Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Naviják pro start RC větroňů
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 16:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
JosefSvejk píše:
Ty bicykly jsou supéér :o . A ten "dědek" asi taky ty 3 kW nedá :) .

Trvale určitě ne, ale krátkodobě možná i ano a nemusí to být zrovna Sagan. :lol:
Jenže při návrhu motoru navijáku musíme uvažovat takový, který nevyvede z míry ani krátkodobý nárůst výkonu třeba i na 10-ti-násobek. A v tom se právě člověk a trakční motor od toho "stříďáku" :( (aby mne zas Dudaj nenařkl, že se vytahuji) liší. :roll:

Ale ty bicyklové navijáky se mi taky strašně líbí. :mrgreen:
Já pamatuju ještě doby, kde začátkem 80. let si mnozí modeláři sestrojili navijáky z motorů od Babety. Trochu to vrčelo, smradilo, ale fungovalo to skvěle. Jenže pak je v pravidlech F3B a RCV2 zakázali, tak se zas začaly vyrábět elektrické ze startérů (vhodný byl např. z Avie, jen vyžadoval 24V napájení, tedy dvě autobaterie, což nebylo zrovna výhodné). Nicméně pro rekreační létání, kde nikoho ta pravidla neomezují, bych si dovedl představit vyrobit naviják i s pohonem pomocí 40-50cm3 benzínového motoru z křoviňáku. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Naviják pro start RC větroňů
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 16:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ale dostal jsem přes SZ správnou připomínku, že použití navijáků má smysl jen při soutěžním létání, nebo tréninky na něj. :o Ale tam jsou navijáky pravidly docela přesně definovány. :P Takže žádná vrtačka, babeta nebo jiná amatérčina. Takže má to tady vůbec smysl řešit? :o Nemá to totiž smysl ani pro tréninky na soutěžní létáni, protože pokud by to myslel vážně, stejně by si nakonec musel pořídit naviják podle pravidel. :P
A pro rekreační létání je ze všeho nejlepší a nejpohodlnější mít elektropohon v čumáku, nebo na pylonu. :wink:
Gumicuk je něco mezi tím. I když gumicuk má ještě význam například aj tehdy když se jedná o motorizovaný obr, který se nedá len tak snadno hodit z ruky. :8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naviják pro start RC větroňů
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
To jsem teda zvědav :wink: Jak to budeš napájet? 220V, nebo aku?

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz