Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 120  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: pon 15.08.2016 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12824
Bydliště: praha 5
graup15 píše:

re Pepin

Corado je připravené na stěně chalupy a dát do něj baterku je otázka 30s a letět.
Takže de fakto máš pravdu...kutím si na chalupě a čekám na interval...přijde-letím. Nepřijde...seru na to.



tak jsem to právě myslel, já se poslední dobou snažím chodit v týdnu do práce, takže létání jen více méně víkendy a od té doby, co to takto praktikuji--od lonska, nemít Nimbuse, tak toho s maketou ASW moc nenatermitím, loni párkrát, letos jsem ji vytáhnul poprvé někdy předminulý týden a stejně, než jsem ji poskládal--bo to ten den nosilo, tak se to během pul hodky deklo a v podstatě jsem ji ve finále vrhnul do vzduchu, jen abych zase tochu vybil její pohonné baterky.

jinak bud v klidu, to, že na Rané nehnízdí na našich karavanech vlaštovky ještě neznamená, že tam nejsou --oni tam nejsou právě jak na potvoru, když tam přijedeš polétat jednou za rok, nebo ted, když tam já přijedu jen na víkend--když ty brouky nic nezvedá, co by tam dělali.

když jsem tam jezdíval ještě podle vhodných podmínek i v týdnu, běžně jsem létal taky s vlaštovkama, nebylo vyjímkou, že točíš stoupák a najednou se objeví u tvého era jejich hejno, nebo, že se ve větší výšce k tobě připojí dravec.

To, jak zminuješ obratnost modelu a nechce se ti přez 3 metry, to neumím posoudit, ono to možná dost klame, když sem dáš fotku svoji zahrady, mám pocit, že by tam sedlo v pohodě větší lehké 3J ero, než 3 metry, muže to na fotce hodně klamat, ale když porovnám přistávání s 600g rcenkem 2,2m, nebo s 3,6m Nimbusem, v přímém přistání s tím Nimbusem nikdy nejebne závan větru a dá se vcelku v pohodě přitlačit na zem--nepamatuji si, že bych s ním někdy na přistání raději nalétával znovu, plochu tam mám pro přistání určitě větší, ale když mi tam fouká JV, strefuju se při přistání mezi padáčkáře, možná nakonec zjistíš, že s malým corádem musíš být na minimálce při npřistání a určitě v turbulenci u baráku víc ve střehu, než s větším modelem.

ale jak píšu, fotky klamou a možná i ta tvá velká zahrada v reálu zase až tak velká není a zapichování modelu čumákem do země na bod, to i já nechávám těm, co létají soutěžně :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 20:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 235
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko
graup15 píše:
re Majky007s



PS...takhle začíná skoro každý záznam co z chalupy mám. Teď ještě hledám něco jako F5J/F3J, ale s rozpětím max 3 metry. Aby to bylo obratné a právě moje VPD mi stačila :-) :-) Nedávno jsem zalítnul Storka 6 a tam se o obratnosti opravdu moc hovořit nedá. Asi jako tanker..taky to trvá,než se otočí :-) :-)



Dalibor ak hľadáš obratné F5J, neokukané kolega z Klubu vyrába jedno F5J, čiže vie ho dosť pesonalizovať (doble full carbon nie je problém :D ) posiela to do celého sveta, ja sa s Coradom sa v obratoch na neho nechytám, dokáže s tým točiť fakt na uchu, a čo som sa čudoval vie s tým lietať aj celkom razantne, (samozrejme vzhľadom k tomu že to je F5J) ak máš záujem, kludne mi napíš správu pošlem ti na neho kontakt nech tu nerobím reklamu :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
To mi dost zajímá...díky za kontakt (do SZ)
Dalibor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 20.08.2016 15:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Nedávno jsem zalítnul Storka 6 a tam se o obratnosti opravdu moc hovořit nedá. Asi jako tanker..taky to trvá,než se otočí :-) :-)


To asi myslíš nějakou bitevní motýlovou verzi... S lehkým F5J Storkem se ti otočím na jednoznačně menším poloměru než Minicorado (které mimochodem z mého pohledu točí dost mizerně). Jinak obecně upozorňuji, že čím je F3J/F5J lehčí, tím víc se přesouvá řízení na směrovku a naopak klesá význam křidélek. Ten rozdíl je opravdu zásadní, můžu říct, že už 1700g Stork se řídí dost jinak než 1300g a to je přitom ještě poměrně lehká verze...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 20.08.2016 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Byl to Stork 6. :-)
Ono to nejde srovnávat i když má 6ka normální Vop a Sop. Prostě při té velikosti z pravé do levé zatáčky prostě tak rychle nejde,jako malinký modýlek. Proto hledám něco do max 3m. Ne víc. Chodím lítat jen když to nosí a tam nepotřebuju extremně malou opadovost co mají tyhle 3,7m velké parníky.

PS..ty jsi soutěžák,tak rozhodně máš jiné potřeby a nároky než já.
Byl to tenhle kousek..nemá motýla.:-)


Přílohy:
WP_20160710_16_19_08_Pro.jpg
WP_20160710_16_19_08_Pro.jpg
[ 163.48 KiB | Zobrazeno 1802 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 20.08.2016 19:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ono to otočíš rychle, ale právě že brutálně směrovkou, křidélky ani náhodou. To je právě ten rozdíl - MiniCorado reaguje nepoměrně rychleji na křidélka, ale když chceš plochou zatáčku směrovkou, tak to najednou je trochu jinak.
Ad 3 metry - pokud to má být lehké termické, tak mi upřímně řečeno přijde rozpětí kolem tří metrů jako v jistém smyslu to nejhorší možné - ještě to nemá vlastnosti "velkého pluhu", přitom ale už začíná proti menším klesat obratnost, horšit se skladnost atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 20.08.2016 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Co máte furt s tou plochou zatáčkou ? :-) :-) :-) hihi
Ahoj Tome.

Ty už máš (myšleno v dobrém slova smyslu) deformaci z toho závodění. :-) Já chci 3 merovku právě proto,že je ještě živá na křidélka. A nechci nějakého lehouše...normální hmotnost aby model měl taky nějakou zásobu setrvačnosti. Naprosto prioritní je totiž spolehlivé sedání u mne na chalupě. A tam nějaký prostor na manévrování s pluhem opravdu není. Taky mám rád když model předvádí pohyb, né že skoro v luftu stojí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 20.08.2016 20:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
No možná je to deformace, ale se Storkem či Perfectionem se při tvém stylu létání, tedy možnost znovu si zapnout motor a nulová potřeba řešit přesný čas, musím trefit do metru od bodu snad vždycky bez výjimky, tak v čem by byl problém? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2016 8:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Na to je jednoduchá odpověď...přijeď a až budeš přistávat na ten bod u mne na chalupě..tak pochopíš. To není stejné jako přistávat na neomezeném placu na letišti. Tady u mne se musíš nalétnout v akorád výšce nad baráky, tak aby jsi přeskočil plot a pak to ubrzdil.
A teď si do toho připočti turbulenci a boční vítr.. a bude po humoru se skoro 4 metrovým autobusem který je sice ultra výkonný, ale obratnost potřebnou pro tohle přistávací harakiri rozhodně nemá.

Ono když ten bod máš na letišti..tak max skončiš někde za ním. A je putna,že třeba dvacet metrů. Tady když to pilot a éro nezvládne...tak éro dolítalo. Chápu,že normálnější je jezdit na letisko.., ale mně to takhle víc vyhovuje.
PS..na obrázku to vypadá dvakrát větší než ve skutečnosti je.


Přílohy:
WP_20160821_08_43_41_Pro.jpg
WP_20160821_08_43_41_Pro.jpg
[ 77.18 KiB | Zobrazeno 1700 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2016 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
graup15 píše:
Na to je jednoduchá odpověď...přijeď a až budeš přistávat na ten bod u mne na chalupě..tak pochopíš. To není stejné jako přistávat na neomezeném placu na letišti. Tady u mne se musíš nalétnout v akorád výšce nad baráky, tak aby jsi přeskočil plot a pak to ubrzdil.
A teď si do toho připočti turbulenci a boční vítr.. a bude po humoru se skoro 4 metrovým autobusem který je sice ultra výkonný, ale obratnost potřebnou pro tohle přistávací harakiri rozhodně nemá.

Ono když ten bod máš na letišti..tak max skončiš někde za ním. A je putna,že třeba dvacet metrů. Tady když to pilot a éro nezvládne...tak éro dolítalo. Chápu,že normálnější je jezdit na letisko.., ale mně to takhle víc vyhovuje.
PS..na obrázku to vypadá dvakrát větší než ve skutečnosti je.

Normálny človek lieta na letisku či lúke a nerieši somariny s nalietavním nad domami a plotom.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2016 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Laco..na normální (normálnost je úhel pohledu!!) budu doufám.(až Veka odpoví) stavět pro sebe můj vysněný modýlek. Blaník-L13.
S tím samozřejmně jen na velkou plochu..dejme tomu letiště.
Na chalupu (a důvodů jsem psal už dost)..právě ideálně oštěp s křídlama. :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 20:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Tož snad se dočkáme také MC v brzké době :)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2016 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
re..Modrus

Ty máš nějaké nové zprávy od Michala? :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2016 19:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Právě že moc ne, poslední zpráva je: na konci prázdnin, což už moc času nezbejvá :(

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado
PříspěvekNapsal: sob 27.08.2016 0:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12824
Bydliště: praha 5
tomashr píše:
No možná je to deformace, ale se Storkem či Perfectionem se při tvém stylu létání, tedy možnost znovu si zapnout motor a nulová potřeba řešit přesný čas, musím trefit do metru od bodu snad vždycky bez výjimky, tak v čem by byl problém? :lol:


on je rozdíl, když se máš někam trefit a když se přesně netrefíš, tak jdou jen body do háje, nebo, když se fakt musíš někam trefit přez překážku, která opravdu neuhne, páč pokud ne, jde ero do háje, já sedal s 3m kompozitovým Foxem, když tady na Raný hráli turnaj extrémního golfu a na přistávačce měli píchnutý orientační ocelové kolíky--přišlo mi to v poho, bo do takového prostoru jsem mezi bágly padáčkářu sedal už mnohokrát , maximálně jsem si na dojezdu trochu o ten bágl štrejchnul, s těmi brankami to byl ale problém, při jednom přistání jsem prošel tím kolíkem náběžkou až po nosník ---při dojezdu už toho moc nevymyslíš, kam to jede po kolečku, tam to jede---stačilo sednout možná o metr dřív---metr dojezdu se ale dost těžko při přisání propočítává--kdyby se dal propočítat, nebyl by duvod soutěžní era do toho přistávacího bodu bodat.

je to fakt rozdíl --měl bych přistát tady, nebo musím přistát pouze tady--za to se když se nezadaří platí né pouze body v soutěži a když ti ero doklouzává už po trávě, přidáním motoru toho s vrtulí šoupající se po trávě moc nevymyslíš, při variáblu ti nic moc nepomuže ani zkušební nálet letové hladiny na přistání

soutěžní modelářské létání -- soutěžení je dle mého potřeba brát tak trochu s rezervou, je--OPRAVDU - PÁR JEDINCU--- kteým je z hury dáno, pak je ale jen mraky dalších učastníku soutěží,kteří chtějí soutěžit, ale jejich schopnosti nejsou nijak výraznější, než schopnosti jiných běžných modelářu--poletovaču --, kteří soutěžit nechtějí--ti jsou pak samozřejmě ochuzeni pouze o jednu zásadní věc--těžko se dostanou k informacím a radám od těch fakt dobrých--co potkávají na těch soutěžích, ale rozhodně nemá vliv na přesnější přistáíní na bod, jestli jsem pilot soutěžní, nebo zájmový pravidelný poletovač .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1787 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 120  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz