Switch to full style
Aby těch modelářských kategorií nebylo zbytečně moc. Když se to dotýká modelaření, ale nenašli jste zde specializované fórum. Taková témata vložte sem.
Odeslat odpověď

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

úte 15.09.2020 7:08

Ninco air. V tomto provedení, co nejmenší váha.... lítá parádně. skvělá poletucha do podvečerních klidů.ObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého Redmi 7 a podpis odstraním

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

úte 15.09.2020 20:30

Dost dobrá překopávka PM Invent,dnes bych ji asi okopčil jelikož jsem lítal v a lítám v dost silným větru a přistání s motorem na přídi bývá občas devastující a takto schovaný tlačák je super. Za mně chválím a vítám v klubu překopávačů hraček. :wink:

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

stř 30.09.2020 17:47

Chlapi, ten Lidl Glider XL - bude použiteľný aj len so smerovkou bez krídeliek?
Nemá to niekto len tak - či to na smerovku normálne reaguje?
Samozrejme výškovku dám a chcem tam aj malý motorček na pylon, na 2s lipo.
Chcem na tom učiť malého..

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

stř 30.09.2020 18:29

Ničeho se coro neobávej,lítá to se vším i bez všeho :lol: Klidně jen směrovka -výškovka a když malinko nastavíš výškovku na stoupání tak ji ani nemusíš ovládat a reguluješ si to motorem.

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

stř 30.09.2020 19:52

dratek píše:Ničeho se coro neobávej,lítá to se vším i bez všeho :lol: Klidně jen směrovka -výškovka a když malinko nastavíš výškovku na stoupání tak ji ani nemusíš ovládat a reguluješ si to motorem.

Potešil si, ďakujem.

Motor mám zatiaľ pripravený Turnigy D2206-2600KV 31g Brushless Motor CW (presnejšie, číňan poslal CCW...)
Zdalo sa mi že na 2s treba vyššie KV, no trošku váham že som to možno trošku prehnal.., ale buď dám malú vrtuľku,
alebo niečo iné menšie a slabšie po šuflíkoch nájdem. Zobral som 2s 1000mAh ale tie graphene, a sú veľké a ťažké - rozmer sedí s 2s 1600 Zippy - a ťažisko mi tak zatiaľ vychádza príliš vpredu.

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

stř 30.09.2020 20:26

No tak to to budeš mít závodníka :lol: ,já tam měl 1000 a 1400 KV ale těch 2200 ukočíruješ menším rozsahem plynu

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

ned 04.10.2020 13:28

dratek píše:No tak to to budeš mít závodníka :lol: ,já tam měl 1000 a 1400 KV ale těch 2200 ukočíruješ menším rozsahem plynu

Dnes zálet - letí to, motor je presne dobrý podľa mojho pocitu (s rezervou ale aj na plný pltyn to je ok).
Ale motor na pylone s 6" vrtuľou nad ťažiskom, je úplne zle.. nehrozí ta dať malému na učenie..
- neuťahám ho ani plnou výškovkou a na prudšie pridanie mi skloní čumák do zeme.
A krídelká mi tiež chýbajú.. nie že by sa nedalo takto, ale keď nebolo bezvetrie tak som sa netrafil ani na dráhu.
Přílohy
20201004_130706.png
Ale aj tak sa mi páči.. doladíme...

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

ned 04.10.2020 17:55

Coro dej motor do čumáku a bude to cvičńák i pro mladého, akorát větší spotřeba vrtulek.
Já tam nakonec dal sklopečku a to už musí být fakt pecka na kámen abych ji musel měnit, ale i to se podaří :lol:
S motory na pilonu jsem taky experimentoval ale neni to ono,..... nebo to jen neumím správně seřídit aby to foukalo kam má.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz





Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

ned 04.10.2020 18:32

Tak coro zde máš ukázku od samotného mága přes hustý dým a Lídl éra pepina:lol: Na tom tvým se mi zdá ta vrtule nějaká veliká na 6" a to nastavení pylonu bych asi já dal do roviny a nebo spíš směrem nahoru (alespoň jsem takhle svoje pyloňáky nastavoval) takhle nakloněné dolů to má snahu tlačit čumák k zemi a než sáhneš na knipl tak to máš na zemi.

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

ned 04.10.2020 19:18

Drátku dík za tvá slova i radu zkoušel jsem to naklánět na všechny strany ale rovina mne nenapadla zkusíme uvidíme :D

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

ned 04.10.2020 21:19

Tak u mně zrovna pylon nebyl ten vítězný 8O ale rovina + se jevila nejlepší ale mělo to krátké trvání páč jsem to rychle vyměnil za EDF které bylo super pohonem a taky já jsem měl pylon ve středu křídel a vrtule byla na hraně odtokovky :idea:protože jsem neměl malé baterie a bylo to těžké na čumec ,ale jak dobře víš pepíno tak u mě je to modelaření pokus-omyl :oops: takže neber moje výsledky zrovna za radu :lol: :lol:

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

pon 05.10.2020 0:45

Je tam nejaká plastová vrtuľka ale je to 6" priemer - myslím že to je z číny a 6/5. Pri 2s lipo to s kv 2600 ťahá slušne ale nie je to nijak nezmyselné, a pri staršom /vymäknutom aku by to bolo len presne akurát.
Čo sa týka smerovania pylonu, snažil som sa ofukovať výškovku, inak je to asi jedno...

Ale aj tak proste vzniká hlavne pri pridaní nejaký moment, dve sily pôsobia každá v inej výške - odpor trupu a krídla dolu (plus asi aj zotrvačnosť a ťažisko je nízko..), no a ťah motora dosť vysoko nad tým.

Mám ten pylon odnímací, stačí odpojiť kábel a vytiahnuť - je to len 2x uhlíková pásnica cca 6x0,5 mm, a je v spodnej časti v zmršťovačke. Tá až je vlepená do trupu.. zmršžovačka tam zostane ale celý pylon sa dá vytiahnuť.
Prípadne skúsim ten pylon ešte skrátiť a zasunúť nižšie, len musím dať menšiu vrtuľku.. Vyskúšam, ešte nejakú 4,7/4,7 " cam speedprop či APC-e by som tu mal mať.
Kedysi som mal najradšej také tenké biele Gunther 125/110, ale to už asi nekúpim?

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

pon 05.10.2020 9:04

coro píše:Dnes zálet - letí to, motor je presne dobrý podľa mojho pocitu (s rezervou ale aj na plný pltyn to je ok).
Ale motor na pylone s 6" vrtuľou nad ťažiskom, je úplne zle.. nehrozí ta dať malému na učenie..
- neuťahám ho ani plnou výškovkou a na prudšie pridanie mi skloní čumák do zeme.
A krídelká mi tiež chýbajú.. nie že by sa nedalo takto, ale keď nebolo bezvetrie tak som sa netrafil ani na dráhu.


Jednak ta vrtule je hrozně velká na takovej model už pohledem. Viděl bych tak poloviční.
A za druhé fotka může zkreslovat, ale tah musí směřovat mírně nahoru. Aby jaksi tlačil blíž do těžiště. Použil bych něco z malých coptér. I s vrtulí

https://www.rotorama.cz/motory
https://www.rotorama.cz/vrtule
https://www.rotorama.cz/vrtule/hqprop-3x4x3-durable

Čím bude mít ten pohon menší vrtuli, tím méně bude překlápět model. A tahy na coptery jsou enormí - nějaký házedlo zvládnou levou zadní :wink:
Podle mne jako cvičný stačí poloviční tah k hmotnosti.
No a křidýlka ti chybět musej při tak malým vzepětí. Rozřízni křídlo a udělej větší vzepětí. Jinak nevzniká klopnej moment.

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

pon 05.10.2020 11:45

Už je znížený pylon a na skúšku klon APC 4,1/4.1 .. niečo ako dmychadlo bez obalu ale malé točky.. :)
-- ale vonku je hnusne tak neotestujem.
Vzopätie mi je nesympatické, prinajhoršom krídlo zlepím v rovine ale mierne do šípu, to má tiež efekt pri riadení smerovkou. Ale zatiaľ som len zväčšil výchylky smerovky a uvidíme druhý pokus.

Vlákno je o modeli s krídelkami a je to fakt že sú oveľa príjemnejšie.
Ale rátam s tvrdými ranami o zem tak som až násilne chcel to krídlo v pôvodnom stave, len nasunuté a bez rezania..
Myslíte že do Lidl XL by stačili na krídelká tieto servá?? Ťah len 0,4kgcm..
Turnigy™ TGY-1370A Servo 20T 0.4kg / 0.10sec / 3.7g

Re: Malý větroň cca 600-700mm s křidélky z EPP

pon 05.10.2020 12:07

coro píše:Myslíte že do Lidl XL by stačili na krídelká tieto servá?? Ťah len 0,4kgcm..
Turnigy™ TGY-1370A Servo 20T 0.4kg / 0.10sec / 3.7g


Měly by stačit Ale s dotazem na sílu serv je taky potřeba připomenout využití délky dráhy. Pokud se využívá malý díl je to pro servo větší námaha.
Odeslat odpověď