Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 18:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 305
Bydliště: Beroun (Střední CZ)
Ahoj. Chtěl bych postoupit kapku dál a pořídit si glidera na relaxační polétání a do termiky. Prozatím je můj favorit EPSILON competion http://www.rc-profimodel.cz/epsilon-com ... lator-60a/, ale na netu je příšiš málo informací o tom, jak se chová. Moje preference jsou spíše klidný, pomalejší větroň na pohodové polétání a do termiky s rozpětím 3 - 4m do 15 000. Ještě mě zaujal Albatros od Topmodelu http://www.topmodelcz.cz/index.php?&des ... l&id=10836

Máte nějaké tipy a zkušenosti?

_________________
Katana MX, Click 3, Toro 900, Scimitar, TBS Discovery, DX9


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 19:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2009
Příspěvky: 271
Bydliště: šiTnov
Zdar,
od Topmodelu mám Electru pro, kupovanou na staro a paráda - Albatros neznám. Na Topmodel a jím vyráběné a prodávané modely nemůžu říct křivýho slova. (Mám/měl jsem od nich tři modely.)
Tady je něco o Epsilonu: http://esomodels.er.cz/
Akorát na těch stránkách musíš kliknout vlevo nahoře na "Přečtěte si" a pak v "RC modely" vybrat Epsilon Competition. Přímý odkaz na to nejde dát. (Ale možná jsi to už četl.)

_________________
http://buzzinec.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/megadacan


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: ned 10.06.2012 13:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
O Epsilon Competition mám jen zprostředkované informace z různých německých diskuzních fór ale Pelikánem udávaná letová váha 2700g mě tak dráždila, že jsem Pelikánovi napsal a poslal odkazy na různé zahraniční testy a pak tedy aspoň na první straně výrobku upravil letovou váhu na realističtější cca 3600g. O tomto modelu jsem loni uvažoval taky, ale podle videí na netu se dá usoudit spíš na dynamický elektrovětroň než na relaxační termický. Asi proto jsem si pořídil třímetrovku Sirius od Reicharda, ale přiznám se že ho ještě nemám postavený. A pokud kolega elektrik hledá něco výrazně lehkého a přitom přes 3 metry, tak co třeba nový F5J Cirrus od Reicharda s letovou váhou cca 1600g? Mě je ten model sympatický. Ještě bych zmínil vlastní zkušenost, že čím větší a nákladnější model, tak pokud není něco špatně, tak samozřejmě líp lítá, ale já osobně se cítím i víc svázaný zodpovědností za hodnotu a vynaloženou práci na modelu, takže moje radost z létání je trochu tímto ubrána a mrzí mě např. každé tvrdší přistání a šrám způsobené nedostatečným soustředěním na řízení atd. Větší pohodu tak paradoxně letos zažívám s levným plastikopolystyrenovým "kompozitem pro chudé" Phoenix Evolution než loni s výkonnější Lagunou V od Kostky (než jsem jí rozbil na ztrátu vidu ve 400 metrech).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2012 8:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 305
Bydliště: Beroun (Střední CZ)
Ahoj, ještě stále váhám. Od Epsilonu mě také odradila jeho váha. Ještě pokukuji po Vetesse E

http://www.hobbyeshop.cz/vitesse-e-3000 ... ST12020%5D

...ale bojím se, aby to nebyla šipka. jestli někdo znáte jeho letové vlastnosti, ocením jakékoliv info.
Pointa je najít něco klidného a dobře ovladatelného. Dosud jsem létal s Radianem Pro a ten je co se do ovladatelnosti týče až moc hodný.

Od Reicharda jsem viděl v reálu Proximu 2 a docela mě odradil od koupě čehokoliv od Reicharda. V zásilce měl prohnutá křidélka, křídla se stále povysouvají a letoun je v nižších rychlostech žvrklavý a padá po křídle.

Tak nevím do čeho jít...

_________________
Katana MX, Click 3, Toro 900, Scimitar, TBS Discovery, DX9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2012 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Pokud se hodláš pohybovat v těchto cenových relacích a v klasické konstrukci, tak si do výběru můžeš zařadit i Absolutiona od HV model. Já to v ruce neměl, ale prý jsou HV modely zpracovány velmi solidně a každej si to pochvaluje.
http://www.vhmodel.cz/view.php?cisloclanku=2009020002


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 7:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
http://www.kolmanl.info/?show=show_txt& ... 20150524_1
http://www.kolmanl.info/?show=show_txt& ... 20150530_1



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


létá tu s ním také někdo?

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 8:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
jediné doporučení v této kategorii je ABSOLUTION PRO 3,2m od VH model - asi nejlépe zpracovaný model , dá se domluvit uhlíkové zesílení pro brutálnější zacházení, dost místa na motor i velké akku, lítá nádherně :-) a hlavně, pokud se něco stane, je možnost ND

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: stř 16.11.2016 8:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Létání s tímto 3,6 metrovým modelem je paráda. Dalo by se říci , že zvládá velký rozsah rychlostí.Od termického létání , přes svahové až doslova k " dynamickému ". Klapky s křidélky dávají velký prostor pro jejich účinné využití, které je znát. A to jak při termickém létání, tak při létání na rychlosti, nebo naopak při přistávání, které je při použití butterfly spolu s mixem výškovky pomalé a velice dobře řiditelné. Dovoluji si toto napsat i přesto, že jsem s tímto modelem měl zatím pouze několik startů a létal jsem více méně opatrně. Na projevu modelu při letu však všechny uvedené vlastnosti jsou znát. Těším se s ním na příští sezonu.

Kvalita zpracování jednotl. dílů výborná. Přesto ji narušují celkem drobnosti, které dojem zhoršují. Např.těsnost uhlíkových spojek.Do jednoho dílu křídla nešla uhlíková tyčka nasunout , musel jsem ji přibrousit. Naopak těsnost spojek na výškovce byla nedostačující. Výměna koncovek pro křidélka a klapky a některé další drobnosti.
Model jsem osadil motorem EMP Airplane 1955W 65A 4-6S brushless big motor C4260 800K. Motor je dostatečně robustní a jeho výkon též vyhovuje. Právě jeho hmotnost spolu s baterií Turnigy Zipp 5S 3000 mA a přijímačovými bateriemi Eneloop 2000 mA vyvážily model přesně do potřebného těžiště , bez přidávání mrtvé váhy do špice modelu. Povětšinou majitelé tohoto modelu značně dovažují, jak jsem se na zahraničních diskuzích dočetl. Taky jsem se dočetl zajímavou věc a to, že výměna těžké ocel. kulatiny jako spojky křídel za mnohem lehčí uhlíkovou tyč zhoršila letové vlastnosti tohoto modelu. Sám jsem o výměně uvažoval.

Výrobce má již na trhu pokračování tohoto modelu a ten již ke zmíněné kvalitě ovšem bez zmíněných nedostatků přidal mnohá zlepšení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2017 7:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.2.2017
Příspěvky: 7
Tady je něco o Epsilonu:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2017 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Qressor píše:
Tady je něco o Epsilonu: sbo365

Kde?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2017 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Před časem jsem o Epsilonu taky uvažoval, ale odradilo mne právě to, že se mi nepodařilo najít bližší info. Nakonec jsem našel nějaký test z jakéhosi německého časopisu a nepřesvdčilo mne to o tom, že bych do něj měl dát peníze. Takže jsem nakonec koupil Lagunu od Kostky s křídlem potaženým dýhou místo standardní balsy. A velká spokojenost. Kolega o pár příspěvků výše ti navrhuje Cirruse. Toho mám a lítá fakt dobře. Jen bych mu vytkl jednu věc-poměrně malou směrovku. Při nízkých rychlostech (při přistání) podle mne není moc účinná.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 16:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
kope píše:
Kolega o pár příspěvků výše ti navrhuje Cirruse. Toho mám a lítá fakt dobře. Jen bych mu vytkl jednu věc-poměrně malou směrovku. Při nízkých rychlostech (při přistání) podle mne není moc účinná.


Znám jednoho nejmenovaného člověka, který při koupi Ciruse z druhé ruky dostal i druhý trup s alternativní směrovkou velkou jak kráva - že on ještě leží v šuplíku? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPSILON competion - doporučení?
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
tomashr píše:
Znám jednoho nejmenovaného člověka, který při koupi Ciruse z druhé ruky dostal i druhý trup s alternativní směrovkou velkou jak kráva - že on ještě leží v šuplíku? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Náhodou ne! :-) Trup už je zkompletovaný a osazený servy a mám vyřízlá jádra na křídlo (stejné profily jako Supra, jen natažené na 3.6m). Dokonce i veškerý materiál už mám nakoupený a domluveného kolegu, který pomůže s vakuováním. Je to zkušený laminovač, jen laminuje spíš do forem a tenhle typ křídel ještě nedělal, takže jsem ve fázi zjišťováni "know-how" - skladba vrstev atd., aby to klaplo na první dobrou. Doufám, že do konce března bude hotovo a proběhne zálet. Každopádně na "festival" v Suché už s tím chci jet.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz