Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 469
Bydliště: Český Těšín, ČR
Taky bych nekoupil pračku se sušičkou. Pereme o víkendech 3 až 4 pračky najednou, takže pokud není počasí na sušení venku, jedou obě "krabice" v podstatě zároveň. Sušička postavená na pračce, takže prostorově víc místa nepotřebuji. Značku jsem nikdy neřešil, kupuji co mi vyhovuje podle parametrů. První sušička byla tuším Bosch, teď Philco. S oběma spokojenost, občas se samozřejmě vyčistit musí.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
pracka ani susicka neni raketoplan, je to par fukncnich celku v ruzne libive kastli s ruzne velkym displejem, pricemz nektere ty celky jsou zhusta sdileny napric znackami, pripadne vsem dodavany stejnymi vyrobci (napriklad cerpadla). Pokud je pracka nebo susicka dobre mechanicky navrzena a komponenty ktere jsou mechanicky namahane jsou na to dimenzovane, kurvitka vetsinou spocivaji v elektronice, kde odejde typicky nejake napajeni, displej a pod.. a to se da bud opravit s pomoci youtube a google, pripadne se da najit nekdo kdo se takovou opravou zaobira natolik, aby to bylo ekonomicky zajimave.
vicemene vsechny spotrebice mam doma stejne stare (logicky, do noveho bytu vsechno nove) a za tech 10 let jsem spravil takto mycku Bosch (naprosta blbost, jedno tesneni z polska za par korun, origo servis vymena pul mycky), pracku AEG (cerpadlo), susicku AEG (nejaka blbost v napajeci casti). Nektere veci sly v zaruce (zakladni deska mikrovlnky Bosch), nektere veci se nevyplati opravovat dnes vubec (lednicka Bosch, jakmile je unik chladiva, meni se cela kastle, lepsi vyhodit a koupit novou), nektere by se mozna daly opravit protoze to mozna mohla byt nejaka mala blbost nebo soucastka, ale diagnostika v origo servisu nic nerekne a proste uz nenajdete sikulu, ktery by se tim zabyval (typicky treba chyba podsviceni na televizi).

u susicky bych si dnes dal pozor krome beznych parametru na tyto veci:
1) jak se cisti filtry a kde jsou a jak jsou pristupne. po suseni je potreba vetsinou aspon filtr ve dverich vzit vysavacem typicky po kazdem cyklu nebo par cyklech. to se da najit v manualu, byva volne dostupny na netu
2) odpad vody, jestli je tam nadrzka na vylevani tak jak velka, pripadne pokud ma clovek moznost v koupelne napojit na odpad vody tak zda mycka ma vyvod
3) hlucnost, pokud to nebude zavrene nekde ve skepe, ale treba v byte
4) zjistit, zda se jedna o znacku, ktera umi mit dostupne nahradni dily za rozumne ceny, idealne treba z aftermarketu, i na modely treba 10 let stare. takze nekupovat nejake levne a pochybne znacky
5) pracku se susickou jen pro toho, kdo bydli treba sam nebo v paru a musi to mit z prostorovych duvodu a pere jednou za cas a malo a nevadi mu ten cas. obecne hybridy jsou kompromisem ktery nedela vyborne ani jedno a je treba myslet na to, ze po hodinovem prani jeste taky hodinu a pul bude clovek susit. pro rodinu s detma treba po navratu z dovolene v zime, v nedeli vecer a s horou spinaveho pradla by takova kombinovana pracko-susicka byla dost smrtici..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 10:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Za mne zvolit 2 samostatný mašiny. Zvolit rozumného výrobce AEG, Bosch.
Máme Bosch již cca 5 let a pohoda.
Důležité info co zde ještě nezaznělo je prát prádlo bez aviváže!!!!!
Jinak se v sušičce začně dělat takový gel a zaserou se čidla a čerpadlo viz moje zkušenost. Rozebrání sušičky vyčistění a vše je OK. než jsem na to přišel co to dělá, hlásila susička ať vylejeme nádobu kondez. vodou a v ní bylo cca 1L z 5L

Jinak další pádné argumenty proč susičku mít a ne sušit na sluníčku jak zde někdo jsou tyto:
1. Těch dnů kdy se dá sušit na slunci je v ČR málo.
2. Prádlo se dá hned "otočit" přijedeš z dovolený v neděli k večeru, naházíš prádlo dětí do pračky a za 3 hodiny máš vše čisté suché na pondělí do školy :-)
3. Prádlo je krásně měkké
4. Odpadlo manželce žehlení běžných věcí trika, kalhoty, povlečení. Pokud to po dosušení vyndáš a teplé složíš - nemáš problém a prádlo je téměř jako vyžehledné. Samo košile k saku se musí žehlit, ale zbyde ti minimum prádlo pro žehlení.
5. Pokud máš domácího mazlíčka neznám lepší způsob, jak se účinně zbavovat chlupů.

Jinak kde jsou + jsou i -
1. Určitý výdaj za el. energii - ale za tu pohodu to stojí (tedy můj názor)
2. Větší opotřebení prádla, to poznáš až budeš čistič po sušícím cyklu filtr na žmolky.
3. další krám do baráku :-)

Tak ať si dobře vybereš a jseš spokojený.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 11:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
spawn78 píše:
Za mne zvolit 2 samostatný mašiny.

3. další krám do baráku :-)




Hmm, obě mašiny potřebují společně - ovládací elektroniku, display, motor, buben, vnější krabici , protizávaží, přívodní kabel, takže to pořídit vše teda dvakrát ?
Protože dál toho tam už tolik není :wink:

Proto taky skoro stejná cena.

Ano prádelnu jsem v novém domě před 30 lety už opravdu nenavrhoval :roll: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 11:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
dudaj píše:


Hmm, obě mašiny potřebují společně - ovládací elektroniku, display, motor, buben, vnější krabici , protizávaží, přívodní kabel, takže to pořídit vše teda dvakrát ?
Protože dál toho tam už tolik není :wink:

Proto taky skoro stejná cena.

Ano prádelnu jsem v novém domě před 30 lety už opravdu nenavrhoval :roll: .


Stojí nám na sobě čili zaberou půdorysně stejně jako jeden :-)

nemá cenu někoho přesvědčovat, že all in one řešení není nejlepší. paltí to stejně jako celoroční gumy na auto atd.

Ono ne vše se pere dohromady (tmavé, bílé, choulostivé, funkční prádlo) nemůžeš prát spolu.
Sušíš jednu várku třeba cejchy a pereš si věci na kolo v mezičase.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
dudaj píše:
Hmm, obě mašiny potřebují společně - ovládací elektroniku, display, motor, buben, vnější krabici , protizávaží, přívodní kabel, takže to pořídit vše teda dvakrát ?

Protože požadavky na obojí jsou dost odlišné. Třeba ty zmíněné bubny a vany se docela zásadně liší - je rozdíl, zda tam chceš efektivně prohánět velké množstí vzduchu, nebo to jen prolévat vodou.
Ústupky pračky pro doplnění sušení - horší účinnost, potřeba (+ spotřeba) více vody, menší kapacita, navíc při společném cyklu nelze zaplnit ani na tu sníženou kapacitu...
Ústupky sušičky pro praní - menší buben /kapacita sušeného prádla, horší účinnost
Celý cyklus trvá podstatně déle, tj. opět třeba pro dva lidi v malém bytečku, ne pro rodinu.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 469
Bydliště: Český Těšín, ČR
Ta informace s aviváží a tvořícím se gelem je pro mne nová, předchozí sušičku jsem po zhruba 12 letech provozu s "avivážovaným" prádlem rozebíral a žádného gelu jsem si nevšiml. Pozoroval to někdo další?
Jedině, co mne napadá, zda to nemůže mít souvislost s kvalitou odstředění v pračce - množstvím vody s aviváží.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 16:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Kuta33 píše:
Ta informace s aviváží a tvořícím se gelem je pro mne nová, předchozí sušičku jsem po zhruba 12 letech provozu s "avivážovaným" prádlem rozebíral a žádného gelu jsem si nevšiml. Pozoroval to někdo další?
Jedině, co mne napadá, zda to nemůže mít souvislost s kvalitou odstředění v pračce - množstvím vody s aviváží.



Ano, "gel se tvoří a zanese vnitřek" u LG nelze vyčistit bez rozebrání celé sušičky.
No spíše než gel to byla taková šedá hustá hmota.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Na sušičce protizávaží teda nejspíš nemám, jelikož je opravdu lehká, bude to tím že buben se otáčí pomalu, oproti 8kg pračce je obrovský, průměr cca 550mm a hloubka kolem 400mm. Filtr ve dveřích vyčistím "ručně", nádobku vylívám jednou za 3-4 sušení, když jsem ji kupoval ještě byla původní koupelna bez odvodu pro sušičku, respektive se tam sušička ani nevešla. Jednou za rok profouknu kondenzátor, ale většinou tam skoro nic není...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 17:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jiri píše:
Protože požadavky na obojí jsou dost odlišné. Třeba ty zmíněné bubny a vany se docela zásadně liší - je rozdíl, zda tam chceš efektivně prohánět velké množstí vzduchu, nebo to jen prolévat vodou.
Ústupky pračky pro doplnění sušení - horší účinnost,..........


No vzhledem k tomu, že rozdíl dělá při sušení prádla cca 60 kW na 100 cyklů, tak lze říci odhadem, že zaplatíš ročně o 2,3 Kč - aktuální cena kW pro mne.
Takže 140 korun ročně. Za životnost spotřebiče 10 let 1400 Kč.
Možná trochu navíc za vodu.

Takže pokud mám spotřebič za cca 15 000 a ty máš dva celkem za 28 000, Tak mi prosím vysvětli tu tvou úsporu :roll: .
Já jí nevidím ať to vezmu z jakékoli strany.
I když bydleli obě děti s námi v baráku, 4 cykly týdně bylo maximum. Aktuálně běží tak 3x v týdnu a plní se tak na polovinu kapacity a to kdoví, jestli.

Ano, pokud má doma někdo 4 malé děti a babičku a pere od rána do večera, tak bych to chápal. Jinak ne. O velikost bytu pochopitelně nejde :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 21:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 496
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kolegové moc Vám všem děkuji za názory.
Před 11 lety jsem dělal v obchodě s elektro a dokonce jsem tyto věci i prodával ,ale jsem soudný člověk a vím že za tu dobu ten pokrok je někde jinde.
Jak zde několik diskutujících kteří píší že 2 spotřebiče v jednom by si nikdy nekoupili,a přiznám že mezi ně patřím i já.Nemám rád kávu 2 v jednom a ani tyto spotřebiče.
O té aviváži jsem neměl ani páru.A začínám zužovat výběr na AEG,BOSCH anebo Miele.
O prostor mi nejde bude to v suterénu rodinného domu,hluk taky snad ne neb mám modelářskou dílnu vedle prádelny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2021 6:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Aviváž je dnes (2021) mnohdy součástí pracího prášku. A to tak silná že některé jedince přímo dusí.
Řešením je máchání, místo aviváže použije běžný kuchyňský ocet - množství třeba zkusit 1/2 nebo celá nádobka


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2021 6:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Na pranie používam už iba tablety, najlepší sa mi zdal Vizír z PL 3 v 1. Lepší ako Ariel, Persil a všetky tieto super značky predávajúce u nás dokopy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2021 11:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
tondas2 píše:
že 2 spotřebiče v jednom by si nikdy nekoupili,a přiznám že mezi ně patřím i já.Nemám rád kávu 2 v jednom a ani tyto spotřebiče.
.


:lol: :lol: :roll:
Hlavně že v kapse má každej mobil, na stole PC všeuměla, a chytrou televizi a auto :wink:
srovnání s kafem je ptákovina.

Ale nejsem tady od toho, abych někoho přesvědčoval. Já v univerzálních věcech vidím budoucnost. člověk nepotřebuje hromadit milion krámů. Stačí jeden, co umí vše.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušička na prádlo
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2021 11:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
dudaj píše:
člověk nepotřebuje hromadit milion krámů. Stačí jeden, co umí vše.


Jediný takový je WIFE.

A i ten má občas výpadky a nezvládne vše najednou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dagx, Seznam.cz [Bot] a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz