Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podpojištění - jak tomu rozumět?
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 17:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 532
Bydliště: ČR
Zdravím,
jsem pojištěn u ČP a přišlo mi upozornění, že v současné době je můj majetek podpojištěn. Dostal jsem nabídku nového pojištění, kde je pojištěno: dům+domácnost+odpovědnost,
Kontroloval jsem podmínky a tam jsem četl :

ČLÁNEK K04 Výklad použitých pojmů pro pojištění odpovědnosti:

2 Dron Dronem se rozumí bezpilotní dálkově ovládané létající zařízení kromě leteckých modelů – výsledků vlastní tvůrčí modelářské činnosti.

G. SPECIFICKÁ ČÁST – POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI V BĚŽNÉM OBČANSKÉM ŽIVOTĚ


ČLÁNEK G09 Výluky z pojištění
1 Pojištění se nevztahuje na povinnost nahradit újmu:
n) způsobenou v souvislosti s vlastnictvím, provozem nebo údržbou vozidla, elektronické dvoukolky (segway a jiná podobná zařízení), letadla, dronu nebo plavidla;

A poraďte : co jsou výsledky vlastní tvůrčí modelářské činnosti. Je to model, do kterého vložím motor s příslušnenství, nebo stavba modelu z vyřezaných dílů, nebo ani jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 18:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Na to ti odpoví zaručeně pouze přímo pojišťovna. Všechno ostatní budou jen dohady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 10:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
jio píše:
Na to ti odpoví zaručeně pouze přímo pojišťovna. Všechno ostatní budou jen dohady.


...a odpověď si nech dát písemně se štemplem....a ani tak není nic jistého u tý pojišťovací havěti. Umí "dobře" pojistit jen to, co se nemůže stát


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 12:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Mimochodem na mne ta formulace působí jako "historická" - myslím to tak, že to zní jak napsané před aktivací nové EU regulace, kdy se podobně dělily "modely" od věcí provozovaných v rámci doplňku X ÚCL atd...
Obecně samozřejmě souhlas s tím, že s je to třeba nechat vysvětlit ideálně písemně, ale otázka je, nakolik budou vůbec vědět, co tvrdí :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 15:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Kdysi to bylo, že jsem dostal pojištění levnější, protože jsem majetek ocenil nižší než "skutečnou" hodnotou.
Dnes by se mohlo jednat o nárůst hodnoty věcí inflací nebo nahrazení věcí starých novými dražšími.
U podhodnocených smluv by se asi plnění případné škodní události zastavit na nějaké procentu z uvedené
výše ceny majetku. Přitom skutečná hodnota škody vyjádřená v nových, vyšších cenách, by byla nesouměřitelná
_ Každopádně námitka PODHODNOCENÍ by měla být konkrétní a písemná.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 9:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Guchar - co takhle si přečíst víc než jen titulek a vědět, o čem je dotaz než začneš něco psát?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 12:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
SRI Podstatné jsem čekal v kolonce "Předmět". Pak má pozornost (jako obvykle) polevila
_ Zde mám dojem, že to je poj. smlouva 2v1 Kdysi bylo pojištění majetku a ODPOVĚDNOST ve dvou smlouvách
Taky mi to připomíná Pojištění motorových vozidel a Povinné ručení. Běda když je událost v čase OPRAVA
_ Správně odpověděl Bildy (volně): Vždy nastane ta událost, na kterou se pojištění nevztahuje.

_ Má známá si na dovolenou v Alpách připojistila "vysokohorské lyžování". Když se jí na při lyžování stal úraz
s následným pobytem v nemocnici byla se svou prozíravostí spokojena. Ale jen do příchodu dopisu s textem:
U vás nešlo o vysokohorské lyžování, ale o sportovní výkon, na který se dle xyz pojistka nevztahuje bla-bla .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 11:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 532
Bydliště: ČR
Zdravím,
chtěl jsem po pojišťovně písemně upřesnit modelaření a pojišťovna se ozvala s tím, že pro pojištění mé modelářské činnosti bude lepší , když uzavřu pojištění přes nějakou modelářskou organizaci. A to chtěli přepracovat pojistku a samozřejmě za víc peněz.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 22:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
před skoro deseti léty jsem uzavřel u tehdy snad ještě České pojišťovny na škody způsobené m.j. zájmovou činností, čili jsem jasně řekl, že model těžší vzduchu
a radio a já to chci řídit a atd . . .
Asi po třech letech, nudíce se jako už skoro důchodce, jsem mejlem zaslal na Svoji pojišťovnu dotázek . . .
Létám nad soukromým - svým pozemkem (pravdou je, že majitelkou je manželka), který sousedí s veřejnou komunikací II. třídy.
Během letu dojde k prokazatelné chybě - zaznamenávám telemetrii, k chybě profi rádia a ke škodě na vozidle projíždějícím.
Já se podrobím po příjezdu pomahačů a chráničů všem dechovým zkouškám na alkohol a všechny látky omamné s negativním výsledkem . . .
Otázka na pojišťovnu zněla:
Budete hradit ??
Po několika výměnách mejlů, že by i výrobce rc soupravy ze zaslaných teledat řekl, že jde o tech závadu a ne vinu "pilota",
jsem to vzdal . . . a dál =platím 410 korun českých za rok . . .
No řekněte, není to někdy prdel ??
:mrgreen:
Leon


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 5:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 532
Bydliště: ČR
@Leon,
zdravím, přesně toto pojištění, jak píšeš mám (platím 390 za rok) a to mi chtěli v rámci podpojištění upravit na 790 ročně s uvedenými výlukami.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2021 17:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 311
Bydliště: Jablonec nad Nisou
guchar píše:
U podhodnocených smluv by se asi plnění případné škodní události zastavit na nějaké procentu z uvedené výše ceny majetku


ano tak normálně člověk uvažuje, pojišťovna však nikolivěk. Ta přemýšlí takto. Platíš si pojištní majetku, který si si ohodnotil na 2melouny. Vznikne ti na něm škoda a zjistí se, že hodnota tohoto majetku byla milony 4. Pojišťovna nevyplatí 2miliony, jak by člověk předpokládal, ale pouze 1milion, protože si platil pojištění jenom poloviny hodnoty majetku. Zhruba tak mi to bylo vysvětleno.
Pojišťovna není zaopatřovací ústav a je zde proto, aby generovala zisk.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2021 17:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 311
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Vidlák píše:
Zdravím,
chtěl jsem po pojišťovně písemně upřesnit modelaření a pojišťovna se ozvala s tím, že pro pojištění mé modelářské činnosti bude lepší , když uzavřu pojištění přes nějakou modelářskou organizaci. A to chtěli přepracovat pojistku a samozřejmě za víc peněz.

Zde https://cmma.cz/pojisteni-modelu-letadla-1/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz