Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rakety a důvody
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 17:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
guchar píše:
Владимир Лота, ГРУ И атомная бомба, Неизвестная история о том, как военная разведка добывала
сведения об атомных проектах Великобритании, Германии, США и Японии (má přepínač RJ - ČJ)
Vladimír Lot, GRU a atomová bomba (Neznámý příběh)
Těžko posoudit korekce přepisovatelů historie, vzhledem k roku vydání 2002, už jich snad bude méně
можно читать онлайн Владимир Лота - ГРУ и атомная бомба - бесплатно полную версию
книги (целиком). Жанр: История, издательство Олма-Пресс, год 2002

Díky za odkazy. :D Zrovna teď budu bohužel v karanténě, tak si ty ruské knížky rád přečtu. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety a důvody
PříspěvekNapsal: úte 16.11.2021 10:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
jyrry píše:
https://www.databazeknih.cz/knihy/enola-gay-5632

Také jsem fanda :D Musel jsem si udělat fotku než ji někam uklidí..


Přílohy:
WC 2042.jpg
WC 2042.jpg
[ 107.42 KiB | Zobrazeno 1232 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety a důvody
PříspěvekNapsal: úte 16.11.2021 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ POCATOM - ИСТОРИЯ РОСАТОМА - ЭЛЕКТРОННАЯ БИБЛИОТЕКА - ЖИВАЯ ИСТОРИЯ
jeho web stránky - jak šla v SSSR "jaderná doba" - Řada tematicky uspořádaných kapitol
(s trochou nadhledu, a povědomí o základních faktech, není těžké hrubé oddělení zrna od plev)
Главная → Эволюция отрасли → Введение
Введение
Руководители
Основные достижения
История основных систем отрасли
История реакторов
История АЭС
Včetně jejich první A-Bomby
Главная → Эволюция отрасли → Основные достижения → Первая атомная бомба


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety a důvody
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 11:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
jyrry píše:
VTjr: ... bylo mnohem víc detailů než v té Jungkově "Jasnĕjší nez 1000 sluncí"...
Jistě, Jungk píše o fyzicích, ne o bombě. Sám to tam zmiňuje.

Kniha Jasnější než 1000 sluncí dorazila z antikvariátu minulý týden. No nekup to za 2,50€ i s poštovným! :D I když je to první české vydání z roku 1963 (mám pocit, že na konci tam nějaká kapitola proti tomu druhému vydání chybí). Mám už asi půlku přečtenou a vzhledem k tomu, že jsem ji četl naposledy asi před 45 lety, tak jsem si zapamatoval asi spíš jen ty statě už o rozběhnutí projektu Manhattan, tedy o vývoji a výrobě. Kdo ví, jestli jsem ten úvod při tehdejším čtení dokonce i nepřeskočil :? (i když já nemám ve zvyku přeskakovat kapitoly, ať jsou jakkoli nudné, tak je otrocky masochisticky vždy přelouskám, ale možná se pak z toho do mého mozku trvale nic neuloží :roll: ). Ten začátek je skutečně víc o fyzicích a jejich svědomí a teprve v druhé půlce to nabývá trochu víc dokumentační ráz. Ale v závěru je to zas o pohnutkách, tedy beznadějný boj Oppenheimera proti svržení bomby, či fanatický boj Tellera za urýchlený vývoj vodíkové bomby, jakož i úvahy o zákazu jaderných zkoušek a pod. A možná jsem byl ovlivněn i tím, že asi před 10 lety jsem četl tu knihu od Grovese a některé věci z obou knih se mi pak smíchaly dohromady. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety a důvody
PříspěvekNapsal: úte 28.12.2021 2:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Jak to bylo s A-bomou třetí říše 1944 - 1945? Náhodou jsem narazil na tyto zajímavé web stránky
German Atom Bomb and WMDs - Part 1 Translátor ("umělá inteligence" AI ve Win10, je převede i do rozumného ČJ)
(German Nuclear "Wunderwaffen" in 1945? everything By Daniel W. Michaels 1 September 2005)
Odkazy na www stránky Part 2 a Part 3 jsou uvedeny v Part 1. Je to hodně dlouhé a ne nezajímavé čtení.
_ Stejně tak jak dost dosud málo známých věcí mi uniklo v historii Války Korea Sever proti Jihu Mig-15 vs F-86


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety a důvody
PříspěvekNapsal: stř 29.12.2021 1:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Ještě na tuto hromádku. Video doc. Filip Grygar, Ph. D. (této problematice se věnovala jeho habilitační práce)
09.12.2021, Téma: Němečtí atomoví fyzici a uranový projekt - mýty a fakta o morálce slavných vědců, cca 2 h
(Autor knihy: Komplementární myšlení Nielse Bohra v kontextu fyziky, filosofie a biologie)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz