytechnická výuka (nekopíroval jsem, ale napsal vlastními slovy). Hlavně ty pracuješ se zcela jiným materiálem a naučit je jen tvou technologii s tím, že pak případně sami přejdou a jinou, bez hlubšího základu, mi nepřipadá schůdné. Je to věc názoru. Ano, u obou se dělí materiál řezáním, i třeba pomocí šablon, ty ale používáš prakticky jen nůž, my i pilku a začištění nejen smirkem, ale i pilníky, u obou se lepí, ale u mě se musí naučit další metody opracování materiálu - např práce s hoblíkem, s vrtačkou (označit, vyvrtat, u PS stačí jen propíchnout zaostřením kulatinou). Používáme na různé spoje různá lepidla, učí se proč, učí se potahovat, lakovat (neustále řešíme, že to není plot u babičky na chalupě a vrstva má být tenká). Takže (si myslím) u mě to bude trochu komplexnější. Hlavně s deseti se pracuje zcela jinak, než s dvěma, třemi. I to mám vyzkoušeno, párkrát se stalo, že nedorazili všichni a byli jsme jen ve čtyřech (+ já). To se pracovalo zcela jinak.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 12:24 
Mazák
Mazák

Samozřejmě Dafe že s tebou v celé řadě argumentů souhlasím, nakonec jsme to kdysi i soukromě probíraly ale nemůžu se ubránit dojmu že vlastně ti kloučci ve tvém kroužku nemají na výběr. :o Snad proto že jednoduchost odmítáš a nebo se stává že v rodině chybí potomek kterému by člověk rád předal své zkušenosti a dokonalost :P ??Proto se za našeho dětství kupovaly ty primitivní VOSY,KOLIBŘÍCI....po kterých byl nějaký postup a já měl tenkrát asi to štěstí že v kroužku jsem mohl spolu s kamarády zkoušet to co jsme chtěly :mrgreen: .Příměr rozdílného zpracování balzy a poliše se mi zas až tak jiný nezdá,ono pracovat s rozsypem je možná pohodlnější nežli třeba vybrousit profil křídla nebo trupu z desky poliše......ale to jsou jen moje postřehy a vidění jiných možností z moji paměti dětských let( abych zde nevyvolal nějakou zbytečnou rozepři)Venku je povětří nějakých přijatelných 6-8 m/s tak beru nástroje a jdu pokoušet stabilitu letu a nebo taky měkkost zeminy na louce :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 16:44 
Mazák
Mazák

Ono to není jednoduché. Co to znamená volnost a výběr? Jeden klučina donesl stavebnici P-47 od Guillowa, a prý že si ji na kroužku postaví. Neumí poskládat ani toho Kolibříka (kdyby ještě byl) a chtěl by se pustit do této stavby. Kdyby si každý donesl něco takového, tak to můžu rovnou zabalit. To jsou věci složitosti P3 až P4. Dám to dohromady, ale chvíli mi to taky potrvá. S jejich přístupem by to bylo na dva až tři roky, a teď zálet. Teď dokončují Bambi 3 (rozsyp, nic moc těžkého, ale už to chce pečlivost). Při lakování, které se na provádět polosuchým štětcem, kluk namočil štětec po půlku rukojeti a rozmazal to po křídle, prostě, jako když lakuje plot u babičky na chalupě. Jak myslíš, že to dopadlo? Ano, víc vrstev už není třeba, na povrchu je krusta nitrolaku. Po zaschnutí je ale křídlo do vrtule. Už je to srovnané, ale kdyby poslechl, nemuselo se to stát. Další, pokud by každý dělal něco jiného, jednak se to rozskočí hlava, protože budeš muset furt přešaltovávat, jak má stavět tenhle model, jak tamten, a jebne ti. Kluci si pak také nebudou moct srovnat nějaké letové výkony.p, když bude mít každý něco jiného. Bambi jsem také postavil, je před potažením. Ekvivalent jsou asi 3 - 4 schůzky, oni už tři měsíce (schůzka jednou týdně, 2 hodiny). Další expert měl u jiného modelu lepit trup - 3 výřezy hlavice slepené naplocho, otvor pro závaží přeplátován vyříznutým dílem z překližky. Přijdu, vysvětlím, ukážu a zavelím "Krleš! Co myslíš, že se stalo? Ač jsem ho několikrát pobízel, za celé ty dvě hodiny se nebyl schopen rozhodnout, jak to má přilepit. Já nemůžu stát za každým, pobízet ho a vést ho za ručičku. Mají se mimo jiné naučit samostatnosti. Mimochodem tenhle kluk měl loni chodit do jiného kroužku jinam a mamina měla hlavní starostí, aby se nezastavil a dál se rozvíjel, v podstatě není co rozvíjet. Podle vyprávění měli stavět podobné stavebnice, jako stavíme my. A tak by se dalo pokračovat do aleluja. Je tam pár kluků, kteří mají fakt zájem a snaží se. Zbytek to sice baví, ale kdyby jim to slepil někdo jiný, bylo by to nejlepší. Pracovat se jim moc nechce.
Ještě ti pak pošlu něco na SZ.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 17:45 
Mazák
Mazák

Kua, zajtra v robote to precitam. Lebo lietat sa da furt. Sice po krcmach, ale da.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 18:34 
Mazák
Mazák

Ani nemusíš, sú to len také somariny :lol: .

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 22:23 
Mazák
Mazák

Automet, pokud to bylo směřováno na mě tak :evil: za 1. jsem absolutní abstinent a za 2. i když jsem začátečník tak si troufám říct že toho nalítám týdně víc nežli ty vymyslíš co za slogan sem napíšeš aniž by ses o něčem přesvědčil.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 22:31 
Mazák
Mazák

Dafe,2 věty.Sám tu situaci popisuješ že je to dost nad jejich síly tak proč né něco jednodušího. Nemyslel jsem každý něco jiného ale hromadně méně zdatní jednoduchý,zdatnější složitější a není potřeba ani stavebnice,s poliše se dají dělat divy i bez plánku i u méně schopných(vyzkoušeno)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další