Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím kolegy,
jen dotaz, je mezi Vámi nějaký motorkář? Situace mě donutila , že musím (rád) koupit skútr . Na trhu je jich hodně. Co bych z vlastností měl preferovat? Výkon, hmotnost, objem válců.
Dík za každý postřeh.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 11:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2022
Příspěvky: 43
Bydliště: Jihlava, ČR
Vidlák píše:
Zdravím kolegy,
jen dotaz, je mezi Vámi nějaký motorkář? Situace mě donutila , že musím (rád) koupit skútr . Na trhu je jich hodně. Co bych z vlastností měl preferovat? Výkon, hmotnost, objem válců.
Dík za každý postřeh.

Výkon a skútr.... To mi k sobě nějak nejde... :? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 11:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Záleží na čo máš vodičák a koľko si ochotný investovať.
Nieaký 125 ccm. Stačí VP skupiny "B"

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne sob 30.07.2022 11:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Co preferovat? Hlavne to na co ho chces a kolko na nom nabehas.

Ak to chces na "B" vodicak tak :
--Na obcasne pouzitie po meste akakolvek aj lacnejsia 50ka uplne staci. Su lahke a dobre sa s nimi manipuluje.
--Na pravidelne behanie po meste ci kusok za mesto po "obecnych cestach" kvalitnejsia , skor znackova 50-110ka. Skor 4-takt a radsej vodou chladeny. (Honda ma napr.Vision 110). Chce to "maximalku" aspon 70-80 nech moc nezavadzias mimo mesto.
--Na jazdenie po meste aj mimo neho kludne v ramci republiky (ale na dialnicu len na kratke "nudzove" prejazdy - znackovu 125ku , 4takt vodnik s vykonom 9-11kw. Pre
zaciatocnika skor s ABS , na prednom kolese staci.Slusne stroje sa daju kupit od 3000eur. (Priklad: Honda PCX ci SH , Yamaha Nmax , Piaggio Liberty ci Medley...)
--Na jazdy kamkolvek - vacsiu (ale tazsiu) znackovu 125ku , 4t vodnik. Typicky priklad Honda Forza ci Yamaha Xmax. Ceny idu tak od 5000 eur vyssie.

Ak mas vodicak na tazku motorku ale nemas skusenosti tak by som zvolil na 1-2 roky nieco podla predchadzajuceho vyberu a potom pripadne presiel na silnejsi skuter cez 300kubikov (napr.od Hondy mimoriadne podareny model ADV 350) alebo na "skuter" - u Hondy modely s DCT Forza 750 DCT , ten uz nema variator ale automaticku prevodovku)

Edit: Este som zabudol napisat , jazdim na Honde PCX 125 , model 2021(to iste co 2022) , zatial maximalna spokojnost , jazdim na nej aj na dlhsie vylety ,200-500km denne nie je problem , je pohodlny a obratny , len som prikupil vyssie ne-originalne tmavsie plexi, a samozrejme oddelitelny zadny kufor 46l. Spotreba nieco cez 2l/100km. Za 3000Eur uz budu uz len tento rok , buduci budu skoro isto drahsie.
A podla mna velka vyhoda - je to asi najkupovanejsi skuter v nasich koncinach takze nie je problem so servisom a nahradnymi dielmi.
Viem o ludoch co starsi model maju uz skoro 10 rokov a nechcu menit :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Naposledy upravil Miro_V dne sob 30.07.2022 11:56, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Honza :-) píše:
Výkon a skútr.... To mi k sobě nějak nejde... :? :lol:


Nieco ako Forza 750 DCT so 43KW motorom ti je malo ? Kolko potrebujes na bezne jazdenie ? 5000 KW ? :lol: :lol:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 13:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
já to ještě upřesním. Jelikož jsem skútr nikdy neměl, tak potřebuji vědět, podle kterých technických údajů skútry porovnávat. Z odpovědí, které jste poslali, tak pro moje ježdění do cca 30 km od domu bych mohl uvažovat o malém obsahu. Dost by mi vyhovoval skútr Piaggio Medley 150.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 13:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2022
Příspěvky: 43
Bydliště: Jihlava, ČR
Miro_V píše:

Nieco ako Forza 750 DCT so 43KW motorom ti je malo ? Kolko potrebujes na bezne jazdenie ? 5000 KW ? :lol: :lol:

Je to dost, ale na běžné ježdění bych potřeboval auto :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 13:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2022
Příspěvky: 43
Bydliště: Jihlava, ČR
Jen takovou otázku mimo... Není lepší si koupit auto ? :)
Skútr je pro holky, když už, tak si aspoň kup normální motorku... Ale to je jen můj názor :lol:
Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Vidlák píše:
Zdravím,
já to ještě upřesním. Jelikož jsem skútr nikdy neměl, tak potřebuji vědět, podle kterých technických údajů skútry porovnávat. Z odpovědí, které jste poslali, tak pro moje ježdění do cca 30 km od domu bych mohl uvažovat o malém obsahu. Dost by mi vyhovoval skútr Piaggio Medley 150.


Ak máš na to vodičák tak prečo nie. Super stroj.
Ale radšej 125ccm. Prípadný predaj bude jednoduchší.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne ned 31.07.2022 14:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Vidlák píše:
Zdravím,
já to ještě upřesním. Jelikož jsem skútr nikdy neměl, tak potřebuji vědět, podle kterých technických údajů skútry porovnávat. Z odpovědí, které jste poslali, tak pro moje ježdění do cca 30 km od domu bych mohl uvažovat o malém obsahu. Dost by mi vyhovoval skútr Piaggio Medley 150.
30 km po okreskách? Kvalitní povrch nebo díra na díru? V jakém provozu? Kolik vážíš? Jaké máš s moto zkušenosti? Proč skútr? Osobně bych doporučoval velká kola, dostatečný výkon. Uvažoval bych také o motorce, přece jenom je to něco jiného než skútr.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 14:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Vidlák: Já osobně žádnou motorku nemám, ale co jsem koukal různě kolem sebe, tak taky asi začnu o nějaké menší uvažovat. Jen si dejte pozor na ty menší čínské s obsahem 50ccm na delší trasy. GO motoru není nejlevnější. Vlastní zkušenost u garážsouseda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 17:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
v žádném případě těch 30 km není denně, občas pár kilometrů, když zapomene něco žena koupit. Občas ke kamarádovi na kafe. Při výběru určitě vyřadím levnou čínu. Ten uvažovaný skútr Medley 150 má max. cca110 a zaručí v případě , že se na mě bude tlačit kamion, tak nenastane dlouhé předjíždění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2022 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud máš řidičák na velkou motorku a ne jenom B , tak bych doporučoval zamyslet se nad účelem použití i do budoucna. Ono Tě totiž ježdění na tom skútru velmi pravděpodobně začne dost bavit. :) . Na fórech jako toto, se v naprosté většině vyskytují lidé, kteří mají kladný vztah k technice a také smysl pro nějaké to dobrodružství. No a kdyby Tě to náhodou bavit začalo, tak doporučuji skútr o obsahu cca 250 cm2. Takový totiž výrazně lépe jede, je to v provozu bezpečnější a dá se s ním už i celkem slušně cestovat. A taky Ti nepolezou na záda náklaďáky v případě, že pojedete dva. A bez obav se můžeš pustit i na dálnici pokud bude třeba. Přitom spotřeba nebývá o moc vyšší. 125 ka ( moderní) má spotřebu cca 2.5/100 km, 250ka cca 3-3,5 . V zásadě existuji dva typy skútrů. Jeden má menší kola ( 12-15 palců) takový má středový tunel a obvykle větší prostor pod sedlem. Musíš při nastupování přehazovat nohu jako když sedáš na motorku. Druhá kategorie má větší kola ( cca 17 palců) a má rovnou podlážku, sedí se na tom jako na židli. Tyhle mají menší kufr ( protože mají větší kola) ale zato se dá něco uvézt právě na té podlaze. Velkolové lépe zvládají nerovnosti na silnici. Skútr je pro běžné ježdění na menší vzdálenosti daleko praktičtější než motorka . Taky je méně náročný na údržbu, provoz je o hodně levnější. A nezanedbatelné je i to, že jsi na něm výrazně lépe chráněn před vlivy počasí. Vybírej mezi skútry japonskými nebo italskými. Na ty je bezproblémový servis a jsou obvykle velice spolehlivé. No a nebál bych se koupit ani ojetinu kvalitní značky. Dost ušetříš a povezeš se stejně jako na novém. Koupit ojeté auto je riziko, u motorek je to riziko o dost menší.
No a co bys měl preferovat je jedině na Tobě. Nejdůležitější je spolehlivost, a mělo by to jet ne méně než cca 100km/h ( bezpečnost ) takový skútr by měl mít výkon nad 8kW, méně určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2022 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Odvážím se sdělit svůj názor na pořízení skútru, resp. zda neni lepší motorka. Souhlasím skoro se vším, co napsal Troll, ale pokud půjdeš do velkoobjemového skútru, zkus pouvažovat o motorce. Rozdíl mezi skútrem a motorkou je v jízdních vlastnostech a při řešení krizovek. Jak bylo uvedeno, na skútru sedíš jak na židli, motorku cítís minimálně půlkou těla, sedíš na ní výš, a motorky objemu 350 až 500 ccm jsou hodně obratné. Ony ty velkoobjemové skútry nejsou úplní drobečci.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2022 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Maxi skuter je už iná kategória, to chce min. 250ccm. Ti chceš hlavne asi ušetriť na benzíne (na nákladoch) za to uvažuješ nad skutrom a na odskočenie do obchodu a kamarátovi 5km ti je maxík zbitočný.
150cm je lákavá alternatíva, ale kto má vodičák A (A2) kúpi skôr niečo silnejšie, takže následny predaj je horší. (Poistka, spotreba vysšia, ako na 125ccm)

VP "B" je do 125ccm max. 11kW
Ja by som bral 125 ccm. Myslím, že to na bežné behanie stačí. (Taká Jawa 350 kyvačka mala 12kW :lol: )
Na výber je toho dosť.
Napr.:
Aprilia SR Max 125 (11KW) Max. 120km/h
Honda Forza 125 (10,5KW) Max. 122 km/h

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz