Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 12:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: praha
dobrý den poradi někdo jak startovat s gumicukem jde-li to ve větru nebo musi být bezvětří a jakým zpusobem dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2008
Příspěvky: 271
Vítr Ti pomůže k dosažení vyšší výšky. Pokud máš dost pevné éro tak bych řekl že za rovnoměrného mírného až středně silného větru jednodušší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: gumicuk
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 12:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: praha
mam easy glider pro a origo gumicuk pod jakym uhlem se vetron vystreluje nemam s tim zadne zkusenosti diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
prvně si to zkus na míň naplou gumu, musíš tomu dát na startu mírný úhel a potom během letu řídíš úhel stoupání.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: gumicuk
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 13:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
goosi píše:
mam easy glider pro a origo gumicuk pod jakym uhlem se vetron vystreluje nemam s tim zadne zkusenosti diky


takhle střílím na gumicuku malé poletuchy :
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... e&p=668301

http://www.youtube.com/watch?v=KJl90iBx4y8

Pozn. ideální je, když fouká cca 3-5m/s . Model gumu vytáhne na maximum ( až na opletení) , pak ho můžeš trochu potlačit, rozjet a vystřelit výš.
V bezvětří je to celkem trápení , pro silnější vítr zase musíš mít vhodně dimenzované letadlo a gumicuk.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2008
Příspěvky: 560
Bydliště: Ústí nad Labem
Obrázky: 0
Malá inspirace ode mě. :)
http://www.youtube.com/watch?v=47ok9riBcao


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
no mě čeká napodzim střílení SGčka :-D jen mám strach že mám slabý gumicuk....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: ned 10.06.2012 12:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Málo natažený gumycuk bych raději nezkoušel to proto , že eroplánu dojde energie dodávaná gumycukem ve chvíli , kdy ji nejvíce potřebuje a potom následuje nebezpečné zhoupnutí modelu . Větroň musíš mít zaklouzaný z ruky tak aby Ti letěl rovně a mírně klesal. Vlečný háček vždy před těžištěm !! Máš li možnost měnit jeho polohu , tak jej posuň pro první starty co nejvíce před těžiště ( ale i toto se nesmí přehnat , pro první starty tak 15 - 20 mm při dalších - dle chování modelu jej můžeš postupně posunovat dozadu a docílíš větší výšky ) . Potom zapni větroň za vlečný háček a natáhni gumycuk co nejvíce to půjde. Házej větroň pod úhlem asi tak 40 stupňů. Startovat z počátku vždy než se to naučíš proti směru foukání větru ! Později , až se to naučíš , můžeš startovat i s bočním větrem, ale nikdy ne po větru.
Hezký den a monoho úspěšných startů .
Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: ned 10.06.2012 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Chce to správnou polohu háčku, nezáleží jen kolik mm před těžištěm, ale v jakém úhlu k těžišti (ta rada ve starých příručkách o úhlu 60 stupňů z těžiště nebo od spodku křídla není marná, tedy od podélné osy trupu, nebo tetivy křídla), gumicuk musí být dost napnutý, aby model získal co nejrychleji dostatečnou rychlost, za bezvětří to jde dost špatně, ledaže by byl gumicuk extrémně silný. Model vypouštím pod úhlem nahoru, čím víc fouká a mám silnější gumu, tím víc vzhůru. Vůbec nejlepší rada je, když je u toho někdo zkušený a předvede první starty. Při správné síle gumy, poloze háčku, přiměřeném větru a úhlu seřízení jde model nahoru sám bez řízení. U koupených gumicuků z prodejny bývají údaje o vhodné váze modelu velmi přehnané (vhodná váha pro gumicuk je tak 50 - 70% udávané).

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil kocour dne úte 12.06.2012 8:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: ned 10.06.2012 17:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Uživatel kocour napsal : " ale v jakém úhlu k těžišti (ta rada ve starých příručkách o úhlu 60 stupňů z těžiště nebo od spodku křídla není marná), "
Těch 60 stupňů je dosti přehnané , u každého modelu se to liší , měl jsem i větroně co měl vlečný háček mírně za těžištěm. Obecně lze říci, že čím je vlečný háček dále před těžištěm , tím je model na gumycuku směrově stabilnější , ale jak to v životě bývá... něco za něco ... model dosáhne po vystřelení menší výšky.
Mirek
P.S. V dřívějších dobách , kdy jsem létal soutěžně kategorii RCV2 jsem gumycuk využíval ve větrném počasí . V té době ( 25 let zpět ) byl v pravidlech buď start z vlečné šňůry dlouhé 150 m , nebo gumycuk složený ze 125 m dlouhého silonu a 25 m gumy. Kdo létal na gumycuku , tak ví , že se model za mírného větru odpojí až když leží většina gumy na zemi , tak že to má model výšku kolem těch 125 m. Já jsem si zkonstruoval radiem vypínaný háček a ten jsem za větrného počasí využíval . Nechal jsem model viset na gumycuku a ten jsem naopak ještě napínal modelem . Až už to bylo na doraz , tak že model již dále gumu nenapínal , rádiem jsem háček vypnul , ale s tím se musela současně dosti hodně potlačit výškovka. Model měl značný přebytek energie a tak hodně letěl proti větru a navíc ještě nějaký ten metr nabral na výšce. Tak že výsledná výška byla 125 m délka silonu , 25 m délka gumy + ??metrů napnutá guma + ?? metrů nastoupaná výška po vystřelení.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2012 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Kiwira: Máš pravdu, ale já chtěl napsat něco, co by mělo zaručený výsledek. My jsme tahali na gumicuku větroně tak od r. 1970 (1 kanál se špagomatikem) a byli jsme samouci. Taky se nám stalo, že model při startu uhnul do strany tak moc, že už se nedal vrátit do normálního vleku ani vypnout.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2012 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
http://www.kolmanl.info/index.php?show=vetrone_prisl
http://www.kolmanl.info/index.php?show=vetrone_prisl_2
http://www.kolmanl.info/index.php?show= ... gumicuk_uv

(Opera to zobrazí bez problémů)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2012 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Kiwira píše:
Málo natažený gumycuk bych raději nezkoušel to proto , že eroplánu dojde energie dodávaná gumycukem ve chvíli , kdy ji nejvíce potřebuje a potom následuje nebezpečné zhoupnutí modelu .

Příliš natažený gumicuk také není to pravé. Záleží taky na tom na jakou váhu je ten gumicuk stavěný. Zkoušel jsem vystřelit F3K s gumicukem pro letadla do 1kg, pořádně napnul, vystřelil a zklaply se mi křídla. No nebylo to na takovou sílu stavěné. Takže s rozumem natahovat... ani málo, ani moc. :) Používal jsem modrý gumicuk z HobbyKingu. Pak jsem křídla slepil, vyztužil další vrstvou skla, natahoval míň a už to bylo ok.

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2012 17:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2010
Příspěvky: 111
Bydliště: Havlíčkův Brod
Na Limitovi mám taky háček nepatrně za těžištěm, to trochu vejšky v klidu přidá. Idelání je i štelovací háček. Kluci na RCVS používaj taky třeba háčky dva, a to do různých podmínek. S tim háčkem vzadějc se pak dá i do větru, tam to ale prostě mírně dovažuju (ne moc), jinak by mi to taky mohlo pěkně zatleskat.

_________________
Stránky LMK Havlíčkův Brod - http://www.modelhb.cz/
Potkat se můžeme i na soutěžích RCVS.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: start s gumicukem
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2012 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
zdekar píše:
:) Používal jsem modrý gumicuk z HobbyKingu.


Nemôžeš dať link, neviem to nájsť!
Vďaka!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz