Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2011 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Tak snad zase tak blbě ještě na tom nejsem. a dělat to takhle úplně sám, by byla sebevražda a vražda modelu :D :-P

Jj šetřit :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2011 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Já to nemyslel zase tak zle. Mě se líbil třeba FOX: http://www.reichard.cz/eshop/product_info.php?cPath=28_31&products_id=3072 a taky jsem chvilku škudlil. Doma bych tohle určitě sám nepostavil v tekové kvalitě. Nýní má za sebou čtvrtý rok provozu a nedám na něho dopustit. Suma sumárum je to v konečné fázi pěkná palba ale rozhodně nelituju.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2011 11:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
NO to je jasný. Ten FOXík je pekný éro, kvalita určitě. Ale tak tedka ten L-23 od toho RKm, je ještě dražší a tedka je to za tu cenu kvalitní? Nerad bych si (později, za několik let) našetřil, koupil ho, a byl neštastnej nad opravama...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2011 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Toman píše:
NO to je jasný. Ten FOXík je pekný éro, kvalita určitě. Ale tak tedka ten L-23 od toho RKm, je ještě dražší a tedka je to za tu cenu kvalitní? Nerad bych si (později, za několik let) našetřil, koupil ho, a byl neštastnej nad opravama...


Možná se mi tak trošku ty výrobci pletou,ale tuším,že Super Blaníka-výškovka na směrovce si koupil Bossák,tuším zminoval jméno Reichard a určitě dodnes nadává,že za ty peníze si koupil nepasující polotovar plný ruzných nutných následných uprav a podivností,jako jedno křidélko postavené jiným zpusobem,nežli druhé.Já si kdysi objednal Habichta,když přišel domu,tak se mi nezdálo řešení centroplánu,trošku jsem se o to opřel,hned to ruplo,takže jsem si to musel dodělávat sám.Výškovku ani směrovku jsem nepoužil,protože ta jejich vážila snad tunu a vzhledem ke krátkému čumáku by byl problém to vubec dovážit.Ten model se mi líbí,ale létá špatně,ale to je do určité míry dáno koncepcí a tvarem předlohy.Rozhodně i s Epp výškovkou a směrovkou váží přez 2kg a je to jen do větru.Má to šíleně těžký křídla,chtělo to trošku výběrovější balzu a asi i trošku šetřit lepidlem :( za 5000kč to ale nebyla zase až tak drahá zkušenost a létat se s tím někdy dá.
Pomlouvat nechci,mě ty upravy a dodělávky zase až tak nevaděj-teda,když je ten model cenově pod hladinou jiných kvalitních modelu.Ale někdo je na drobné nedokonalosti háklivej.

Pročti si o něm v BRZDY A SPOJLERY.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2011 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
pepin
nie nie tentokrát je v tom myslím Reichard nevinne.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2011 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
TERAZKY píše:
pepin
nie nie tentokrát je v tom myslím Reichard nevinne.


uplně ti ted nerozumím,co myslíš tím TENTOKRÁT-čeho se to týká?
občas člověk zaslechne i takové hlášky,jako že při stavbě žádné lepidlo-dobré lepidlo,folie to udrží pohromadě :( Specielně ten Bossákuv větron mi přišel dodělatelný,za 20000kč bych byl možná taky naprdlej,ale kompozit v této velikosti by určitě za 20 nebyl ani náhodou.Já jen nemám tyto stavebnice rád potažený,těžko pak něco doupravuješ a doladuješ,i když jednoho větroně jsem tak koupil,nic zásadního na něm neřešil a létá opravdu jako z praku,veliká spokojenost,navíc když jsem u něj polámal konec křídla,byla to po odlepení kusu folie oprava na 2 dny a vcelku čistá práce.U kompozitu bych z té opravy měl asi zamotanou hlavu mnohem víc.Všechno má své,navíc jeden kus se muže povést hold lépe,nežli druhý,no a možná čas od času zkusí někomu poslat i kousek poskládaný částečně ze zmetku.Některé ty Bossákovy komponenty byli vážně divný,minimálně dvojkové kousky,teda,pokud dvojková kvalita není brána za špičkovou.Rozhodně to nebylo otázkou osázení elektroniky a jít létat,to ani v nejmenšim,dopilovávání a upravy tam byli,navíc né vše,bylo jasně pochopitelné,z které strany na to vubec jít,když se něco někam nevejde a vejít se má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2011 23:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Boss nadával na Blaníka od RKM... takhle vznikají fámy.....

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: ned 23.10.2011 6:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
pepim

Asi takto, Reichard sa vyznačuje premenlivou kvalitou stavebníc. Legendárne boli problémy napr. s Proximou: málo použitého lepidla na krídlach, nedržiaca fólia na krídlach, brutál rozdiely v hmotnosti krídiel, krivá kýlovka ...

Inak je to ale krásne lietajúci model.

Osobne mám od neho len jeden model. Skoro 3m termik Champion. Rozdiel medzi krídlami 25g, kýlovka mierne nakrivo - VOP by tak bola cca 2,5 cm jedna strana vyššie ako druhá. Problém vyriešiť to veľký nie je, no u profi výrobe by mala fungovať i výstupná kontrola /napr. tie krídla by stačilo len hmotnostne spárovať a bolo by to OK/

Ale pre objektivitu musím dodať, že krídla sú krásne potiahuté transp. Oracoverom, ani jedna bublinka a vráska, sú perfektne rovné. A celkovo som s modelom spokojný.

Rád by som vedel, či Reichard má stálych zamestnancov, alebo priležitostne berie i brigádnikov a tí na to kašlú...

Rozhodne doporučujem model pred kúpou vidieť, má krásne vyzerajúce a lietajúce vetrone, no musí sa dariť vo výrobe...
.......................................................................
JirkaA

Aby nedošlo k omylu tak som reagoval. Boss má z toho nervy určite ešte teraz..

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: ned 23.10.2011 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Ano, to vím co Boss psal. Proto se mi moc věřit nechce, protože v jednom má pravdu, letadlo za 18 tisíc, by už torchu mohlo odpovídat jisté kvalitě, omluva není, že to je malovýroba, pokud se chcu něják prosadit musím mít kvalitní věci. Docela i chápu Bossyho rozhořčení.
Jinak teda ten model určitě nebudu kupovat, nejblíže v několika letech, to bych spíš zksuil celokontrukční, to musí vyjít levněji, a kvalitou, to nehodlám ani hádat :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: ned 23.10.2011 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Toman píše:
Ano, to vím co Boss psal. Proto se mi moc věřit nechce, protože v jednom má pravdu, letadlo za 18 tisíc, by už torchu mohlo odpovídat jisté kvalitě, omluva není, že to je malovýroba, pokud se chcu něják prosadit musím mít kvalitní věci. Docela i chápu Bossyho rozhořčení.
Jinak teda ten model určitě nebudu kupovat, nejblíže v několika letech, to bych spíš zksuil celokontrukční, to musí vyjít levněji, a kvalitou, to nehodlám ani hádat :D



Uplně bych nesouhlasil,když byl Bossák nejvíc na---nej,tak mi ho nabízel,mě se to zdálo jako mooooc opravdu mooooc veliký ero.Znovu jsem si na tu jeho nabídku vzpoměl,když jsem pomáhal koolegovi startovat na Rané kompozitového Swifta, také patřičně velikého ,vcelku velikostí bratříček právě toho Blaníka,ovšem za NEPOMĚRNĚ VYŠŠÍ CENU na užitnou hodnotu provozu v čechách.

Jasně,né vše bylo na tom Blaníku košer,nebyl to kompozit a něco následně řešit,bylo lézt třeba pod folii,což je opruz,ale bez potahu,třeba za 15000 je to fakt zadarmo,gelovaný trup má stejně šev a výškovka z laminátu by také byla hezčí přestříklá autolakem v přesném odstínu nažehlovačky,ve výsledku by to byl opravdu VELIKÝ MODEL za poměrně málo peněz a na naše podmínky-aerovleky,cenově dostupný model opravdu velikých rozměru.Dost mě překvapilo,že Faruv Blaník-3,3 metry vedle tohoto modelu opravdu pusobil dojmem házedla ostatně klasické 4m makety jsou opravdu vedle tohoto blaníka modýlky a jako pokračující model po zvládnutí stavby Easyglideru to je veliká porce :wink:

PS:snad ho z něj někdy dostanu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2011 5:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Jako mít to již doma, ve vybrané imatrikulačce, a jezdit již jen lítat. Mít tedy tyto problémy vyřešeny a již se jenom kochat tou nádherou v letu, tak věřím, že to musí být krása, neřikám, že to je škaredý větroň. Rozhodně bych ho chtěl taky vidět. Třeba se mi jednou poštěstí. :) (možná bude i doma :D )


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2011 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
pert píše:
Toman píše:



Chceš-li přesně vědět co jsou smíšené pocity ....(radovat se z nového stroje - časem zjistit že jsi byl oloupen a obelhán )..... kup , a pokud chceš vědět jaké by to bylo kdyby ses narodil jako "debil a vyděrač v jedné osobě " reklamuj to panu Rumrejchovi - majiteli RKM a JRmodels :lol:

k ceně modelu ještě připočítej 500,- poštovné (to se dozvíš až od pošťáka - do telefonu ti Rumrejch potvrdí že cena na jeho webu je celková- konečná !!!! :twisted:

Z tohodle éra jsem otrávenej až do smrti - Blaník skončil pohozen v koutě a akorát mi zvedá tlak kdykoliv se na něj podívám.

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2011 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
No jako já věřím. Přece jen vyhodit nemalou částku, za něco, o čem si myslím, že když to koupím, tak za několik dní až týdnu s tím můžu vesele do vzduchu. A realita je přitom taková, že nad tím těch týdnů můžu strávit stejně, ba i víc, ale usilovnější prací. Osobně si myslím, že za čas strávený nad oprava a úpravama by se na novém (ať celokontrukčním nebo třbea laminátový trup a zbytek) projevil taky, a aby nebyl hotov a dovoluju si tipovat, že by cena byla na polovině, néli ještě nižší.
Nevím je to můj názor. Nikoho z Vás osobně neznám, ale jak znám já sám sebe, stát se mi tohle co se stalo Bossymu, tak jsem hóódně moc vzteklej. :( Protože přece jen, v tomhle porovnání cena - kvalita. No možná raději pomlčme.... :)

Takže jsem se plně rozhodl, že tedka to zkusím takhle. Prvně půjdu na L-23 Superblaníka s rozpětím kolem 3 - 3,5 metr. S tím, že bych chtěl laminátový trup. Stavbu křídel nevím, jestli konstrukční nebo polystyren + potah. Co myslíte?
No a za nějáký ten roček, až bude ve škole trochu času (pokud nebude práce :D) tak bych se vyhrl do většího, kompletně postavenýho z balsy, překližky, smrčku..a jiných :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2011 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
BOSS napsal:
Chceš-li přesně vědět co jsou smíšené pocity ....(radovat se z nového stroje - časem zjistit že jsi byl oloupen a obelhán )..... kup , a pokud chceš vědět jaké by to bylo kdyby ses narodil jako "debil a vyděrač v jedné osobě " reklamuj to panu Rumrejchovi - majiteli RKM a JRmodels

k ceně modelu ještě připočítej 500,- poštovné (to se dozvíš až od pošťáka - do telefonu ti Rumrejch potvrdí že cena na jeho webu je celková- konečná !!!!

Z tohodle éra jsem otrávenej až do smrti - Blaník skončil pohozen v koutě a akorát mi zvedá tlak kdykoliv se na něj podívám.


Než se trápit jako ty, tak už by byl z domu a měl bych pokoj, než aby mě to štvalo. Asi bych musel ubrat na ceně.
A nebo by ho vzal PEPIN. Ten je jako smrt, ten bere VŠECHNO. Viď Pepine?
Já to tady pročetl a musím říct že jsem s nima takový trable fakt neměl. Napsal jsem, zavolal, domluveno. Cena inzerovaná byla i s poštovným, myslím a do 14 dnů to bylo doma.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-23 Super Blaník
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2011 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Že by fungovali podle nálady? :)
No jako taky by mě zajímlo proč to Bossy neprodá??....možná je mu to líto, ale zase ho to štve. No a cenou by musel jít safra dolů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz