Switch to full style
Název je dostatečně samovysvětlující...
Odeslat odpověď

Re: Gumicuk pro F3J

pát 27.09.2013 21:45

Dnes jsem si byl zalétat na nové pěkné místo, byla se mnou i žena a tak mám krátké video z mobilu a pár fotek.

Samozřejmě pořád 40m gumy + 120m silonu, když je tak krásně jdu raději létat než abych nastavoval a posunoval atd. :)
Na tomhle novém plácku je docela dost místa, takže na mnou požadovaných 160m+ (obdoba minimálních výšek navijáku) se nejspíš dostanu, ale za nehoráznou cenu spotřeby prostoru alespoň 270m v napnutém stavu před startem.

Jestli on mě ten naviják nakonec nemine :-) No pořád platí, že gumicuk funguje a ve smotaném stavu ho lze vozit v autě pořád aniž by zavazel.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Přílohy
WP_20130927_010.jpg

Re: Gumicuk pro F3J

čtv 27.03.2014 20:17

Konečně jsem byl donucen rozdělit gumolano. Uříznul jsem 10m kus 9mm gumolana a k němu přidal 40m silonu. Dnes jsem vyšetřil chvíli čas a tak jsem dal deset startů, dosahované startovací výšky ve větřiku 4m/s byly od 55m do 80m. Vzhledem k místu kde jsem testoval, bylo další využití výsky špatné, ale na místě, které popisuji o příspěvek dřív to bude perfektní.

Gumicuk této délky je daleko rychleji připraven, napnutý je po pár krocích (17m vs 67m napínání) a dosahované výšky, pro F3J za předpokladu alespoň nějaké termiky, dostačují.
Nejvyšší dnešní start:
10+40.jpg

Re: Gumicuk pro F3J

sob 26.04.2014 20:55

Uplynul měsíc a můžu potvrdit, že gumicuk z 10metrů 9mm gumolana +40metrů silonu je skvělý a návykový.
Na jednom polétání jsme byli s F3J tři piloti a gumicuk byl daleko využívanější než vedle natažený naviják, zvítězila rychlost a jednoduchost použití a dosahované výšky v pohodě stačí.

Dokonce i za naprostého bezvětří jsem se dostával kolem 30m, co v daných podmínkách stačí.

A za větru je to pohoda, třeba dnes 2-4m/s vítr a startovní výšky 70-100m. Startuju podobně jako na navijáku (vztlaky 10mm dolů) a gumolano se ještě znatelně napne víc i když na zemi napínám do bodu, kdy to už vážně nejde dál, asi tam pracuje i silon. Stoupám dokud to jde, pak vypnu vztlaky a využiji naakumulovanou energii v gumě i silonu ke zrychlení a následuje výstřel i s typickým zvukovým doprovodem :).

gumicuk 10+40 - 94m.jpg

gumicuk 10+40 - 101m.jpg


Krátký záznam startu, co jsem natočil na mobil začátkem dubna, je tam hezky vidět průběh. Kamarád startuje tuším s F3J maxa. Točeno z dálky, takže nastavte 720p a celou obrazovku.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Gumicuk pro F3J

úte 21.04.2020 9:49

Co používáte za vlasec ??

Re: Gumicuk pro F3J

úte 21.04.2020 11:00

Jejda to už je hodně staré video. 8O

Na videu je gumicuk, který měl 10m opředené gumy 9mm z Vematu a asi 30m silonu z F3J navijáku. (Zbyl po výměně za čerstvý). Používám Speedline 1,28 nebo Megaline 1,32, takže něco z toho, ale je to vcelku jedno a od 1,1mm to bude stačit. Já používám na navijáku silnější silon a to hlavně z důvodu odolnosti, drží i když je trochu škrábnutý, ty tenčí při drobném poškození hned praskají. Bavím se však o startu na navijáku, který jde celou dobu nadoraz. Na gumicuku nikdy takové namáhání není a tak bych klidně volil i ten tenčí.

S light 3,5m Maxou tento gumicuk při větru 5m dával fakt i přes 100m výšky, dnes s Dynamikem by to bylo určitě ještě o něco výš. Výhodou je, že tak krátký gumicuk padá při větru nazpět zase skoro k nohám.

Nějaké potrhané silony mám, dalo by se z toho něco vybrat, můžu poslat.

Re: Gumicuk pro F3J

stř 22.04.2020 5:39

Ty blaho to by bylo super. S takovými modely začínám, k naviaku mám dva nové speed line 1,28 jestli se nepletu. Ty se Minsku nechtělo zkracovat když zatím nepraskli nebo tak něco. Když jsem šel do rybářských potřeb tak na mě koukali jak na blázna ;)
Jinak Guma z Vematu už je doma připravena.

Re: Gumicuk pro F3J

stř 22.04.2020 12:08

Tak pak napiš zkušenosti. Důležitá bude i rychlost větru a hmotnost modelu.
Díky.

Re: Gumicuk pro F3J

úte 28.04.2020 15:10

Nevím , myslím si že to tu je popsané dostatečně že to funguje

Re: Gumicuk pro F3J

stř 15.07.2020 6:11

Pro mě je stejně nejlepší gumicuk toto.. https://youtu.be/GVz-z_CPJcw

Re: Gumicuk pro F3J

stř 15.07.2020 19:52

To je dobrý, ale když ti nebude foukat, pak už zas jedině gumicuk nebo elektromotor, nakonec každá věc má své pro a proti :wink:

Re: Gumicuk pro F3J

čtv 16.07.2020 8:31

Jasné, ale lítání kolem hlavy je stejně nejlepší. Když vidím jen skvrnu pod mrakem, není to ono..

Čím ošetřovat gumicuk

ned 26.07.2020 9:43

Otázka která se váže k tomuto tématu:
Gumicuk z klasické čtvercové gumy - ošetřujete gumu něčím? Nějaká chemie, mýdlová voda.... nebo to nemá smysl?

Re: Gumicuk pro F3J

ned 26.07.2020 17:25

Podle mého to nemá smysl, hrany této gumy velmi trpí a guma prostě rychle odejde na přetržení od načaté hrany.
Odeslat odpověď