Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: film Modelář
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 13:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Kuba78 píše:
Prvnich 7 serii ma stabilne vysoke hodnoceni, pokud se ti libi prvnich 18 dilu pak se ti to bude asi libit i nadale. Zlom je bohuzel posledni serie, kde je videt ze scenaristi to nezvladli.

Vyvazene to celkem je - hlavni hrdinove tam umiraji jak na bezicim pasu bez rozdilu pohlavi :)


Fanoušek GoT moc nejsem, ale co tak sleduji reakce, tak bych řekl, že kritika roste už tak někdy od šesté řady, ta úplně poslední to jen dorazila do extrému.
Problém tentokrát kupodivu není ani tak moc v nějakém růstu korektnosti, ale daleko prozaičtější - on totiž dost vyhořel autor předlohy G.R.R. Martin a moc nezvládal psát. Proto zatímco první 4-5 řad jsou primárně podle knižní předlohy s perfektní konzistencí, tak pak už do toho museli více zasahovat scénáristé HBO, aby to dodělali a poslední řada je pak prakticky na 100% napsaná v HBO a ne původním autorem. No a je to kurva hodně poznat... Jenže objektivně moc jinou šanci neměli a autor to dost zabalil sám od sebe :-(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no kdyz uz jsme se tak odklonili od puvodniho filmu nekam jinam.. ano, pote co RRM prestal stihat psat a scenariste HBO prevzali oteze bylo to videt, ale i podle csfd hodnoceni je videt ze do kopru to slo plne az s posledni, kde to viditelne odflakli.

z leteckomodelarskeho hlediska jsou zajimave hlavne useky s draky, prace protiletecke obrany proti drakum, pouziti draku jako bitevniho letectva na podporu pechoty a proti delostrelectvu, letectva stihaciho (kupodivu nedoslo k celkem nabizejicimu se vyuziti jako bombarderu nebo jako vysadkove letadlo).. v podstate je to takove prehistoricka bitva proti dronum, nebot pokud Daenerys jede na jednom draku a ostatni dva leti vedle, de facto je pilotem a zaroven operatorem dvou dronu. Jsou zde videt i souboje dronu mezi s sebou. i z hlediska letectvi ta posledni sezona opravdu tomu dala v nelogicnostech na frak.

je to skoda, byl to dobry serial, takhle to po mnoha letech prace na zaver zmrsit. Mandalorian je lepsi :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jo Mandalorian je dobrej.
Holt starwars universum hned tak posledni slovo jeste nereklo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
:-) :-) :-)


Přílohy:
IMG_20210306_093554.jpg
IMG_20210306_093554.jpg
[ 67.68 KiB | Zobrazeno 1408 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 18:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2010
Příspěvky: 128
Musím poděkovat graup15 za odkaz na GoT. Já myslel že je to sága o anglické šlechtě ale byl jsem mile překvapen. Košatost děje nesmírná a ten konec mě vůbec nezklamal. Nějak to skončit musí. Ještě jednou díky, pochutnal jsem si.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Tak jsem to taky zkusil---první díl, ale moc mě to teda nevzalo, Od pulky prvního dílu jsem pořád přemejšlel, proč se ptá královna 13ti leté holky, jestli už krvácí--mensruuje a když na konci prvního dílu vyhodí z okna toho malého kluka se slovy--láska si žádá oběti, tak mi už bylo jasný, že druhý díl já už zkoušet ani nebudu. Netvrdím, že je to špatný seriál, jen to asi není muj šálek kávy.

co se týče seriálu, hodně se mi líbil Qenns gambit a Money heist, i když ke konci první serie money heist už jsem se trochu bál, že do posledního dílu té první série to asi nedám, nakonec dal, ale druhou serii už ne, tam jsem už opravdu domlel hned v prvnim díle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Tak si sypu popel na hlavu, dal jsem dalšímu --druhému dílu nakonec ještě šanci a už se blížím k 5 serii--momentáně dokoukán 8 díl 4 serie. ted se jen hodně bojim, jestli mi opravdu nepopravěj toho skřeta :D

Ten první díl mě ale opravdu nevzal, přišel mi takový do extrému přeplácaný, ale druhý díl už mi sednul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: sob 02.10.2021 7:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Zkoušel jsi Pepine knihu (nebo audioknihu) GoT?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: sob 02.10.2021 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
leon_cz píše:
Zkoušel jsi Pepine knihu (nebo audioknihu) GoT?


Já jsem čtení knížek vzdal, asi mám problém se soustředěním a většinou mě při čtení knížek ničilo, že třeba na pátý přečtený stránce jsem zjistil, že sice čtu, ale přemýšlím u toho jak budu druhý den třeba lepit žebra na letadlo a málo která knížka mě pohltila na tolik, že jsem si při jejim čtení nakonec myšlenkově neodcestoval někam uplně jinam a nemusel jsem ji číst v podstatě na několikrát :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: sob 02.10.2021 9:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
TO Pepin: Jasně chápu. Já jen že ve srovnání kniha vs film často vychází lépe právě ta kniha, co se týče obsahu a ačkoliv mně osobně se seriál GoT docela líbí, tak knihu jsem si užíval. Jinak GoT vyšel i jako audiokniha, to by mohlo být lépe stravitelné, než obyčejná kniha.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seriál GoT
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
leon_cz píše:
TO Pepin: Jasně chápu. Já jen že ve srovnání kniha vs film často vychází lépe právě ta kniha, co se týče obsahu a ačkoliv mně osobně se seriál GoT docela líbí, tak knihu jsem si užíval. Jinak GoT vyšel i jako audiokniha, to by mohlo být lépe stravitelné, než obyčejná kniha.


Ty audioknihy mě vubec nelákají, to už bych raději sáhnul po knížce

:D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz