Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Bildy píše:

Na F5J a s váriem je třeba termickej den ?....dyť to lítá při tý váze a ploše samo. Spíše bych šel "trénovat", když podmínky nejsou, aby to bylo záživnější, abych se musel hodně snažit.


A o co se chceš snažit pokud není termika? to tak trochu--spíš uplně postrádá smysl, pouze se déle udržíš v bezmotorovém letu s modelem, který má menší opadání, to je ale stejně smysluplná činnost, jako jít létat na svah když nefouká.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Jirka Schifi Zatec píše:
Ahoj vetronari a ostatni modelari, hele jak poznat termiku i bez leticiho modelu a nebo leticiho ptaka je asi nemozne.


vcelku na jistotu, že termika nebude jde spolehlivě poznat podle ciru, který značí, že ty mraky nic--žádný vzestupný proud neroztrhává, s F3K, nebo třeba F3J se ale muže něco blízko u země -- občasná pidibublinka taky oběvit, určitě bych ale v takový den nešel třeba vlekat bezmotorové makety.
https://www.google.com/search?q=cirrus+ ... qwGW4CqtWM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 13:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj kluci hele mne je vcelku jedno jestli ten ci onen den je nebo neni termika, jdu litat a to za kazdeho rozumneho pocasi, letani s modely neni o tom jestli zrovna dnes to nosi nebo nenosi. Souteze modelu se taky neporadaj podle toho jestli jsou stoupaky nebo nejsou, zkratka si ten komin najdi a hotovo. ze soutezi volnych modelu vim ze to zacina nosit uz v sedm hodin rano a funguje to tak do zhruba deviti hodin do vecera takzvana vecerni termika, ten kdo letal nebo leta volne modely na trochu vyssi urovni o tom vi sve, a stoupaky se tvori kazdy den bez ohledu na to jake mraky se po obloze honi. Kdyz napisu ze nejlepsi termika je v zime za bezvetri a sviti slunicko a trochu mrzne a nebo to nosi i za deste, tak asi malokdo tomu uveri. Tak at Vam to vsem hezky v te termice lita, Ahoj Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 15:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Jirka Schifi Zatec píše:
Ahoj kluci hele mne je vcelku jedno jestli ten ci onen den je nebo neni termika, jdu litat a to za kazdeho rozumneho pocasi, letani s modely neni o tom jestli zrovna dnes to nosi nebo nenosi. Souteze modelu se taky neporadaj podle toho jestli jsou stoupaky nebo nejsou, zkratka si ten komin najdi a hotovo. ze soutezi volnych modelu vim ze to zacina nosit uz v sedm hodin rano a funguje to tak do zhruba deviti hodin do vecera takzvana vecerni termika, ten kdo letal nebo leta volne modely na trochu vyssi urovni o tom vi sve, a stoupaky se tvori kazdy den bez ohledu na to jake mraky se po obloze honi. Kdyz napisu ze nejlepsi termika je v zime za bezvetri a sviti slunicko a trochu mrzne a nebo to nosi i za deste, tak asi malokdo tomu uveri. Tak at Vam to vsem hezky v te termice lita, Ahoj Jirka.


Jo, naprosto přesně to píšeš. Hodně často, když nemá být termika, tak jsou alespoň přízemní bublinky a ty jsou pro modely použitelný. Naopak pro ně nejsou ultrabidla od 300-500m výše, ani by to nemělo pro tu dálku smysl...nehledě, že se riskuje i ztráta modelu. Kdo někdy letěl na volným rogalu nebo kapesníku se šňůrkama ví, co to je, když bůh termoska mává taktovkou. Někdy si tam čék připadá, jak nůdle v bandě.
Kdysi jsem byl čumnout na světovej pohár na Všechov (F1A, B, C). Nízká oblačnost 15 st., vítr do 2m JV, drobně pršelo...občas na chvilku přestalo. Bylo málo těch, co nedali v žádným letu "maxíka", ale byli hodně blízko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 16:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj ano je to tak Bildy, modelarum bohate postaci termika ktera je od rekneme nuly do triset metru a to hodne prehanim z tou vyskou, a takove stoupaky pro nas modelare se tvori vzdy. Uz parkrat se mne stalo ze jsem byl v takove vysce s trimetrovym vetronem ze jsem ero ztratil z oci a to se ti potom pekne rozklepou kolena a mas honicku to ero najit a kor kdyz se nemas na obloze ceho chytit, tim myslim se zorientovat. Vysku nechci odhadovat, ale do dalky vidim hodne dobre a asi je ten zrak vycvicen prave z volnych modelu. A z vypraveni od padackaru i rogalistu v legendarni hospudce PONORKA na Rane mne kolikrat padala brada co vsechno a jak s nimy ta termika nahore ve vyskach pekne cvici. Preji vsem modelarum at je tento nadherny konicek a vlastne mozna i smysl a styl zivota nikdy neopusti.Ahoj Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Jirka Schifi Zatec píše:
A z vypraveni od padackaru i rogalistu v legendarni hospudce PONORKA na Rane mne kolikrat padala brada co vsechno a jak s nimy ta termika nahore ve vyskach pekne cvici.


Často jsem jim tam právě v né moc termických dnech hledal před svahem nějaké použitelné bubliny, aby se nemuseli držet jen u svahu na větru a pouze svahovat.
Občas mi pak za to večer na stole přistál nějaký panák :D

na videu je vidět, že mraky už začínají být cirovité a jen občas se utrhne nějaká bublina---třeba jedna za hodinu, nebo jedna za celý den.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 18:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jirka Schifi Zatec píše:
Ahoj ano je to tak Bildy, modelarum bohate postaci termika ktera je od rekneme nuly do triset metru a to hodne prehanim z tou vyskou, a takove stoupaky pro nas modelare se tvori vzdy. Uz parkrat se mne stalo ze jsem byl v takove vysce s trimetrovym vetronem ze jsem ero ztratil z oci a to se ti potom pekne rozklepou kolena a mas honicku to ero najit a kor kdyz se nemas na obloze ceho chytit, tim myslim se zorientovat. Vysku nechci odhadovat, ale do dalky vidim hodne dobre a asi je ten zrak vycvicen prave z volnych modelu. A z vypraveni od padackaru i rogalistu v legendarni hospudce PONORKA na Rane mne kolikrat padala brada co vsechno a jak s nimy ta termika nahore ve vyskach pekne cvici. Preji vsem modelarum at je tento nadherny konicek a vlastne mozna i smysl a styl zivota nikdy neopusti.Ahoj Jirka.


No , ono je to vždy hodně subjektivní. Prakticky máš pravdu a do 300m to skoro vždycky stačí. Jen ono to není jen o tom...že to stačí.
Občas to je prostě o radosti z toho jak vario řve, jak co otočka to 20m výšky navíc (někdy i mnohem víc). Adrenalin stoupá a o tom to je. Normálně mám taky letovou obálku okolo 300m, ale já mám prostě takovou uchylku si když to jde dát aspoň jednou za let pulkilometřík. Pak jsem spokojený.
Jinak (nic ve zlém), ale i v čistě modré obloze jsem schopen lítat klidně i hodinu 500m vysoko . Prostě se musíš soustředit a nečumět nikam jinam. A to,že to s érem vysoko cvičí..tak na tohle prostě musíš mít model co vydrží, né papundekl, co se při 150km/h když za to trošku vezmeš rozloží na prvočinitele :-)
Rekord na oči , mám 1150m vysoko s 3 metrovkou. Dneska už je to horší, ale sem tam občas to do 700-800m pošlu . Ale to už proti siluetě mraku , to v čistě modré obloze už nejde. (Teda pro moje oči ne)
Vozím na palubě v jednom GPS senzoru i 3 osý gyro. Není pro stabilizaci ,ale měří G (uhlové zrychlení). Už jsem měl i 11G a mašince to naprosto nevadí.

Re Pepin
Tvl, to byla doba , kdy se ještě dalo video dát na trubku. Mám videa i v UHD , se stabilizací jak se točí ve stoupáku, ale to sem dát ..dneska, nejde. Udavačů je dost. Ani grafy z lítání už ne. Blbá doba.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
graup15 píše:

Re Pepin
Tvl, to byla doba , kdy se ještě dalo video dát na trubku. Mám videa i v UHD , se stabilizací jak se točí ve stoupáku, ale to sem dát ..dneska, nejde. Udavačů je dost. Ani grafy z lítání už ne. Blbá doba.

2011 :D taková ta plastová pidikamerka jak klíčenka, vario jsem tehdy ještě neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 20:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj modelari. Ano tak nejak to bude, kazdy letame jak umime nebo jak se to kazdy z nas naucil, a s cim co mame k dispozici. Nekdo leta s balsovyma erama jiny s epp modely a jiny s celokompozity a tak uz to zkratka je. Dulezite je nas to kazdeho hodne bavi a tak, tak at Vam to vsem moc pekne leta Ahoj Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2022 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Dnes ráno na radio beat hlásili, že větronáři a paraglidisti mají všeho nechat a připravit era na víkend. Koukal jsem na windguru a asi jo, sobota by klapnout mohla, ráno 8 stupnu, přez den 20, vítr tak akorát.Tak asi zítra s čubou vyrazíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2022 14:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
pepin píše:
Dnes ráno na radio beat hlásili, že větronáři a paraglidisti mají všeho nechat a připravit era na víkend. Koukal jsem na windguru a asi jo, sobota by klapnout mohla, ráno 8 stupnu, přez den 20, vítr tak akorát.Tak asi zítra s čubou vyrazíme.


....a regááálisty nezmínili ??? ....to jako zase jen větráci a ten "hadrovej plevel" ??? :D...no co, v TV bude hokej a když si ještě přiblížím ke kavalci ledničku, tak bude dobře


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2022 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Bildy píše:
:D...no co, v TV bude hokej a když si ještě přiblížím ke kavalci ledničku, tak bude dobře


To si na ten svah beru taky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2022 16:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bildy píše:
... v TV bude hokej ...

No a co?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2022 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Tak doufam ze jim ta predpoved vyjde :D
Příloha:
5B29C387-44AB-4FDE-93A3-264D56C228D7.jpeg
5B29C387-44AB-4FDE-93A3-264D56C228D7.jpeg
[ 213.3 KiB | Zobrazeno 3124 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz