Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2016 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Golfista píše:
A proto už nelítají... :mrgreen:

Bola iná doba. Neboli kompozity, technológie, aerodynamické tunely a tak... A hlavne cez vojnu treba lacnú a rýchlu výrobu.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2016 15:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
Aerodynamicky čisté řešení. Ale asi to bude víc zatěžovat serva, přeci jen nějaký odpor ten materiál křídla bude klást, ikdyž to elastické bude.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2016 15:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.4.2015
Příspěvky: 81
Tak to jsem, já popleta, asi špatně viděl to videlo.. Pochopil jsem to tak, že při výchylce křidélka se vytvoří na pantu místo lomu rádius. Ale když je to jinak.. :lol: Každopádně ty era z velké války jsou taky super. M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Otázkou je, co to bude za model a jak budou fungovat klapky. Asi budou nakrucovány jen uši. Pokud by se kroutily i středy, byl by model odsouzen pouze jako rekreační elektrolet. Nechápu jeho určení, model nemůže být F3F/B/J, první dvě kategorie vypusťme hned. kvůli nevhodné profiláži, tvaru křídla (účinnost "křidélek" bude nedobrá). univerzální trup pro 3,0-3,8 je nesmysl, jeden trup- jedno rozpětí jinak je něčeho moc nebo málo a zaostáváte. jestli Jčkařům půjde potřebně navztlakovat vlek a ubrzdit přistání musí výrobce vědět, jinak to nebude letadlo pro nikoho. Letadla JM jsou speciály pro F3j, F5j, poslední pro mne použitelný stroj byla Ellipsa :-). od té doby nic vhodného na kopec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Samozrejme sa jedna o sutazny strojhttp://www.jaromuller.com/index.ph ... els/elasto

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 20:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
LV píše:

to samozřejmě znám... také proto jsem to komentoval. co se samotného technologického provedení týká jsem příznivcem novot, jen to musí fungovat. jak ale víme, hlavní je dobrý marketing, pak i vysloveně špatná řešení se dají dobře prodávat. Pro příklad se stačí podívat na panty ze samolepky jaké měla Elita a vsadím se, že se toho prodaly stovky ks :-). Občas se až po čase ukáže, kudy cesta vede nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Fila píše:
Letadla JM jsou speciály pro F3j, F5j, poslední pro mne použitelný stroj byla Ellipsa :-). od té doby nic vhodného na kopec.

Vhodný model na kopec je aj Eldorádo. Len to chce zmeniť štýl lietania.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Fila píše:
to samozřejmě znám... také proto jsem to komentoval. co se samotného technologického provedení týká jsem příznivcem novot, jen to musí fungovat. jak ale víme, hlavní je dobrý marketing, pak i vysloveně špatná řešení se dají dobře prodávat. Pro příklad se stačí podívat na panty ze samolepky jaké měla Elita a vsadím se, že se toho prodaly stovky ks :-). Občas se až po čase ukáže, kudy cesta vede nebo ne.

Ako to bude fungovať za letu známe je. Ako to bude fungovať pri brzdení ukážu prvé testy Elasta. A o marketing tu zatiaľ nejde. Jaro určite nevypustí niečo na trh čo nefunguje a mohlo by poškodiť jeho meno. Či týmto smerom vedie cesta sa uvidí za krátko. Jara baví vymýšľať. Zatiaľ kopírujú jeho a nie on iných.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
LV píše:
Vhodný model na kopec je aj Eldorádo. Len to chce zmeniť štýl lietania.

Tento model jsem viděl v jedněch nebo dvojich rukách, vždy to byla ale naprostá tragedie. Na klidné polétání na Donovalech asi pohoda ale na F3F to vypadá, jako když se pokoušíš zatočit s hráběmi. Třeba špatné seřízení nebo si prostě letadlo nesedlo s pilotem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 22:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
LV píše:
Ako to bude fungovať za letu známe je. Ako to bude fungovať pri brzdení ukážu prvé testy Elasta. A o marketing tu zatiaľ nejde. Jaro určite nevypustí niečo na trh čo nefunguje a mohlo by poškodiť jeho meno. Či týmto smerom vedie cesta sa uvidí za krátko. Jara baví vymýšľať. Zatiaľ kopírujú jeho a nie on iných.

Prošlápávání cestiček je strašně nevděčná práce, chce to nápad, hodně času a financí k otestování. ikdyž to možná nevyznělo, cením si velice lidí s inovativním přístupem, kteří se nebojí to udělat jinak a držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elasto
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Fila píše:
Jaro určite nevypustí niečo na trh čo nefunguje a mohlo by poškodiť jeho meno. Či týmto smerom vedie cesta sa uvidí za krátko. Jara baví vymýšľať. Zatiaľ kopírujú jeho a nie on iných.

Souhlasím. Znám ho a vždy byl o krok napřed.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz