Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 8:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 707
Bydliště: Zlín
Dobrý den, nemám v autě (Octavia 2 FL) vyhřívané sedačky Ale mám takovou tu vyhřívací podložku do zapalovače ale problém je, že mám trošku obavy že to přítelkyně nechá zapnuté přes celý den když přijede do práce. Chtěl bych se zeptat jestli je nějaká možnost opatřit kabel časovačem než natahovat dobiji kabel od pojistek a nebo od spínání od klíče... Řešil to někdo?

_________________
Díky za toto fórum.


Naposledy upravil Maverick dne stř 25.11.2020 9:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 9:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Jestli máš zapalovač pod napětím i při vypnutém zapalování, tak jedině z pojistky "pod klíčkem" a přes vypínač. To je jistota.
Otázka není jestli to někdo nechá zapnuté, ale kdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Mám to samé a dobrovolně se přiznám že jsem to nechal zaplé, papá to kolem 3A a dvě podložky spolehlivě baterku přes noc vybijí. Přemýšlel jsem také nad nějaký "odpojovačem" který mám i doma ale ještě jsem se k tomu nedostal... Stačil by nastavit na cca 12,5-12,8V při nastartovaném autě je tam vlivem dobíjení napětí vyšší, takže by to jelo, a jak by napětí po odstavení auta spadlo pod těch 12,5V tak by to podložky vyplo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 17:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Dost aut má před polohou Vytáhnout, mezi-polohu Rádio (samotné + další nezbytné/neodpojované).
A povětšinou Zásuvka mezi ty neodpojované nepatří. Ty máš tu smůlu, že zásuvka je trvale pod proudem?

Pak tam ještě bývají spotřebiče co se zapnou jen při běžícím motoru (obecně v režimu jízda).
Tvoje auto (model) má vytápění sedadel jako volitelnou výbavu? Na sedadlech by mohly být na to konektory.

Vypínání Napětím_vybito není nejlepší řešeni. Spíš bych hledal něco jako prodloužená doba Osvětlení interiéru
Studí mne to! stiskem zapni na cca 1/2 hodiny. A tak stále dokola. Je to otravné.

Pokud máš nastavenu Zap/Vyp Automat trvalé svícení, šlo by napájení přes pojistku a vypínač od svícení odvodit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 19:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 707
Bydliště: Zlín
guchar píše:
Dost aut má před polohou Vytáhnout, mezi-polohu Rádio (samotné + další nezbytné/neodpojované).
A povětšinou Zásuvka mezi ty neodpojované nepatří. Ty máš tu smůlu, že zásuvka je trvale pod proudem?

Pak tam ještě bývají spotřebiče co se zapnou jen při běžícím motoru (obecně v režimu jízda).
Tvoje auto (model) má vytápění sedadel jako volitelnou výbavu? Na sedadlech by mohly být na to konektory.

Vypínání Napětím_vybito není nejlepší řešeni. Spíš bych hledal něco jako prodloužená doba Osvětlení interiéru
Studí mne to! stiskem zapni na cca 1/2 hodiny. A tak stále dokola. Je to otravné.

Pokud máš nastavenu Zap/Vyp Automat trvalé svícení, šlo by napájení přes pojistku a vypínač od svícení odvodit


Mrknu pod sedačku. Ale viděl bych to asi cestou drátu od pojistek pod plasty nad prahem... Osvětlení interiéru údajně má jednotku, která by to nemusela dát. Ještě na to mrknu jak by to bylo složité

_________________
Díky za toto fórum.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 20:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Maverick píše:

Mrknu pod sedačku. Ale viděl bych to asi cestou drátu od pojistek pod plasty nad prahem... Osvětlení interiéru údajně má jednotku, která by to nemusela dát.


Kolega se pokoušel ze stropního osvětlení vytáhnut 12V na napájení auto kamery. Klasicky od ručního vypínače osvětlení ve stropě uprostřed auta. A 12V tam není, jen pulzy cca 1x za s. 12V se objeví až po sepnutí spínače. Takže by to bylo (snad) schopné napájet kameru jen se zapnutým osvětlením, ale otázka je, co by na řekla ŘJ.
Takže nejdříve se raději podívat, kde co je.
Jo a je to Japonec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 21:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
novfra píše:

Kolega se pokoušel ze stropního osvětlení vytáhnut 12V na napájení auto kamery.


A proč? To ji chtěl mít zapnutou pořád? Pro kameru dělám odbočku od zapalovače, vypne se se zapalováním.

GPS ale chci mít pod napětím pořád, tak to beru ze servisního konektoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 21:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
A proč? To ji chtěl mít zapnutou pořád?


Protože po zamknutí auta zvenku (pokud zůstaneš uvnitř a někdo zamkne zvenku) světlo nerozsvítíš.
Pokud zamkneš zevnitř (ne DO), světlo funguje.
Prostě Japonec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2020 22:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
A proč? To ji chtěl mít zapnutou pořád? Pro kameru dělám odbočku od zapalovače, vypne se se zapalováním.



Tady to na konec dopadlo podobně, protože pulzy ve světle a nikoli stabilních 12V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 1:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Impulzy nebo hladinou od stropního osvětlení, lze topení ovládat pře vhodný výkonový spínač.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To jsou věci, já mám u C4 Pikaču opačnej problém, nalýzt někde v autě trvalých 12V při vypnutým zapalování. Někde chvíli je, ale za 1-2 minuty, kdy auto přejde odběrově do economy módu, zmizí všude. Nakonec jsem musel pro druhou zásuvku vedle zapalovače natáhnout spejšl přívod od pojistkovky. Pakárna, zásuvky jsou až mezi sedadlama, pojistkovka v motor prostoru. Ještě že existuje elektrikářský péro, jinak si demontáž plastů nedovedu představit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
v O3 kombi je trvale pod napětím zásuvka v kufru, aspoň teda u mé verze :) odzkoušeno. Taky jsem sakroval, než jsem na to přišel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Stejně blbě to někdy vypadá i obráceně. Mám dobíječku, která se připojuje přes zapalovač když auto dlouho stojí. Ale funguje to tak, že když se připojí, tak se při vytaženém klíčku všechno uvnitř rozsvítí a do baterky nic nejde. Takže jediné co jde, je otevřít kapotu a přes krokodýly přímo na baterku.:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
zdzd píše:
Pro kameru dělám odbočku od zapalovače, vypne se se zapalováním.



Bohužiaľ Škodovky majú zapalovač trvale pod napätím...
Teda presnejšie - Fábia nie, ale Rapid isto má trvalé napätie v zapalovači.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhřívací podložka do auta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Nevím no... vymýšlí se tu "složitosti" odbočky a pod. Odpojovač stojí na ali cca 80kč, zařadit ho buď přímo do cesty k podložce, nebo udělat "mezikus" kde by byl. Hlavně bych bral jako výhodu že to není žádný zásah do auta. Při vhodném nastavení odpojí po zhasnustí motoru a připojí po startu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz