Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já nepotřebuju kalkulačku, tu jsem používal před tím než jsem to pořídil. FVE mám třetí rok a auto druhý. Takže vím nejlíp jestli se mi to vrací. Zdražováním elektřiny a benzinu se mi to vrací teď rychleji než jsem vypočítal. Ale finanční úspora nebyl u mě hlavní motiv. Nesnažím se nikoho přesvědčovat a je mi úplně jedno co dělají ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 11:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Norové už na to přišli, letos se tam prodalo 90% elektromobilů.

Je třeba dodat, že to číslo se týká roku 2020 a není to 90% ale 66,7 % elektromobilů a 20,4 % plugin (ty převážně kupují jen kvůli dotaci/dani a akumulátory pak vozí jen jako mrtvou váhu a ty auta fungují jen jako full hybrid) a v tomto poměru to číslo vypadá trochu jinak a to i vzhledem k tomu, že to Norsko dotuje z prodeje ropy a plynu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 11:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
SHU píše:
Ne.
Eon si nechává zaplatit za to, že musí držet výkonovou zálohu pro případ, že Ty přestaneš zásobovat sousedy. Tedy mu běží náklady a nemá příjem.

Vím, že jsi u zdroje a tak jako každá liška chválíš svůj ocas, ale mateš. Tu výkonovou zálohu drží kvůli fungování sítě jako celku a ta elektřina, které jde do virtuálu je jen prd v Šumavě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 12:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
OK2BUH píše:
Zanedbatelné? Každý rok najedu na přebytky 10 tisíc km. Nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit jezdit na stále dražší benzin. Ale nechci tady propagovat elektromobily, na to musí každý přijít sám. Norové už na to přišli, letos se tam prodalo 90% elektromobilů.

To prodali. Ale po té, co velmi zdanili spalováky a z toho dotovali éčka. A navíc jsou tak falešní, že nám nechávají tu hnusnou naftu ze který z velký části žijou.
Mimochodem na to tvoje a nejen tvoje éčko připlácíme všichni.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
dudaj píše:
A to vidím jako největší svinstvo - veškeré dotace. On totiž někdo dostane, ale ostatní na ni musí přispět, aniž by z toho cokoli měli.

Tohle bych zarámoval. Je to tak. Ale abych se Mirka (OK2BUH) zastal, tak jen prostě využil dotací, tu možnost má (skoro) každý. Jinak mně jsou dotace taky proti srsti, protože i z mé kapsy se doplácí někomu něco.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 12:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Marek_Km píše:
Tohle bych zarámoval. Je to tak. Ale abych se Mirka (OK2BUH) zastal, tak jen prostě využil dotací, tu možnost má (skoro) každý. Jinak mně jsou dotace taky proti srsti, protože i z mé kapsy se doplácí někomu něco.


na vozítko dotace nejsou...snad jen pro firmy nebo jen státní instituce. Normální ovčan nedostane NIC. Jedině, kdyby byl tělesně postiženej, tak dostane nějaký procento.
Podle analytiků porostou ceny energií (plyn, el.) 2x rychleji než ropy. Do roka má elektrika u nás vzrůst o 40-50%...pak bude nějaká pauza. To u benzínu a nafty moc nehrozí. Tak jsem zvědavej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Marek_Km píše:
Tohle bych zarámoval. Je to tak. Ale abych se Mirka (OK2BUH) zastal, tak jen prostě využil dotací, tu možnost má (skoro) každý. Jinak mně jsou dotace taky proti srsti, protože i z mé kapsy se doplácí někomu něco.

Dotace se používají už stovky let a je to vlastně opak daní. Dotace dostaly stotisíce lidí na kotlíky, zateplení, dešťovku i FVE. Je to odměna za to, že nečoudíme a neničíme zdraví vašich dětí. I přídavky na děti jsou forma dotací. Máme tady určitou skupinu která je dokáže velmi využívat. To co jsem dostal na FVE jednou za život dostávají oni každý rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 13:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
[quote="Bildy"]

na vozítko dotace nejsou../quote]

Ale jsou, trochu schované - Nepotřebují kupovat dálniční známku, neplatí spotřební daň z paliva, a navíc co Čech to podnikatel :lol: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 13:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Marek_Km píše:
Tohle bych zarámoval. Je to tak. Ale abych se Mirka (OK2BUH) zastal, tak jen prostě využil dotací, tu možnost má (skoro) každý. Jinak mně jsou dotace taky proti srsti, protože i z mé kapsy se doplácí někomu něco.


Je věcí státu a politiků, kam vybrané daně a příjmy z EU půjdou. Kdyby to nedali na podporu FVE, tak to dají jinam....kolikrát většinou nepřímou cestou do svý kapsy. Ty budeš mít daně stejný i když nic dotovaný nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 13:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Dotace se používají už stovky let a je to vlastně opak daní. .


Nevím jestli stovky let.
Nicméně dotace jsou vždy nespravedlivé k většině. A přídavky na děti jsou v podstatě příspěvek abychom nevymřeli a bylo na důchody. To je dotace odmakaná rodiči a zasloužená. A jako jediná smysluplná.

Nicméně vše ostatní je tvorba korupčního prostředí.
Například zateplení co vím a chtěl na to dosáhnout kámoš, tak měl dvě možnosti - využít certifikovanou firmu za draho a s dotací, nebo normální firmu bez dotace. Vyšlo by ho to na stejné peníze a dlouho o tom přemýšlel. Nakonec to vzal bez dotací.

Dotace ničí konkurenční prostředí. Na dýchání čistého vzduchu slouží normy, na zadržení vody stačí sud a ne dotace. Kotlíková dotace - každýmu kotel jednou doslouží a nový prostě musí plnit nové normy. Dotace je opět nesmysl.

Pokud něco nechci, zatížím to daní. Není potřeba budovat aparát úředníků, který bude rozhodovat komu přispějí a komu ne. Tahat lidi po úřadech a ve frontách, místo aby pracovali a vytvářeli hodnoty.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 13:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Bildy píše:

Je věcí státu a politiků, kam vybrané daně a příjmy z EU půjdou. Kdyby to nedali na podporu FVE, tak to dají jinam....kolikrát většinou nepřímou cestou do svý kapsy. Ty budeš mít daně stejný i když nic dotovaný nebude.


Je lepší požár nezakládat, než ho potom hasit a ještě se při tom tlouct do prsou, jak jsem byl úspěšnej v hasení :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Opravdu jsou tady stovky let, možná tisíce. I králové měli formu daní a dotací. Tomáš Baťa dostal od státu dotaci 50% na svůj soukromý kanál. Ale máš pravdu v tom, že dotaci většinou sežere montážní firma. Sami si ji vyřídili, já bych ji ani nechtěl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
OK2BUH píše:
...Norové už na to přišli, letos se tam prodalo 90% elektromobilů.

Už to zde bylo naznačeno, když na klasická auta je uvalena daň, která v podstatě násobně zvedá jejich cenu a tato daň není na baterková uvalena, pak se nedivím. Ale tohle bude jen do chvíle, než těch baterkových bude víc a bude nutné doplnit výpadky ve výběru daní. To samé o ekonomicckých propočtech o efektivnosti baterek. Ve chvíli, kdy vypadnou daně z fosilních paliv, budou se muset nějakou formou uvalit na elektry, které pak vyjdou (možná i mnohem) dráž, aby se výpadky vyplnily. Ale na to si musí přijít každý sám.
Tohle zažili sousedé, když se nechali začátkem 90 let nalákat na elektrické vytápění - výhodné, laciné, pohodlné, teď přemýšlí, kdy ten knoflík zmáčknou. Při dnešním zvyšování cen elektřiny si místo zmáčknutí knoflíku raději koupí kožich.
P.S. Fotovoltaika by se mi líbila, až na ty ceny. Stejně tak tepelné čerpadlo, až na tu cenu (není to je díra do země, ale prakticky totální změna systému.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 14:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
[quote="dudaj"][/quote]

Víš dobře, že jsem myslel pořízení a né miniodpustky okolo provozu, které jsou určitě jen dočasné. Ve velkým městě už zvažujou zpoplatnění parkování....jestli už to v některých částech neudělali - nevím. Dálniční poplatky se rýsují na obzoru také, jen se musí nejdříve najít více lidí jako OK2BUH. Horor vokolo nabíjení a cen, není třeba ventilovat. Každej nechce jezdit pouze občas a jen okolo komína, aby stačilo nabíjení z vlastní FVE.
Dle mého názoru má FVE trochu opodstatnění jako ostrov, kdy by do konkrétního místa museli přitáhnout dráty z nějaký ultradálky....nebo to nelze vůbec zřídit (např. v horách na samotách)
Současná situace okolo cen el. ukazuje jak jsme lehce zranitelní, jak příroda může snadno zasáhnou naše peněženky. Stačí když na severu Evropy nenaprší a Německu a okolí nefuní.
Už není daleko doba blackoutů. V blízké minulosti jsme zachránili Temelínem a Dukovanama Rakousko a část Německa a Francie byla také několik vteřin před pádem. Němci si z nás udělali regulérní baterii....přestane foukat? ..tak dávejte. Fouká ?...tak tlačíme ceny dolů a vyrobenou elektřinu si strčte do....ale jinak je EU super !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotovoltaické panely na střeše
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 14:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Dotace dostaly stotisíce lidí na kotlíky ...

K tomu poznámka z praxe, jak to ve skutečnosti s těmi dotacemi je. Známý kupoval kotel na peletky. A ten stál před spuštěním dotací cca 40 tisíc. Po spuštění dotací byl najednou za 60 tisíc. Tož asi tak.


Naposledy upravil jio dne úte 19.10.2021 14:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz