Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Musím se pochlubit- Scamp po Záletu
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 14:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
Obrázek

Dnes dokončeno čeká Mě zálet (až bude pěkně)

Doporučená vzletová hmotnost je 580g já mám 490g
rozpětí 1560

motor Dualsky XM2830CA-12
regl Dualsky 18A
vrtule Aeronaut 10x6 na trámci 42 mm
baterie Li-pol 3s 1350mAh HD Power
serva 2x HS 55
Příjimač Hitec HFS 06 MT

tak jsem zvedavej jak to poletí už v ruce při plnym plynu by to snad stoupalo kolmo nahoru 8O

děkuji všem co mi pomohli z vyběrem komponnet :)


Naposledy upravil Mirek12 dne ned 09.03.2008 17:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 14:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ero vypada moc hezky a pohon taky, mam motory Dualsky rad. :) Kolmo nahoru to asi nepoleti, ale moc schazet nebude, tipnul bych si stoupani kolem 8-9m/s pri proudech kolem 14-15A 8)

Mam podobny poletovadlo (165cm 520g) na mensi motor XM2826 a pri 14A z dvojclanku je to prijemny rekreacni let. Ty tam budes mit o 35% vykonu vic a ero trochu mensi a lehci = stoupat to bude velice slusne :D

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
hm tak to je teda vyborné, no vyčkám na pěkné počasí a bude zálet !! 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 16:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Dneska skoro nefoukalo (aspon tady v Praze a okoli), pokud jsi nebyl, tak si mozna prosvihnul prilezitost, prisit tyden na zase fucet. :(

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
hm tady fouká , to je tak akorát na samokřídlo,nebo sharka :wink: ikdyž s tím pohonem by to šlo , ale zálet dělám rači vždy,když je klídeček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 17:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Jasne, na zalet je lepsi klid.

Ale Sharka do vetru??? Mam ho taky a je to takovej pomalolet, ze i dneska pri nejakejch 2-3m/s stal na miste... za vetsiho vetru i couva :)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
Abu píše:
Jasne, na zalet je lepsi klid.

Ale Sharka do vetru??? Mam ho taky a je to takovej pomalolet, ze i dneska pri nejakejch 2-3m/s stal na miste... za vetsiho vetru i couva :)


já lítám jen po větru :lol: ale né máš pravdu taky to není ono , hodně se vypálí proudu právě jen pří vracení se z5 proti větru ( POT200-11x4,7)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Abu píše:
Kolmo nahoru to asi nepoleti, ale moc schazet nebude, tipnul bych si stoupani kolem 8-9m/s pri proudech kolem 14-15A 8)

Mam podobny poletovadlo (165cm 520g) na mensi motor XM2826 a pri 14A z dvojclanku je to prijemny rekreacni let.

Já mám v EVO6 levného číňana 2830-10 (1000 kV) napájeného osmičlánkem TT1100 NiMH a s vrtulí Graupner sklopkou 11x8 sem s tím zavisel :wink: - video pro zaregistrované na mém webu.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.03.2008 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
Tak je po prvních letech, hnedka po odhození při plnym plynu stoupá kolomo nahoru, je potřeba jej tlačit dolů jinak se aji otočí, takže směrovka vejškovka musí pracovat a vystoupáno je po chvilce, potom jsem dotrimoval bezmotorovej let, asi z motorem nebudu nic dělat , když jsem lepil lože tak jsem malinko sklony udělal , sotva zapnu motor tak už začne stoupat nahoru, na zemi jsem dovážil křídlo 5ti korunou přilepenou izolepou

dobu letu jsem měl 30 min

nemám zaplou brzdu, takže vítr točí z vtruli , mám ji zapnout ??? o kolik stoupne spotřeba ???


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.03.2008 18:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Brzdu na reglu samozrejme zapnout !!! Spotreba nestoupne vubec, to brzdeni nefunguje tak, ze by se motor necemu aktivne branil, dela se to tak, ze regl kdyz je plyn=0 sepne privody k motru nezi sebou, motor tak pracuje do zkratu a kdyz se jeste toci, tak brzdi sam sebe vytvarenym proudem. Z baterky nejde pri brzde do motoru NIC. A az tu vrtuli sklopis, tak bude to ero klouzat jeste o hodne lip, protacejici se vrtule hodne brzdi let.
A s tim prudkym stoupanim - je mnohem lepsi to resit potlacenim motoru, nez pri motorovem letu porad hrabat do rizeni. Takze to chce motor potlacit (staci dat 1 max 2 podlozky pod jeden ze sroubku drzicich motor k prepazce, tak aby byla osa motoru vic dolu). Ono ses s tim pak mnohem prijemnej lita, kdyz jen zapnes motor, namiris model pod zvolenym uhlem nahoru a on uz pak leti sam rovne nahoru, bez zasahu do rizeni...

Taky jsem dnes zalitaval - http://www.letecka.cz/fota/akce2008/tu_ ... _09/04.jpg
sice jen novy kridlo na starym trupu, ale vypada to slibne, takze jdu kreslit novej trup :wink:

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.03.2008 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
jj díky za info, tu brzdu zapnu hm s tím motorem hejbnout popravdě to se mi vůbec nechce je tam přístup jak k penězům a broušení atp, no ješte to tak nechám a potom třeba předělám, ale aspon že vím co s tím zase dál jinak to lítá parádně a to s toupání je mazec, let po zádech taky jde , opačnej přemet taky , no uvidíme 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.03.2008 19:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Proc bys mel neco brousit? Proste motor vysroubujes, pod spodni sroubek das podlozku (ja ji prilepim vterinakem na celo motoru, pak nikam neupadne behem montaze) a zasroubjes vse zpet. Chapu ze to muze byt trochu neprijemna prace, ale myslim ze se to vyplati. (koukam ze Scamp ma kabinku, tak to je pohoda, kdyz to porovnam s Optimou, ktera ma 18cm dlouhej cumak a leze se tam jen dirou pod kridlem, to je pak teprv spravna gynekologie!)
Uvidis, ze je to o hodne lepsi, kdyz to v motorovem letu leti nahoru jako podle pravitka. Ja ani nemusim mit ruce na kniplech u dobre serizenyho elektrovetrone :)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.03.2008 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
jsi mě překecal :lol: jj brousit budu muset ale to je detail hodím tam jednu podložku

tak jsem udělal special proužek plíšku , terej jsem přehnul a vložil přes větrací otvor , paráda, lepší jak rozdělávat vnitřek (vlepená příčka-držák baterek) tak se to kousek pohnulo, uvidím jakej bude vliv, kdyžtak přehnu plíček ješte víckrát :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz