Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2015 14:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
palubna doska podla predlohy zatial vo vektoroch v pocitaci ..
po vytlaceni a "zaskleni" pojde medzi dva 0,8mm preklizkove platy


Přílohy:
pristroje.jpg
pristroje.jpg
[ 38.96 KiB | Zobrazeno 2829 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2015 15:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Jé, tak to mi chybí, nepodělil by ses prosím? Já bych si ji tam také rád dal.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2015 16:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
.. uz posledna uprava .. rozlozenie pilota, sedacky a ovladacej paky v kabine


Přílohy:
posed.jpg
posed.jpg
[ 34.78 KiB | Zobrazeno 2803 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2015 14:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
Marske je prednostne urcene na V vlek - vypinacie mechanizmy su dva po stranach
Nemecky stavitel pouzil mechanizmy dva a to tak, ze na stranach cez 3mm plankovanie ma prestrceny klasicky hlinikovy nit, cez ktory prechadza 2mm zelezna struna tak ako je to na obrazku .. myslim ze preklad casti neni treba - z obr je jasne to technicke riesenie

v jednom zo svojich prispevkov : (zaroven zdroj obrazku: http://www.rc-network.de/forum/showthre ... te./page16 ) uvadza, ze udajne pri vlekani ta tahova sila je prenasana a rozlozena do trupu ... musim sa priznat ze skusenosti s aerovlekom mam len teoreticke ... predsa len mi "sedlacky" rozum neda .. ten hlinikovy nit len pen prestrceny cez 3mm bocnicu .. bohuzial neviem co sa stane ked vleceny model trosku zaostane, vleckna trhne ... snad nevytrhne kus trupu na oboch koncoch

na druhom nacrtku je priblizne uniestnenie vypinacieho mechanizmu .. i keby bol ten nit alebo cokolvek ine upevnene na bocnici i na tom 6x6 balzovom/smrkovom nosniku ... moja zatial prakticka nezlalost aerovlekov ospravedlnuje nasledovny "priblbly" dotaz : je technicky mozne aby pri aerovleku vlecna tak trhla aby bol vypinaci mechaniznus v takomto prevedeni vytrhnuty von ?

ak by chcel niekto rypat v zmysle "a preco nepapises autorovi" .. napisal som, zatial ziadna odpoved :wink:
M.


Přílohy:
Poznámka: autor + zdroj obrazku : http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/256386-Marske-XM1-Ein-vorbild%C3%A4hnliches-Brett-mit-2-83-oder-3-75m-Spannweite./page16
Geschleppt wird sowohl an der Winde als auch an der Schleppmaschine an zwei Seitenwandkupplungen, die sich beidseitig an der Bordwand (genau senkrecht 45mm unterhalb der Nasenleiste.PNG
Geschleppt wird sowohl an der Winde als auch an der Schleppmaschine an zwei Seitenwandkupplungen, die sich beidseitig an der Bordwand (genau senkrecht 45mm unterhalb der Nasenleiste.PNG [ 9.69 KiB | Zobrazeno 2762 krát ]
umiestnenie Vvleku.jpg
umiestnenie Vvleku.jpg
[ 37.71 KiB | Zobrazeno 2762 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 5:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Podle jedné z fotek autora modelu bych spíš usoudil že dvojí uchycení používá při klasickém vyvlekání el.navijákem nebo gumicukem a né při aerovleku. Na vlečné šňůře je tam vidět i padáček. Možná se pletu. Tento boční způsob uchycení jsem kdysi viděl i na modelech maket větroňů pana Perglera. On to neměl ale komplikované tím servem. Prostě z boku trupu pod křídlem byl na každé straně jeden háček a vlekání se provádělo el.navijákem.
Jestli chceš model vlekat aerovlekem, dej vypínací háček do čumáku do spodní poloviny a bude to bez problémů. S tímhle zavěšením bych to za vlečnou ani nedával. V čumáku je to jistota, model je veden vlečnou.
K dotazu, jestli je možné uvedený boční vyp.mechanizmus vytrhnout ven - možné je všechno :) ale při použití el. stahovací pásky jako trhací pojistky je toto velmi nepravděpodobné.
.. bohuzial neviem co sa stane ked vleceny model trosku zaostane, vleckna trhne ... Vlečený model nikdy "nezaostane" protože si ho vlečná stále táhne. Možná jsi myslel tento případ - Když nastane to že vlečený model začne být rychlejší, měl by mít brzdy a stačí trochu přibrzdit nebo lehce přitáhnout a počkat na napnutí vl.šňůry. A to trnutí většinou zmírní i průtažnost vl.šňůry.


Přílohy:
vlek.jpg
vlek.jpg [ 7.75 KiB | Zobrazeno 2712 krát ]
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 6:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
pert píše:
Podle jedné z fotek autora modelu bych spíš usoudil že dvojí uchycení používá při klasickém vyvlekání el.navijákem nebo gumicukem a né při aerovleku.

ano, mas pravdu - i autor "Nuri-Klaus" uvadza ze sa taha na "Seilwinde" co je el navijak - obrazok som bohuzial zle interpretoval

pert píše:
Možná jsi myslel tento případ - Když nastane to že vlečený model začne být rychlejší

ANO

na margo aerovleku pri bocnom vypinani : na to nemecke forum som pisal dotaz ci je lepsie mat vypinaci mechanizmus v "nose" alebo na boku .. odpoved bola : "Die Seitenwandkupplungen bringen einen stressfreien, ruhigen F-Schlepp. Ich spreche aus Erfahrung mit meinen Fauvels " (Bocne vypinanie zabezpeci bezstresove a kludne vlekanie. Hovorim z vlastnej skusenosti s mojim Fauelom"

preto zhanam materialy, skusenosti a rady od skusenych modelarov co sa zaoberaju aerovlekmi .. predsa len je lepsie to mat to naplanovane skor nez sa zacne plankovat trup

pert píše:
.

DAKUJEM za vysvetlenie !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Asi na tom uchycení na "V" pro aerovlek něco bude. Zkouknul jsem pár videí a fakt se to používá. Jeden to má na bocích trupu, jiný v křídle. No, holt počkám na komentáře zkušenějších :|


Přílohy:
vlek1.jpg
vlek1.jpg
[ 16.1 KiB | Zobrazeno 2706 krát ]

vlek2.jpg
vlek2.jpg
[ 62.56 KiB | Zobrazeno 2706 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
nič nové pod slnkom skutoční Blaník sa tiež tak tahá na navijáku do vzduchu, ale zas nové u modelu, to vidím prvý krát :!:
Príde mi to stabilnejšie, ale i pevnostne lepšie :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
ANO na navijáku. Ale tady je řeč o aerovleku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 11:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
tks píše:
.

dole obr - nakreslil som primitivnu skicu panaka-pilota .. nic moc, ale je to +/- v mierke a na to ze sa to vyreze s preklizky a oblecu sa mu dajake sustaky je to dostacujuce - ak by si to chcel daj mi vediet emailom

pert píše:
možné je všechno :) .

na obrazku to vyzera trosku monstrozne ale .. asi takto nejako by mohol byt rieseny ten mechanizmus bocneho vypinania i s prihliadnutim na pevnost a prichytenie k prepazke a nosnikom

nemam taky kus hliniku .. tak asi z dreva vyrezane v jednom kuse a prilepene na oboch 6x6mm smrkovych nosnikoch cez celu sirku trupu, zadna cast prilepena k prepazke SP4, na sirsich bokoch medenna duta trubka vsunuta v drevennom bloku cez ktoru bude prechadzat 2mm struna .. nie som konstrukter ale asi takto by som si to predstavoval
M.


Přílohy:
panak.jpg
panak.jpg
[ 25.62 KiB | Zobrazeno 2669 krát ]

mechanizmus.jpg
mechanizmus.jpg
[ 17.99 KiB | Zobrazeno 2669 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 13:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
.. este ma napadlo jedno bizardne ale mozno realne riesenie ... na prilozenom obrazku je porovnanie originalneho vlecneho haku "pre" vlecnu (12 Eur) a hlinikova hlava z motora zo stareho HDD disku .. stacilo by ho otocit o 90° , vpilit drazku, (mozno trosku zmensit vonkajsi priemer), vlozit puzdro so strunou a upevnit na bocnicu trupu z oboch stran

(alebo na vlecnu .. "vlecny hak chudeho modelara" :mrgreen: )


Přílohy:
vlecne haky.jpg
vlecne haky.jpg
[ 34.67 KiB | Zobrazeno 2655 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 17:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Pokud by měl někdo náhodou zájem, tak mám výřezy na model Marske (2.83m) k dispozici. Více info případně v SZ.


Přílohy:
DSC_0539.JPG
DSC_0539.JPG
[ 72.07 KiB | Zobrazeno 2484 krát ]


_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2015 10:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
tks píše:
Mám to doma, prakticky dokončené. .


nejak som sa dostal opat k stavbe po dlhom case .. ja .. mne je proste trapne sa to takto pytat ale .. ako si ten trup "obalobal" / plankoval ??

Ja ... fakt nechcem vyzerat ako totalny hlupak .. ale neviem sa nejako chytit co a ako prve ... stale ten trup otacam v rukach, pozeram na : http://www.niegratschka.de/Retro2011/images/XM1_3.JPG a nejako neviem najst ani zaciatok plankovania ani konec ... ja som takto nikdy nic neplankoval .. .. nemas nahodou nejake foto zo stavby ktore by mi trosku napovedalo ?

Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Zdravím,
Tak jak jsi s tím érem daleko? Už to šlo do luftu? Nějáké info by nebylo?
Petr


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marske XM-1 D
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 13:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 88
Bydliště: CZ - Slaný
pert píše:
Tak jak jsi s tím érem daleko?

ahoj, nehambim sa povedat ze projekt zamrzol v stadiu hrubej stavby koly rodine, sportu a inym rozrobenym modelarskym projektom .. predsavzatie je dokoncit to v zime
M.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Rosta2 a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz