Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No to jsou radosti, jsem u nich 4 roky a voni si dovolej zkrachovat. :evil: Čím já budu v dílně svítit, topit, točit strojema a nabíjet batérky? :roll:
Koukal jsem na jiný dodavatele a dvojnásobek ceny...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
...noo, taky jsem zklamanej, byl jsem celý život u PRE a před pár lety mě taky zlanařili do Bohemia Energy.... tak asi s prosíkem zase k PRE,
dnes si už asi člověk nevybere :-(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No k nim já asi nemůžu. Stále jsou jen pro Prahu a středočeskej?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
co ma delat spolecnost spekulujici pouze na pokles cen energii v dobe zvyseni vstupu? jakoze Pisařik posle spolecnost do ztraty a bude to dotovat ze sveho? takhle se ale 7 miliard nevydelava :-) rychly krach, s.r.o. sice s oficialne 238m vkladem ale predpokladam ze aktiva uz davno vyvedeny.. tomu se rika kapitalizace vynosu, socializace ztrat.
nezoufejte, soudruh Bures uz slibuje ze vsechno vsem zaplati, odpusti, zadotuje.. stranicky tisk by preci nelhal. https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/b ... oakcie_rts

PS jako stavajici zakaznik PRE budu na stejnych cenach jako vy driv nebo pozdeji tez.. dekujeme nemeckym zelenym soudruhum.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 4:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Já přešel od ČEZu k Energiím ČS teprve před 2 měsíci :D :D :D A teď znovu oběhávat papíry u nějakého nového dodavatele...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 4:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
leon_cz píše:
Já přešel od ČEZu k Energiím ČS teprve před 2 měsíci :D :D :D A teď znovu oběhávat papíry u nějakého nového dodavatele...

??? vždyť Energie ČS přece nejsou Bohemia energy... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 5:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
... vždyť Energie ČS přece nejsou Bohemia energy... :?

Někde jsem četl, že jsou součástí té skupiny :( .
Kubo78, přesně totéž (dotace ztrát firmy z vlastní kapsy) požadoval soudruh prezident po uhlobaronovi Bakalovi v případě OKD, málem tak vyvolal další VŘSR. Bude věcí příslušných orgánů, aby prověřily okolnosti krachu. A jinak tohle určitě znáš: "zabij bobra, zachráníš strom".

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 6:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Ja ale nerek jestli to bylo nebo nebylo legalni. Proste zlikvidoval srocko protoze mu nevysel business model. A vzhledem k vyvoji a prognoze to proste udelal rychle, nahla smrt. Netusim jak jsou postavene smlouvy, ale predpokladam ze smlouvy s ruznou fixaci a garanci ceny budou neco ve smyslu ze pokud vypovi zskaznik dostane poktu, pokud vypovi firma dostane zakaznik prd. Takze pokud firma nekomu zustane neco dluzna (mozny to je) muzou se jit tito soudit s prazdnou schrankou..
Takovych pripadu jeste bude. Ceny energii ted budou pristi mesice jako ja houpacce, krachu bude jeste hodne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 6:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
DAF píše:
Kubo78, přesně totéž (dotace ztrát firmy z vlastní kapsy) požadoval soudruh prezident po uhlobaronovi Bakalovi v případě OKD, málem tak vyvolal další VŘSR. Bude věcí příslušných orgánů, aby prověřily okolnosti krachu. A jinak tohle určitě znáš: "zabij bobra, zachráníš strom".


Tys registroval nějaký slib záchranné akce firmy ze strany státu ?

Já nic takovýho neslyšel.
No a protože Čez jsou vlastně dva - distribuce a výroba a podíl státu na akciích teď nevím přesně kolik je ale myslím, že stále kousek pod 50%,takže
pokud zisky Čezu díky cenám na burze prudce rostou, tudíž na tom mohutně vydělává i stát, může něco lidem odpustit třeba v podobě zdanění.
Porovnávat to s OKD je nesmysl.
Proč jde elektřina závratně nahoru netuším ale jedná se o spekulace a může nás to potkat i s vodou. Tam ale díky vládám v minulosti ovšem už stát nic nevlastní :wink: To se za hubičku rozdalo.

Já od Čezu neodešel pro pár korun. Mám pravidelně fixaci na 2 roky a i teď mám fixovány ceny ze srpna nově, takže zatím dobrý.

Volič Babiše nejsem, ale zrovna tohle bych mu nezazlíval. Spoustu rodin takové skoky v energetice opravdu položí na dno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 6:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nic o nějakém slibu jsem nenapsal. Jen si pamatuju, že Zeman chtěl, aby Bakala dotoval ztrátovou těžbu uhlí, když na ní v minulosti vydělával. Mimochodem každý příměr více či méně pokulhává, nikdy to není zcela totéž. Vlastník BE si také nahrabal kapsu, nekomentuju jak (něco málo jsem si už zjistil) a obecně, nikdo nemůže chtít, aby podnikatel dotoval (zvláště dlouhodobě) z vlastní kapsy ztráty firmy. Bylo by to dočasné řešení, které by stejně nemuselo vést k záchraně firmy. A protože jsem si už o tom něco zjistil, tak jsem také uvedl, že bude věcí příslušných orgánů prověřit, co ve skutečnosti stálo za krachem této firmy.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Celeron píše:
.l.. voni si dovolej zkrachovat. ... jiný dodavatele a dvojnásobek ceny...

No to bude asi tým.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 8:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
DAF píše:
Nic o nějakém slibu jsem nenapsal.


Ano promiň, to psal Kuba 78 a já si to spojil s tebou. Mělo to spíš směrovat na Kubu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 8:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ale ja jsem nepsal vubec nic o zadnem Bakalovi??? ja jsem jel linkoval clanek ze stranickeho tisku, kde se kauzy BE uz chytnul Andrejko a uz zase vede kampan, kde slibuje jak vsem pomuze, zadotuje odpusti.. protoze mi to prislo smesny. A taky tragicky, protoze nekdo mu to urcite sezere.

Proste krachla firma, spekulujici na pokles v dobe vyrazneho narustu. nikomu nikdo elektriku odpojovat nebude, zakony hovori jasne co v takoveto situaci, problem je ten, ze stavajici konkurencni dodavatele maji z minulosti nasmlouvane nejake objemy a ten objem zakazniku BE je takovy, ze pro ne nemaji kapacity, tak jim muzou nabidnout jen aktualni kapacity za mnohem vyssi ceny. Proste nekdo riskuje a risk nevysel, nic vic, nic min.
krach a likvidace sro ma svoje zakonna pravidla. jak probehl krach a jake budou nasledky, jestli budou vyporadany zavazky nebo ne, jestli bude vse lege artis nebo ne, netusim protoze se situaci nejsem hloubeji obeznamen. ano, obecne to byva tak, ze pokud predluzena firma smeruje ke krachu, vyvedou se aktiva a necha se prazdna schranka, jestli je to take tento pripad nebo ne, netusim, asi tusi asi DAF a mely by nasledne tusit OCTR pokud nekdo poda podnet.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 9:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
ale ja jsem nepsal vubec nic o zadnem Bakalovi??? ja jsem jel linkoval clanek ze stranickeho tisku, kde se kauzy BE uz chytnul Andrejko a uz zase vede kampan, kde slibuje jak vsem pomuze, zadotuje odpusti.. protoze mi to prislo smesny. A taky tragicky, protoze nekdo mu to urcite sezere.



No právě, ale nechci sem tahat politiku.
Je potřeba rozlišit dvě věci.
1. Růst cen elektřiny je velký průser a bude to muset řešit jakákoli vláda. To že reagoval první Babiš je jedno. Dotace vymysleli jiní dávno před ním.
A jestli mi něco vadí jsou to právě dotace. Úprava ceny elektřiny snížením daní, to by se týkalo všech na rozdíl od jiných dotací :wink: .

2. To že si někdo naběhl v honbě za cenami je jeho problém a to není k řešení.

No a úplně jiná věc s problematikou nesouvisející je, že pokud někdo nemá fixaci, platí ceny dle aktuální skutečnosti na trhu. Takže mu může být jedno,
kdo co kdy nakoupil dopředu. Prostě se nedoplatí hned, nezávisle na tom, jestli třeba k Čezu přešel teď nebo je tam od začátku. Protože smlouvy o odběru ještě nezajišťují cenu elektřiny. To zajištuje dohoda o fixaci a v tuto chvíli by podepsal fixaci pouze kaskadér.

No a kdo měl fixaci u B E tak má smůlu. Smlouvy jsou jistě postaveny tak, že není co řešit a podepsané oběma stranami :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemia Energy
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2021 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
jyrry píše:
??? vždyť Energie ČS přece nejsou Bohemia energy... :?
Taky jsem tam u nich rok, když jsem utekl od čezu, taky jsem četl,že patří do skupiny Bohemia, ale zatím se neozvali,jako že končí...tak čekám

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], vitaa a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz