Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Luňák EPP od LM-model
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2019 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Tak vrtnu do tohoto letitého vlákna :D Pořídil jsem si tento model pro pokusy s vlekáním. Už se to pomalu rýsuje. Mám v plánu udělat na modelu nějaké změny. Asi zatím největší je výměna spojky křídla - uhlíková kulatina (ušetřím něco málo na hmotnosti polotovaru). Nikde jsem se nedočetl jaké má být vzepětí křídla, tak jsem se nechal inspirovat monografií v RC revue, tak uvidíme jak se to pak bude chovat :wink: A taky chci testnout spreje doporučované Kor-modelem na povrchovku modelů z EPP.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Luňák EPP od LM-model
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 22:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Jestli mohu poradit ohledně barvě jakékoliv dostupné barvy. Na EPP je možno použít v podstatě použít jakékoliv dostupné barvy. Je to velice odolný materiál a neobjevil jsem nic, co by jej narušovalo. Ale zase naopak nic nedrží perfektně.
Nejvíce se mi osvědčily vodou ředitelné barvy jako například Sokrates, nebo Balakryl a různé podobné.
Na povrch nanést barvu molitanovým malířským válečkem. Nejlépe dvě vrstvy. Doplňky, nápisy atd dělám "tupováním" přes šablonu.
Sprej je taky možno bez problémů použít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Luňák EPP od LM-model
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 6:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Možná trochu pomůže toto video


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Luňák EPP od LM-model
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
No jo, on je ale rozdíl mezi řezaným a vypěněným EPP mě na tom řezaném drželo všechno...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Luňák EPP od LM-model
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 8:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Už jsem to tu psal několikrát,navíc to mám osobně vyzkoušeno.Barvy ETERNAL naprosto perfekně drží jak na řezaném,tak i stříkaném epp.Navíc pouze jedna vrstva už perfekně kryje,tahy štětcem nejsou znatelné,povrch vypadá jako stříknutý.Před 3 roky jsem jen tak na zkoužku přetřel Funcuba bez umytí a pořád vypadá jako nový.Barva ani nejde sloupnout,jen seškrábnot s troškou epp.Jen musím dodat,že barvy neředím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Luňák EPP od LM-model
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Pánové děkuji za Vaše rady a postřehy. Já už jsem s těmi spreji stříknul nějaké drobnosti na svém Fun Cubu a taky kamarádovi na nutballu, který dostal k padesátinám (video jsem dal do vlákna nutball). Docela dobře to krylo, jen jsem to musel nechat trošku delší dobu zaschnout. Vždy ale šlo ale pouze o části modelů. Teď to chci testnout na celém povrchu a ještě na to i přidat další nástřiky (imatrikulace, nápisy) tak jsem zvědav jak to dopadne :D Jo a ještě to chci doplnit o zde již popisovanou úpravu povrchu pomocí šlehaného tmelu před samotným nástřikem :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz