Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vidíš, to jsem si vůbec neuvědomil, ten můj převodník má taky sluchátkovej výstup. Připojil jsem dvě sluchátkový pecky a jak z DVD přehrávače, tak z STB jde hlasitost sluchátek změnit. Pokud by nešla, tak ti rupne hlava. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 19:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Celeron píše:
... jak z DVD přehrávače, tak z STB jde hlasitost sluchátek změnit. ......

Celerone díky, tohle je důležité :idea:
Brzy uvidím, jestli se i ta telka bude chovat slušně.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 19:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jak jsem se přehraboval www stránkami ve snaze obnovit a doplnit si info o STB(set top box) narazil jsem
na bod: x) Jak připojit domácí kino. Budu si muset používaný STB prohlédnout zda nemá nějaké CINCH s audiem.

K ovládání TV + STB používám jen ovladač(IR) od STB. Ten od TV výjimečně. Průšvihy nebo z IR(STB) to nejde.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2020 17:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jupííííjouuu!
přišel ten BT adaptér, tento:
https://arduino-shop.cz/arduino/2067-bl ... -v2.1.html
Zastrčil jsem ho do USB v TV (jen kvůli napájení), v menu TV vybral BT reprák, vyzvalo mě to ke spárování, hotovo. Připojil jsem Jacka k reprákům a už to hraje, a pěkně! :D
A hlasitost se přidává dálkáčem od TV, takže víc nechci.

Ještě mi z Asie přijde ten optický převodník, ten bych pocitově tak nějak chtěl ještě víc, ale tnto BT hraje pěkně a není co vytknout.
Taaakžeeee.....
Moc děkuji všem, co se účastnili diskuse a přispěli radami, postřehy a zkušenostmi!!!
(Že já se tady nezeptal už dřív...... dva roky to poslouchám jako pod peřinou a teď takový křišťál :lol: )

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2020 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Latence klapání hubou proti zvuku žádná? To bývá často nemocí levnějších převodníků.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2020 21:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Celeron píše:
Latence klapání hubou proti zvuku žádná? To bývá často nemocí levnějších převodníků.

Mám v menu televize parametr "zpoždění zvuku", defaultně jsem tam měl hodnotu 40 (milisekund???), je to na začátku stupnice, nevím kolik je maximum, o hodně víc, řekněme že tam bude tak 500? Tak jsem se soustředil na to klapání hubou x zvuk, a není to ani dopředu ani dozadu, tak jsem tam nechal tu čtyřicítku.
Takže odpověď: Latence žádná.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2020 23:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Dobře patrný posun je mezi DAB a FM rádiem (v minulosti byl i mezi TV analog a DBV-T. Posun zvuku A vs D.)
Vrtá mi hlavou jak je tomu u časového znamení. Budu muset někdy zapnout pozornost. Zda na to nemají fígl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: úte 01.12.2020 10:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.6.2020
Příspěvky: 90
To posloucháš dvě rádia naráz? Jinak by ten časový posun mohl vadit snad jen při seřizování hodinek. A to už dnes taky asi nikdo nedělá. Já mám doma televizi opožděnou oproti skutečnému času o víc než minutu. Ale zvuk s obrazem posunutý není, což je asi důležitější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: úte 01.12.2020 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Časové znamení je v digitální době nepoužitelné. Vyrovnávací paměti to opožďují. Ani šampaňské na Silvestra podle televize nebouchnete přesně. V analogové TV byl kmitočet řádků 15625 Hz odvozen od Tempo Pragensis což byly čtvery propojené atomové hodiny. Vyrobil jsem si přístroj kde feritová anténa pohozená v blízkosti TV snímala tento kmitočet z vychylovacích cívek a fázově zavěsila krystal 10 MHz jako kmitočtový normál. Po přechodu na digitál je to všechno k ničemu. V dnešní době získáte přesný čas z GPS. I mobilní telefon ukazuje přesný čas ze sítě. Ale na toho Silvestra si do mobilu stáhněte aplikaci která ukazuje velké sekundy. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 15:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Tak dorazil optický převodník a zvuk ze sat boxu funguje na dálkový ovladač. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 16:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.6.2020
Příspěvky: 90
OK2BUH píše:
...feritová anténa pohozená v blízkosti TV snímala tento kmitočet z vychylovacích cívek a fázově zavěsila krystal 10 MHz jako kmitočtový normál. Po přechodu na digitál je to všechno k ničemu.


Jo, to se kdysi děly věci. Pamatuju si např., že když se začaly u nás prodávat gramofony se stroboskopickým měřením rychlosti otáčení talíře (měl jsem NC-440), ortodoxní hifisti si na talíř blikali taky (zasynchronizovanou) televizní obrazovkou, protože kmitočet sítě, kterým blikala doutnavka v gramofonu, nebyl dostatečně přesný. Což tedy nebyl, to bylo poznat v době, kdy se začaly dovážet radiobudíky, které měly časovou základnu taky odvozenou od síťového kmitočtu. Ty lhaly :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TOSLINK na spotřební elektronice
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 18:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
POKRAČOVÁNÍ:
Dnes dorazil docela pěkný převodník TOSLINK -> audio.
Zvuk nádherný, odpadly prblémy s brumem.... ALE: Nefunguje regulace hlasitosti dálkáčem, toho jsem se obával :-(

Takže se asi vrátím k Bluetooth převodníku, ten funguje včetně regulace hlasitosti dálkáčem, ale po vypnutí TV se po chvíli začne z repráků ozývat pekelný brum (jak ztratí napájení přes USB). Asi budu muset vybastlit nějaké mikrorelé na 5V, a když pomine napájení z USB, tak přes rozpínací kontakty zkratuje audio na zem a bude po brumu.
Popravdě se mi toto řešení ale moc nelíbí... Ještě budu přemýšlet co s tím, pořád se nechci vzdát.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz