Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 7:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:



ta pružina měla sloužit pouze k nějakému případnému nastavení toho zakusování, kdybych špatně odhadl uhel toho přepákování-.


To je dobré řešení. Jenom si pohrát s úhlem kloubu a jeho rozsahem. To by se dalo řešit štelovacími šrouby na obě strany a nějakými tlumenými dorazy třeba gumou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
pepin píše:

Dnes jsem se byl podívat a domluvit nějakou práci, kuli které jsem právě kdysi když jsem tam něco taky dělal přemýšlel o koloběžce s třecím převodem, aby byla lehčí, než klasická elektro s motorem v náboji kola, nikdy jsem to nezrealizoval, ale když jsem o tom tenkrát přemýšlel jak vyřešit ten přítlak motoru na plášt kola, chtěl jsem na to jít přez přepákování, kdy by se motor podle záběru zakusoval do pláště, ale z kopce by se naopak od toho pláště odtlačoval-----já jsem ale neuvažoval o nějaké rekuperaci.

ta pružina měla sloužit pouze k nějakému případnému nastavení toho zakusování, kdybych špatně odhadl uhel toho přepákování---určitě by to šlo vyřešit i jako volitelné přepákování, ale vzhledem k tomu, že já bych si to stejně vyrobit nemohl, tak už jsem si s tím hlavu víc nelámal.

Příloha:
P1120173.JPG


já na to ale nemám vybavení, abych mohl nějak kloudně vyrobit uchycení toho motoru tak je to pro mě neřešitelné a nechci nikoho ze známých s něčím takovým otravovat.


Taky jsem experimentoval se samosvorným úhlem kladky ale neosvědčilo se mi to různě to odskakovalo nebo se to dostatečně nesvíralo a prokluzovalo. Tak nějak sem došel k tomu že nucený přítlak je nutný.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Wormsnake píše:

Taky jsem experimentoval se samosvorným úhlem kladky ale neosvědčilo se mi to různě to odskakovalo nebo se to dostatečně nesvíralo a prokluzovalo. Tak nějak sem došel k tomu že nucený přítlak je nutný.


Ok, díky za info, mě to bylo divný, že by nikoho jiného než Pepina nenapadlo to přepákování když jsem koukal na nějaká videa jak řeší ten třecí převod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dudaj píše:

Takže sice je omezen proud třeba u 1 na 10% celkového výkonu, ale i když zpomalím ve šlapání, tak to stále pomáhá 10 % výkonu.
.


to by mohlo být právě proč lidi co přešli z přestavbových středových sad na originál dražší elektrokola tvrdí, že ty přestavbové sady nefungují tak, jako ty originál kola, že není problém výkon, ale že neumí jednotka správně poznat pouze z nohou přez torzní snímač co po ní vlastně chceš, ale nastavením jednotky to vyřešit nejde i když nastavitelné parametry tam jsou.

zase u těch značkových origo elektrokol je naprosto bez šance zvýšit přípomoc nad 25kmh, dnes už to snad nejde odblokovat ani přez ty elektronické odblbovače za cca 4k co vyráběla třeba Yamaha.

O tom ale já vím z praxe prd, jen co se o tom poruznu píše na těch cykloforech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2021 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Jinak dnes bylo venku docela slušně, tak jsme po obědě na chvilku vyrazili zase s vnoučatama testovat s tím vozejkem co se ještě dá a co už je blbost. docela to ale jde, já se obával, že mimo asfalt to nepujde ale dá se s tím docela prokličkovat i v mírnějším terénu, děti měli za ukol mi říct, když už by to hodně drncalo, ale že prej pořád dobrý a manželka je spokojená, že konečně nikam neženu :D Zítra chtějí jet znovu, ale vypadá to, že po obědě už bude pršet a Vincet ještě přez oběd spí, tak se nedá vyjet dřív, jak okolo 13 hodiny, bo babička ho nenakojí :D

rozhodně jsou z toho nadšený.

Příloha:
SAM_1095.JPG
SAM_1095.JPG
[ 115.46 KiB | Zobrazeno 1420 krát ]



Příloha:
SAM_1097.JPG
SAM_1097.JPG
[ 111.92 KiB | Zobrazeno 1420 krát ]



už jsme snad i s manželkou konečně vyřešili jak mi dát vědět, abych zastavil když jsem víc před ní. mobil se neosvědčil, vysílačky se neosvědčili, ale zdá se, že to bude fungovat přez bezdrátový zvonek, dosah je sice vzdálenostně omezený, ale obsluha naprosto jednoduchá, na řidítkách zmáčkne zvonek a mě zazvoní batoh na zádech--tedy signál stuj.

Příloha:
SAM_1102.JPG
SAM_1102.JPG
[ 40.2 KiB | Zobrazeno 1415 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 7:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
pepin píše:

Ok, díky za info, mě to bylo divný, že by nikoho jiného než Pepina nenapadlo to přepákování když jsem koukal na nějaká videa jak řeší ten třecí převod.


Mě samého to nenapadlo, tátu ano. Experimentoval jsem s tím u "alfa verze" menší motor než mám teď s o dost vyšším KV takže tam byl ještě převod ozubeným řemenem asi 1:2 a pohonný prvek byl hokejový puk. Malý průměr puku a krátké rameno kladky nedělal dobrotu. Buď to klouzalo a nechtělo se sevřít nebo se to při vyšším výkonu zakusovalo moc a mělo to tendenci jít až na mezní bod a pak odskočit. Asi by se to dalo zvládnout při lépe nastavených parametrech všech veličin. Ono se tam uplatňuje i tlak v pneumatice (hnací puk dost stlačoval plášť) a tuhost konstrukce.
Myšlenka je to skvělá realizace se mě ale nezdařila. Tahle možnost tu pořád je a táta který se zájmem sleduje mé snažení mě do ní stále tlačí.
Tahle konstrukce by velmi snížila ztráty které budou s nuceným přítlakem značné a hlavně stálé!!!
Tahle konstrukce neumožnuje rekuperaci... Ale její nižší ztráty by jistě překonaly hodnoty které vrátí do systému rekuperace.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 15:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Já jsem to chtěl udělat také přez zpřevodovaný motor, abych mohl použít stejnosměrný a nemusel kuli střídavému použít regulátor, mě by ale výkonově na tu pracovní koloběžku stačilo, kdyby mi to jen trochu pomohlo do kopečka takže jízda stejně na plný plyn, jen ten plynulejší rozjezd by mohl být třeba přez regulátor z akuvrtačky.tak jsem ted uvažoval, že bych potunil vrtačkovým regulátorem dětem elektrické autíčko, ale v praxi se ukázalo, že to nemá smysl, prostě to při rozjezdu hold jenom trochu drcne, ale když už to jede, stejně není potřeba nějak tu rychlost regulovat, maximálně místo jedničky zařadit dvojku.

hnané jsem chtěl mít přední kolo na nějaké konstrukci místo toho předního nosiče jak je na fotce ta bezmotorová koloběžka a udělat to tak, aby ten motor byl třeba v něčem, co by pohledově vypadalo že tam mám nějakou brašničku. ale vzhledem k tomu, že i ta elektro se mi do auta vejde, tak jsem to vzdal a když náhodou dělám někde kde je problém s parkováním auta, pokud musím dojet po rovině, jedu na bezmotorové a pokud to mám kopcovité, beru tu elektrickou.jen jsem si na nich vyřešil možnost co nejjednodušeji přetočit do auta řidítka.

Příloha:
P1120176.JPG
P1120176.JPG
[ 102.29 KiB | Zobrazeno 1350 krát ]


Příloha:
P1120179.JPG
P1120179.JPG
[ 94.57 KiB | Zobrazeno 1350 krát ]



jinak pokud bys uvažoval o nějakém předním světle, aby to bylo trochu kutilsky ujetý

tady ta ledka 640luminu svítí jako víno, oproti klasickým cyklosvětlum má hlavně široký světelný kužel--svítí hodně i do boku, jen by se asi moc nelíbilo to osvětlení protijedoucím vozidlum.

intenzita svitu se nechá ale snížit .mě se ale pevně instalované světlo na koloběžkách neosvědčilo--blbě se mi pevným předním světlem svítí na opravu píchlé zadní gumy.
večer ti vyfotím, jak to svítí oproti 1200lumin cyklosvětlu

Příloha:
P1120180.JPG
P1120180.JPG
[ 58.28 KiB | Zobrazeno 1350 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2021 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Bildy píše:

já pořád nevím, jak ti pomáhá e-koloběžka k hubnutí a lepší kondici více nežli obyčejné kolo, eventuelně e-kolo....dyť na tom jezdíš jak na skůtru, ne ?


Tak asi nakonec zase začnu na starý kolena alespon občas jezdit na klasickém bezmotorovém kole, před cca 14 ti dny jsem našel u popelnic torzo kola, rám vidle, ráfky se silničníma pláštěma , noo, nedalo mi to a odvezl jsem si to domu s tím, že bud vidli a ráfky třeba použiji na ty své koloběžky, nebo že to torzo dokompletuji ze svého stařičkého 26 kového kola a osadím jedním svým plonkovým 26 kovým 250W kolem a i když to sice bude bastl, pořád určitě lepší, než muj stařičký dnes už orezlý oceláč.
když jsem ale nakonec dohledal na netu co je to zřejmě za typ kola, začalo mi být líto to opravdu jen brutálně ubastlit z toho, co dum dá a ještě tam napchat motor v předním kole, tak jsem do toho nakonec nějakou pětku dal, pouze jsem se vyprdnul na kapalinové brzdy, to já k životu určitě nepotřebuju .

ted už jen netrpělivě čekám na trochu slušné počasí, abych se na tom konečně projel trochu víc, zatím jen kratičké poskakování okolo baráku, abych to alespon trochu v základu seřídil a po X letech co jsem na kole v podstatě neseděl si zase zvyknul že na kole jsou nějaké přehazovačky.

První postřeh---fyzička uplně v háji, copak že dnes nevyjedu a neujedu co jsem ujel a vyjel před dvaceti lety mi bylo jasný, ale já když jsem v kopci zjistil, že už nemužu a neušlápnu to, já si i musel nejdřív chvilku odpočinout než jsem byl schopný to kolo alespon do toho kopce vytlačit :D

Tak jen doufám, že mi to přesevzetí, že je na čase se sebou něco dělat alespon nějaký pátek vydrží.ted už v tom mám naprosto jasno,na té elektrokoloběžce se jen vozím a během té jízdy máchám nohama a podle mého naprosto stejnou výkonnost jako já na té koloběžce podává i každý elektrocyklista---je to právě v tom, že z kopce si motorem udělám rovinku, aůle právě v tom kopci za své---pouze za své se teprve dá mluvit o nějakém sportovním výkonu, bez toho to je jen a pouze příjemná vyjíždka na čerstvém vzduchu a nejde to na tom elektru jinak, protože je to návykový, možná uplně ze začátku, když někdo přesedlá z bezelektra na elektro, tak chvíli dojíždí za své to, co má natrénováno z bezelektra, ale jak se vytratí ty kopce za své, vytratí se i ta kondička a svalová hmota, takže s každou další jízdou se to jen zhoršuje a zhoršuje, až je z toho ve finále v podstatě jen nutnost kvedlat nohama, aby motor pomáhal :D

Zřejmě je to tady ten typ
https://kolo.cz/clanek/merida-matts-speed-d-2006

Příloha:
P1120201.JPG
P1120201.JPG
[ 125.54 KiB | Zobrazeno 1027 krát ]


Příloha:
P1120248.JPG
P1120248.JPG
[ 160.68 KiB | Zobrazeno 1027 krát ]


Příloha:
P1120249.JPG
P1120249.JPG
[ 162.99 KiB | Zobrazeno 1027 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2021 19:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tak já zase ve výprodeji koupil odpruženej rám a vše přeházel na něj. Až něco došetřím, asi ještě dojde na přední vidlici.
Zatím pár pojížděk po okolním terénu a spokojenost. Zdolalo to vše, na co jsem si troufnul :roll: .


Přílohy:
P1010468.JPG
P1010468.JPG
[ 115.02 KiB | Zobrazeno 1021 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2021 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dudaj píše:
Tak já zase ve výprodeji koupil odpruženej rám a vše přeházel na něj.


To vypadá dobře :D Já budu muset taky jedno elektrokolo poskládat kuli vnoučatum, letos se mi ještě oba vejdou za koloběžku do vozejku, ale počítám, že příští rok už budu muset tu starší vézt na sedačce a mladšího ve vozejku, takže kuli té sedačce to budu muset vyřešit přez kolo, protože na koloběžku dětskou cyklosedačku nepřidělám, ale na to mi stačí manželčino kolo, sice také historie, ale pořád ve vcelku slušném stavu a ona už na kolo nikdy nesedne. s kolem nesekla kuli koloběžkám, s kolem před lety kuli zádum sekla a pak když po pár letech zkusila koloběžku, tak zjistila že s tou problémy se zádama nemá, tak byla ráda, že mužeme zase začít jezdit, ale kolo už ani náhodou a ani elektrický.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: úte 25.05.2021 0:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Tak jsem zkusil vyrazit s vozikem na ekolobezce na tezko a jde to vcelku v pohode. Nebušice - Mšeno krásných 89 km. Cca 3.8 Ah na 10 km.
Příloha:
IMG_20210524_132423.jpg
IMG_20210524_132423.jpg
[ 118.02 KiB | Zobrazeno 927 krát ]


Příloha:
IMG_20210524_200230.jpg
IMG_20210524_200230.jpg
[ 86.86 KiB | Zobrazeno 927 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2023 1:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin Chvíli jsem hledal něco kde máš kolobrndu, aby můj příspěvek nebyl příliš velkým zaplevelením. Tady je kolobrnda i kolo, tak snad to bude OK. Ty naše poslance mi hlava často nebere E-koloběžku i traktůrek musíte pojistit, kolo má výjimku Nějak jim uniklo, že ty hlavní potíže jsou s řidiči a parkováním sdílených koloběžek. Koloběžka proti kolu má ve městě tu výhodu, že na ni můžeš naskočit v běžném civilním ohozu. Málem i ve fraku jet do divadla nebo na koncert. Snad jim to někdo časem vysvětlí, ale nebude to jednoduché. Leda že by pojišťovny zavedly nějaké sdružené pojištění osobák+ekolo+ekoloběžka. Už ani nevím zda přestupky na kole mohou mít dopad na řidičák.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2023 7:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
guchar píše:
@pepin Chvíli jsem hledal něco kde máš kolobrndu, aby můj příspěvek nebyl příliš velkým zaplevelením. Tady je kolobrnda i kolo, tak snad to bude OK. Ty naše poslance mi hlava často nebere E-koloběžku i traktůrek musíte pojistit, kolo má výjimku Nějak jim uniklo, že ty hlavní potíže jsou s řidiči a parkováním sdílených koloběžek. Koloběžka proti kolu má ve městě tu výhodu, že na ni můžeš naskočit v běžném civilním ohozu. Málem i ve fraku jet do divadla nebo na koncert. Snad jim to někdo časem vysvětlí, ale nebude to jednoduché. Leda že by pojišťovny zavedly nějaké sdružené pojištění osobák+ekolo+ekoloběžka. Už ani nevím zda přestupky na kole mohou mít dopad na řidičák.


...jde o vozítka s motorem a rychlostí nad 25....koloběžky, kola, které to nesplňují (neumí na motor více než 25km/h) pojistku mít nebudou. Přestupek není přenosný na jiné vozidlo. Když ho spácháš jako cyklista, tak se to řidičáku na auto netýká, ani bodů....např. : jízda na červenou, vjezd na železniční přejezd.
....jenže ! změnit se může časem vše....stačí se podívat do sněmovny na ty ksichty.
Jen pořád nevím, jak budou "soudruzi z páté B" při silničních kontrolách zkoumat, jestli je koloběžka schopna jet více ?...to jako jim jí majitel musí půjčit a zkušební jízdou určí výsledek ? ....a jak je to vlastně s jízdou "na vítr", to může jet bez motoru i 50 ? nebo jen zase jen těch max 25 ?
no, otazníků je mnohem více a také hlavně pochyby o duševním zdraví zákonodárců


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2023 15:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bildy píše:
....koloběžky, kola, které to nesplňují (neumí na motor více než 25km/h) pojistku mít nebudou....
Což je ale jen půl pravdy...
zpravy.aktualne.cz píše:
... nebo jehož provozní hmotnost je vyšší než 25 kg a maximální konstrukční rychlost vyšší než 14 km/h.

Což se u mě projevilo, neb mám původně elektrokoloběžku s Pb baterkama a teď z toho je legislativně elektroskůtr, protože to sice neumí nad 25km/h, ale váží to 45kilo...
Pojistka na to je 266,-Kč na rok, což mě rozhodně nezabije. Spíš bude voser, pokud po mě budou chtít RZ, technickou a přilbu :-(
https://www.motokolobezky.cz/eshop/p/12 ... -48v/cp-80

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flipsky motor na kolo
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2023 20:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
jyrry píše:
Což je ale jen půl pravdy...

Což se u mě projevilo, neb mám původně elektrokoloběžku s Pb baterkama a teď z toho je legislativně elektroskůtr, protože to sice neumí nad 25km/h, ale váží to 45kilo...
Pojistka na to je 266,-Kč na rok, což mě rozhodně nezabije. Spíš bude voser, pokud po mě budou chtít RZ, technickou a přilbu :-(
https://www.motokolobezky.cz/eshop/p/12 ... -48v/cp-80


jo, na tu hmotnost jsem zapomněl....pakárna. No a ten kýblýk na hlavu je dobrej...nikdy nevíš, kterýho debila někde potkáš....a že jich u nás je požehnaně. Ve většině se vyznačují písmenem "U" v SPZetce


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz