Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 665 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 21:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Decca píše:
...už toho nechávám... :wink:

...ERO by si vůbec zasloužilo nějakej stavební a leteckej soutěžní den:-))

.. v kroužku ve Varnsdorfu a Rumburku je asi 15 Vos ( některé již lítali minulou sezonu na Rané) a nově i cca 10 ks Ero II :wink:

PS. Neboj Pepa Bártiku jim už chystá soutěž. Možná už i ted 16.3, někde v okolí České lípy.

Hele jak borci a dámy soustředěně lepí hmyzáky.

Příloha:
varnsdorf_01.jpg
varnsdorf_01.jpg
[ 158.08 KiB | Zobrazeno 2028 krát ]


Příloha:
varnsdorf_02.JPG
varnsdorf_02.JPG
[ 176.75 KiB | Zobrazeno 2028 krát ]


Příloha:
varnsdorf_03.JPG
varnsdorf_03.JPG
[ 158.73 KiB | Zobrazeno 2028 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 21:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
No oni tam vůbec lepí různé poletuchy a to nemám fotky všeho co tam vzniká:

Příloha:
varnsdorf_04.JPG
varnsdorf_04.JPG
[ 206.26 KiB | Zobrazeno 2026 krát ]


Příloha:
varnsdorf_05.JPG
varnsdorf_05.JPG
[ 204.87 KiB | Zobrazeno 2026 krát ]


Příloha:
varnsdorf_06.JPG
varnsdorf_06.JPG
[ 301.99 KiB | Zobrazeno 2026 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 22:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Pepovi Bártíkovi to 16. 3. nezávidím , tady je hůř jak na vánoce , zima jak na Uralu
Dnes jsem byl v České Lípě a byl jsem rád že jsem dojel celý ,
Ty házedla na fotkách je dílo mého bráchy celkově se jich postavilo určitě přes 100kusů


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Veka: ...ovšem teda!!!:-))) ...to nemá chybu ty dítka jak to mastěj. To je modelář jak má bejt. ...já létám a probádavám kraj kolem České Kamenice což je nedaleko, to bych tam mohl někdy v létě udělat přátelskou návštěvu a pošmírovat jak se tam lepí a létá:-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 22:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
To se stav na Rané až tam bude Vansdorf na soustředení na letišti. Loni jsem se k tomu náhodou ocitl a ten týden který jsem tan strávil byl báječný. Sejdou se tam i lidi co dělají jiné kategorie a to je hodně dobrá škola a pohoda.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
STROHUR píše:
To se stav na Rané až tam bude Vansdorf na soustředení na letišti. Loni jsem se k tomu náhodou ocitl a ten týden který jsem tan strávil byl báječný. Sejdou se tam i lidi co dělají jiné kategorie a to je hodně dobrá škola a pohoda.


...no to rád dorazim. Vezmu si sebou plachťáka a projdu si tam to okolí, je tam několik kopců které ještě chci projít, prozkoumat a nalétat. Prozkoumam možnosti nějakého přespání a rád si zalétam s ostatníma:-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 23:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Dá se kempovat přímo na letišti , cca 40kč stan a 60 kč osoba na den , teplá voda , sprcha , nebo se dá spát v dřeváku . Já byl se synem pod stanem spolu s , když pršelo zalezli jsme k Vansdorfským na dílnu / školící mistnost/ tam se stavělo a debatovalo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 6:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
veka1 píše:
... jim už chystá soutěž. Možná už i ted 16.3, někde v okolí České lípy.

A nevíš už kde? Jsem z CL a kdyby nebylo 15 cm sněhu jako dneska, tak bych se přijel podívat.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 6:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Je to na letišti . Jedeš z České Lípy na Nový Bor - kruhový objezd za Intresparem cca 500m odbočka do prava cca 1 km po jakoby lesní cestě / lesem / a vyjedeš u brány aeroklubu. http://www.mapy.cz/#q=aeroklub%2520%25C ... 480327_0_1
Ale kdoví jestli se to vůbec bude konat , u nás napadlo 10cm sněhu za noc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 6:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
STROHUR píše:
Je to na letišti . Jedeš z České Lípy na Nový Bor - kruhový objezd za Intresparem cca 500m odbočka do prava cca 1 km po jakoby lesní cestě / lesem / a vyjedeš u brány aeroklubu. http://www.mapy.cz/#q=aeroklub%2520%25C ... 480327_0_1
Ale kdoví jestli se to vůbec bude konat , u nás napadlo 10cm sněhu za noc.

Ok. Letiště samosebou vím kde je. Od kolika to případně bude?

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Je mi záhadou proč jsou tu někteří až tak moc trapní a urejpaní.
Jediný co by jim šlo je jen shazovat.

No ostatně nevím co komu vadí, ale pokud je tohle dizkuzní forum a já se tu ptám na více věcí, je to jen moje věc, od toho tohle forum existuje, abych se zeptal na to co mě ohledně modelařiny zajímá, byt to může být úplná kravina. Pokud to někomu vadí, vůbec si to nemusí číst. Ani na to nemusí reagovat, nikdo ho k tomu nenutí a hlavně mě pak nezajímá to, když to pak čtu v úplně nesmyslném kontextu.

Ano a právě díky takovým "rádcům a kecalům" člověk ztratí i tu vznikající chut něco podniknout, něco vytvořit. Líbí se mi vlákno o 4 strnách, kde se neřešilo nic, co by se týkalo toho co mělo. V podstatě jen jedna věc a to ta, jestli motor ano nebo ne, teda spíš bylo řečeno že ne. Ale jinak je to tu jen o shazování a nadávkách, byt nepřímých.

Další věc je ta, že nevím proč tu je několikrát uváděno mé jméno. Je to nevýslovně trapné a vysmívající se, prvně tady každej funguje pod přezdívkou a za druhý nevím proč by jsi někdo měl brát moje jméno neustále do huby.

A to, že mám problémy s provozem svého druhého modelu, který ostatním funguje bez větších problémů je bohužel smůla, ale i tak nevím co s modelem dál, nebo čím ten model nahradit.

No tak a jinak, ano beru, že na tento model motor nepatří, ale snažil jsem se navrhnout verzi, kdy by nebyl moc vidět, ale prostě by tam byl. a tím by se ten model stal užívanějším.
Ohledně Groba a Vivata už jsem si taky hledal něják názory a spekulace, i to není možnost, která není nereálná, ale již je to něco jiného než klasický větron, i když pravdou je, že Vivat je moc pěkný éro.

V plánu je také výstavba Blaníka s pylonem, leč se teda opět odchýlým od předlohy a byl by to L-23 Super blaník s možností pylonu, ale jinak čístý větron.

Ale je to jen plán, ono stavby se tu stejně nikdo nedožije, tak nemá cenu víc k tomu psát.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 16:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Většinou se začíná o 9hod


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 17:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Motorový větron ASK-14
http://www.scalesoaring.co.uk/MOTOR_GLI ... odels.html
Plán volně k dispozici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Toman: Domnívám se, že Tvoje reakce je přehnaná. Jediný, kdo Tě oslovuje jménem, je "veka1". O jeho kvalifikaci a dobrých úmyslech bych vůbec nepochyboval. Má příslušnou vysokou vojenskou leteckou školu, léta působil jako technik (nevím přesně v jaké funkci) ve vojenském letectvu, má taky dlouhou praxi ve výrobě letadel i v práci s kompozity a v současné době je jeho džob výroba a opravy kompozitových i dřevěných modelů. Soutěžil v několika modelářských kategoriích, je reprezentant a účastník MS akrobatických modelů. Opravdu nekecá, byl jsem u něho v dílně, kde se ochotně dělil o své know- how. Asi píše s určitým nadhledem, ale ten chápu. Je nutné postupovat vpřed - začít dělat, pak se třeba ukáže, že jsem začal úplně blbě, musím zahodit, co jsem udělal a začít nanovo. Prostě úspěšní jsou ti vytrvalí, ne ti talentovaní, kteří při prvních potížích utečou a dají se na něco úplně jiného, než je modelářství. Nemám rád rejpání, které se ve vláknu opravdu vyskytlo, ale od "veky" to za rejpání nepovažuji. Já jsem v letech 1970 - 1983 a asi 1998 - 2008 vedl modelářský kroužek, kam chodili kluci (taky 2 holky) do 6 tak do 15 let. Byla to zabíračka, většina kluků odpadla, protože si našli jinou, snadnější zábavu. Stejné je to i sportů - zájemců dost, ale málokdo vydrží. Nenech se odradit, byla by to škoda.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z-125 Šohaj 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 1024
Bydliště: Pivín, okr. Prostějov
Nepředpokládám, že moje reakce byla přehnaná.

A nikomu neberu jeho vědomosti, viz. info od uživatele veka ... To že vždy příjde s nějákou odpovědí, podloženou ai různými články vím. Ale na to jsem tu vůbec nenarážel.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 665 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz