Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 12:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2018
Příspěvky: 32
Bydliště: Púchov Slovensko
DAF píše:
a když už jsem byl kontrolován (pred několika lety a po mnoha letech), tak jsem žádnou "šikanu" z jejich strany nezaznamenal. Čím to bude?


Jednoznačne je to tým ako máš nastavenú mysel. Tiež poznám ludí ktorým strašne vadí čakanie v dlhých radách a čuduj sa svete keď majú prísť oni zrazu sa tá rada vytvorí :D

_________________
„Letí to, a to je podstatné.“


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vedli jsem před časem podobné debaty, ty prostě nejsi schopen uznat, že některé věci prostě přestupek jsou a basta a řešení na místě je mnohdy jednodušší. To, že kolega dostal relativně malou pokutu za mírné překročení pokuty, je mi líto, ale nejspíš bych to řešil podobně. Něco podobného se stalo i mému kolegovi, kdy mu dokonce do auta zavolala šéfová, že se má co nejrychleji vrátit na pracoviště (stálo ho to myslím pětikilo, tedy víc, než VTjr, a myslím, že dostal i bodíka). Žádné "výmluvy" na příkaz vedoucího mu nepomohly. Do správka má cenu chodit jen v případech, kdy jsi silný v kramflecích, nikoliv za každou cenu, jen protože se domníváš, že policajti jsou tu od toho, aby na tebe dnes a denně vymýšleli nějaké boudy, jak tě dostat a oškubat. Neříkám, že se občas nějaký takový nenajde, ale že by to byli všichni? Když budu stát na zákazu zastavení a bude mě chtít vyškubnout, tak buď musím prokázat stav krajní nouze, pokud to na místě neuzná, pak půjdu do správka. Pokud ale zastavím jen tak, že jsem potřeboval zastavit (a něco vyřídit) a jinde nebylo místo, tak holt se asi moc přít nebudu, protože to nemá cenu. Ve správku, pokud budeš uznán vinným, dostaneš pokutu násobně vyšší, navíc k tomu správní poplatek a ještě budeš muset někde lítat. Sorry to mi nepřijde zrovna rozumné. A hádat se s četníkem na ulici? Zkusit ho obměkčit, aby nebyl moc přísný, to ano, ale vyskakovat si? To si koleduješ o větší pokutu. Obecně, pokut jsem v životě platil jen velmi málo, dalo by se to spočítat na prstech jedné ruky zaměstnance pily po 25 letech praxe. A vždy to bylo spíše symbolické, nikdy při horní hranici. Nebo to také skončilo tzv. domluvou (to jsem byl ještě student). V žádném případě si nemyslím, že bych byl, jak ty říkáš, ovce, která jdde na porážku.
Toho blba jsem dal schválně a čekal na tvou reakci. Samozřejmě si ten člověk zaslouží papíry do čistírny, a na dlouhou dobu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
nezlob se, ale ty mas opravdu problem s psanym textem. zkusim ti to tedy znovu sepsat, polopaticky:

1) VTjr psal, ze dostal flastr, ze je to nespravedlive, ze jiny jel rychleji nez on a nedostal nic, ze to bylo o par km atd
2) ja sem mu napsal, ze pokud si mysli ze to bylo nespravedlive, tak to ma rozporovat, coz se deje ve spravnim rizeni, nikoliv knouranim u policie
3) taktez sem napsal, ze v situaci jak to popsal bych si ja nic vpalit nenechal - situace smrdela dukazni nouzi a ve spravnim by byla hratelna, to je muj nazor.
4) zaroven jsem mu napsal, ze pokud platil takto mizivou castku, klidne mohl rici ze sice nic nespachal, ale je levnejsi zaplatit vypalne mafii a priznat to ze zaplatil vypalne, ale zaplatit a pak skuhrat na internetu jak je to nespravedlive ze vlastne nic nespachal, ale pak priznal chybu a ze vlastne jinak s policii umi mluvit je proste takove.. internetove hrdinstvi? a projevit se mel spise ve spravnim

tot vse. Ty si z toho udelal, ze jsem vlastne pirat, ktery podporuje jezdeni na dalnici v protismeru. ale budiz, kdyz te to bavi.. Co je a co neni prestupek, zda byly naplneny oba aspekty je zalezitost spravniho rizeni. A hadat se s policii? nikdy sem se s nimi nehadal, je to zbytecne. Knourat, prosit, vymlouvat se.. smesne. A co je to byt ovce nebo neni, to je zalezitost vedomi a svedomi a pristupu kazdeho individualne.Me je to v podstate jedno, jezdete si jak chcete, kazdy podle sveho vedomi a svedomi, ale pak nebrecte na forech jaka je to nespravedlnost, kdyz tyhle "zakony na pirati" dopadnou na ty, co "prece nic neudelali a ten co jel za mnou byl daleko horsi pirat". Zakon vam (zatim jeste porad) dava relativne rozumny nastroj, jak se nespravedlnosti branit. kdo chce, vyuzije ho, kdo nechce, nevyuzije. to je cele.

Mimochodem, ze jsem tak smely, kolikpak spravnich rizeni stran dopravni agendy jsi v zivote absolvoval, alespon u prvoinstancniho organu, ze jsi tak znaly?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 22:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6882
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Sakra chlapi, nechte toho nemá to cenu a už to s letišti nemá pranic společného. :P Čím dál tím víc lituji, že jsem se o tom zmínil. :oops:
A pro Kubu, opravdu pro 10€ mi za to natahování v správním řízení nestojí, zvlášť s rizikem, že mohu vyfasovat ještĕ víc. Navíc když já to svĕ tvrzení nemám čím prokázat. Kameru na čelním skle v autĕ nemám, jen svĕdka, ale manželku, co jako spříznĕná osoba má menší váhu. Proto mi stačilo, že jsem sjednal asi nejnižší možnou pokutu. Čas jsou peníze a můj strávený účasti na nĕjakých vyšetřováních by stál určitĕ víc. :wink:
Krom toho zaplacená pokuta človĕka mrzí/štve/trápí asi 2 hodiny, pak už to hodí za hlavu, zatim co správní řízení na krku hu bude trápit mĕsíce. :mrgreen: To je ještĕ horší než cena ztraceného času nebo jakkoli vysoké pokuty na místĕ. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne pon 09.03.2020 8:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12827
Bydliště: praha 5
JirkaA píše:
A tobě by se něco stalo, kdybys mu uhnul? Upadl bys do pole nebo co?


Nejde o to, jestli by se ti něco stalo---kdybys uhnul, jde ale o to, jestli se vubec plně věnuješ na useku s plnou čarou řízení---třeba mužeš ladit jinou stanici na autorádiu,když za sebou v zrcátku nevidíš žádné auto, co se ti lepí na prdel, docela jsem si to hlídal na výpadovce na Chomutov, cestou na Ranou, tam to byla klasika, skoro všude plná čára a každej v protisměru spoléhal, že když bude předjíždět přez plnou, uhneš k pangejtu---taky je ta výpadovka lemovaná jedním křížkem za druhym, občas asi hold někdo neuhnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: pon 09.03.2020 19:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
A tyto vaše poslední příspěvky jsou k jakému tématu?

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2020 0:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12827
Bydliště: praha 5
Hanyk píše:
A tyto vaše poslední příspěvky jsou k jakému tématu?


a co chceš ještě rozebírat ?od začátku je to vcelku jasný, s vlastníkem se pokusit domluvit na ročním poplatku za nájem té plochy pro modeláře---celkem nájem pro všechny modeláře, ti si to už rozpočítají mezi sebe a na vlastní náklady vyrobit a zbudovat mimo neprujezdný výkop zamykatelnou závoru pro prujezd autem na plochu.

je jasný, že když už majiteli bouchli saze a hrabe okolo příkop, nějaké peníze ho ten příkop stojí----sám se neudělá, takže bud vyměkne s vidinou nějaké každoroční finanční almužny, která bude pro modeláře samozřejmě zdrcující, ale jinak si to myslím klapnout nemuže----jako že---my to tady budeme hlídat a uklízet---jak jako? to tam bude setrvale modelářský hlídač s pistolí u pasu?

Blbost, že jo?

Ideální by bylo se ale k majiteli dostat a oslovit ho přez nějakého známého, kamaráda, nebo tak něco, ted je asi fakt nasratý a na nějaký--- ROZUMNÝ FINANČNÍ NÁVRH SE OBÁVÁM, ŽE SLYŠET-- od cizího nebude.

Určitě bych se snažil nějak domluvit, než hledat další jinou plochu na divoko----všechny jednou dojdou, jde fakt je o to, kdy majitelum bouchnou saze a navíc bych i řekl, že skuteční restituenti už prostě umírají a dědici--nový vlastníci se s nikým o svuj majetek ---zvlášt pokud od puvodního majitele zakoupený s nikým zdarma dělit logicky nebudou.

Bral bych to ale spíš takto-----na jednu stranu--zaplat pánbuh, že jsmě měli vlastně tu kliku a zažili ještě dobu, kdy vše bylo všech. Když jsem byl před lety lítat s klukama v Itálii a nenosilo to na svahu, jsem navrhnul, tak proč nepojedeme lítat někam dolu na louku, se málem potrhali smíchy---ty vole, na každou odbočku ---cestu ze silnice máš ceduli zákaz vjezdu, bo to je něčí majetek.

Jinak já jsem jezdil na letiště 70km, nebylo vyjímkou, že v sobotu dopoledne jsem při přistání ohnul podvozek, takže přez poledne na otočku domu ke svěráku a šup zpět opět 70 km a v neděli když se opět nezadařilo to samé .

joo, docela to byl oser, nakonec jsem právě i z tohoto duvodu pořídil na Ranou karavan, taky přez 70km, ale už jsem tam mohl přespat a vytvořit si tam v bydlíku nějaké modelářsko opravné zázemí, v podstatě jako víkendy na chatě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2020 1:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
pepin píše:
Ideální by bylo se ale k majiteli dostat a oslovit ho přez nějakého známého, kamaráda, nebo tak něco, ted je asi fakt nasratý a na nějaký--- ROZUMNÝ FINANČNÍ NÁVRH SE OBÁVÁM, ŽE SLYŠET-- od cizího nebude.

Určitě bych se snažil nějak domluvit, než hledat další jinou plochu na divoko----všechny jednou dojdou, jde fakt je o to, kdy majitelum bouchnou saze a navíc bych i řekl, že skuteční restituenti už prostě umírají a dědici--nový vlastníci se s nikým o svuj majetek ---zvlášt pokud od puvodního majitele zakoupený s nikým zdarma dělit logicky nebudou.


Pepíne, ale my už to vyřešený máme, lítat tam můžeme zadara, ale nesmí tam auta. Asi sis toho mýho oznámení v tý hromadě automobilních příspěvků nevšiml. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 15.03.2020 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak než stačili letiště ohradit, tak další konflikt. Nějací "jezdiči" se pokoušeli z plochy úmyslně vytlačit přistávající ultralight. To je opravdu na přesdržku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 15.03.2020 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Celeron píše:
Tak než stačili letiště ohradit, tak další konflikt. Nějací "jezdiči" se pokoušeli z plochy úmyslně vytlačit přistávající ultralight. To je opravdu na přesdržku.


No, to je hlavne na trestni oznameni. Pokud jsou znamy alespon rz tech automobilu, tak dokazovat trestny cin je sice relativne nesnadne, ale predpokladam ze tihle piloti budou takovi hrdinove, ze vytlacovat UL byla urcite velika legrace, ale stahnou ocas pri prvni obalce s modrym pruhem k podani vysvetleni.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2020 18:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Původně jsem se nechtěl k tomuto tématu přídávat, ale nedá mi se také nepřipojit k problémům s letišti pro modely. Byť to do Nového Bydžova nemám moc daleko, většinou jsem jezdil na letiště k Pátku u Poděbrad a nejvíce na letiště u Malé Strany. U Pátku už je hodně let závora, takže i když je u Malé Strany nejhorší povrch, tak v podstatě jezdím jenom tam. Dneska jsem se tam byl podívat, jako to vypadá po odvozu cukrovky, a světe div se, obnovená značka zákaz vjezdu a před letištěm závora (nikdy tam nebyla). Asi prodám všechny modely s podvozkem, protože v podstatě všechny vhodné plochy v okolí, cca 20 km, jsou jednoduše nedostupné. Je to fakt hrůza.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: sob 21.03.2020 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
miho píše:
Malé Strany nejhorší povrch, tak v podstatě jezdím jenom tam. Dneska jsem se tam byl podívat, jako to vypadá po odvozu cukrovky, a světe div se, obnovená značka zákaz vjezdu a před letištěm závora (nikdy tam nebyla).

A z druhý strany od Kněžic taky?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2020 13:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Tam naštěstí ne, když ti tedy nevadí, že je tam zákazová značka, ale když jsem se tam byl teď podívat, tak je to šíleně rozježděné od zemědělské techniky, hluboké koleje a v současném počasí podmáčené. Osobním autem v současné době neprůjezdné.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 0:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jednat jako my. To rozježdění je kolik? 100m? To do konce karantény (května) vyschne. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsme asi přišli o letiště
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 8:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Nějak to vyřešit asi půjde, kdysi jsem tam potkal někoho z vedení "družstva" a s modely tam problém neměl. Jak je to letiště odlehlé, tak tam zase nejezdilo tolik lidí, jako u Vás. Ale člověka to štve. Chodím tam už určitě 20 let a nikdy žádné problémy nebyly, ale je fakt, že gumy ke slalomu tam taky občas někdo navezl. Já tam v poslední době jezdím dost málo, za celý rok tak 15x (dost na to v poslední době kašlu), a tyhle komplikace mě štvou. Ze začátku zkusím jezdit od Kněžic a pak se uvidí. Nebo na letiště u Pátku je taky zadní, i když ne moc dobrá, cesta. Co se ale dá dělat, holt je taková doba......


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Lopez a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz