Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 18:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Díky! ještě mám teda pár dotázů...
Jsou nějaké výhody místního klubu x MK RCMANIA.cz? Na letiště moc často nechodím (bydlím kousek od Nbk tak chodím kousek za vesnici na pole)
Je vůbec vhodné začínat v této kategorii bez předchozích zkušeností? Pokud jsem to dobře pochopil, tak officiálně závody ještě nejsou (nebo už jo?)?

Šnek

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 11:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
myslím, že na soutěžní začátek není lepší kategorie než RES nebo RCVS. Když nemáš předchozí zkušenosti tak je na soutěži velmi rychle posbíráš, rozhodně rychleji než někde sám na poli za barákem. RES soutěže letos nejsou, ale plánujeme nějaké neoficiální soutěžní polítání. Mám zprávy, že příští rok se už nějaké soutěže u nás objeví. Případní zájemci z Moravy to také nemají daleko na slovenské soutěže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 11:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Super tím pádem, jdu do toho :D Přihlásím se do MK RCMANIA.cz a budu čekat jestli se brzo objeví rozsyp na KIWI (Počítáte s ním v blízké době?)
Šnek

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 13:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Přihlas se raději k nějakému klubu poblíž bydliště. Klubový život a společné létání ti přinese mnoho zážitků, kamarádu a příjemně strávených chvil. Jinak na KIWIm se pracuje... :D Rozsyp určitě brzo bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 16:56 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Ačkoliv je RCMANIA klub asi největším klubem se skoro 150 členy, tak bych ti doporučil zkusit místní klub. TO že s někým pokecáš u Kofoly nebo ho uvidíš létat ti přinese tolik informací jako nic jiného.

Když se ti nepodaří najít klub v Nymburku, tak budeš samozřejmě vítán v MK RCMANIA.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 17:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Já si nejsem jistej jak ten klub v Nbk funguje, potkal jsem tam jednou dva modeláře (co odcházeli :D ) a od té doby nikoho, pokud jsem je dobře pochopil, tak tam chodí kdo chce kdy chce... každopádně to budu zkoušet :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 18:14 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Mrkni se na seznam klubů, které chtějí být zveřejněné na stránkách Svazu modelářů. http://svazmodelaru.cz/klem/odkazy-na-kluby/

Do hledání dej NYMBURK a 99 ti vyskočí..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 19:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
myslím, že na soutěžní začátek není lepší kategorie než RES nebo RCVS. Když nemáš předchozí zkušenosti tak je na soutěži velmi rychle posbíráš, rozhodně rychleji než někde sám na poli za barákem. RES soutěže letos nejsou, ale plánujeme nějaké neoficiální soutěžní polítání. Mám zprávy, že příští rok se už nějaké soutěže u nás objeví. Případní zájemci z Moravy to také nemají daleko na slovenské soutěže.


Já jen doplním, že s RES modely se dá po zablokování brzd (odpojit od serva a navrch demonstrativně přelepit kouskem izolačky) již letos plně soutěžit v RCVS, takže se soutěžními zkušenostmi není třeba čekat na příští rok.
Osobní zkušenost, mimochodem jsou i v RCVS dvoumetrovky hodně konkurenceschopné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Děkuju všem za rady, do Nymburského MK jsem už napsal, snad se někdo ozve :D
Doufám, že se někdy potkáme na závodech :oops:

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
tomashr píše:
Jinak jsem létal z gumipraku složeného z 10ti metrů červené HK hadice a cca 60ti metrů silonu - pro tréning z dvoumetrovkami ideální, navíc je to příklad té v pravidlech zmíněné varianty "pro menší plochu", já se na Písnici s plným gumiprakem prostě nevejdu, ale tohle je pohoda.
Použitá guma je toto: https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr- ... -cord.html (je opravdu červená jako na fotce, proč má v popisu "blue" ví jen číňan :lol: ).
Pro "oficiální" F3-RES gumiprak by sedělo spíš toto - https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr- ... -cord.html , ze tří balení by byly dva gumipraky po 15m gumy - nic drahého. Jinak luxusní německá sada je za 60EUR, to je fakt komplet včetně udělátka pro tahání kolíku a dalších detailů https://zeller-modellbau.com/zubehoer/h ... hlepp.html . Reálně by ale nejspíš stačilo, aby někdo při nákupu v DE vzal jejich "oficiální gumu" za 30EUR - https://zeller-modellbau.com/zubehoer/h ... -tech.html a ta by se pak porovnala s tou modrou 8mm z Hobbykingu - pokud to bude rovnocenné, tak by náklady na gumu na jeden gumiprak byly jen cca 10EUR.


Jak koukám na HK, asi změnil dodavatele a už ty gumy nejsou, co bývaly. Vydrží prý jen 200% protažení a po pár takových nataženích praskají.

Kromě oficiálních, víte někdo, kde sehnat chirurgické latexové hadice? Zkoušel jste je někdo? Používají se třeba na praky, ale tam je prodávají po 25-50cm.
- něco jako toto
https://www.amazon.com/GM-Elongation-Ac ... B07DH1V815


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=La ... ubber+tube


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
Šlo mi spíš o to, zda-li je to vhodné, a který průměr si koupit. U praku řeší co nejrychlější stažení gumy. Ne třeba odolnost proti UV, životnost, apod.

V tom mém odkazu je při 600% natažení síla v tahu třeba u 7x3 trubky 7,7kg. Takže dle pravidel při natažení z 15 na 45m by to pod 4kg spadlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
V pátek mi dorazili pro děcka do kroužku tři stavebnice samby .....a musím říct jsem nadšen!!!! a velmi mile překvapen v tomto programu vidím o dost větší potenciál než v předchozí vose !!! Protože se k děckám dostanu už příští týden tak jsem drze jednu stavebnici rozbalil abych jim to prozkoumal a paráda na rozdíl od vosy se tohle bude stavět samo. Tento rok to už časově nestíhám ale pro příští rok vypíšeme jednu "pilotní soutěž " i u nás v kraji a uvidíme jak to půjde :-)

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 19:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
Rakousky aeroklub (sekce Modellflugsport) uverejnil v jeho aktualnim casopisu rozsahly prehled drevenych stavebnic vetronu rakouskych vyrobcu s rozpetim ca 2m:
https://www.prop.at/m46/aktuelle-ausgabe.html + PDF Download.
Krome udaju o vyrobci, vseobecneho popisu modelu jsou zde i informace ohledne konkretniho provedeni stavebnic, pouziteho profilu, ceny atd. Je to ale v nemcine a prehled zacina od strany 53. casopisu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kategorie RES
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 7:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
Dobrý den, chci se zeptat, slyšel jsem že se k nám má dostat nová kategorie RES (ruder, elevator, spoiler). Létá se tato kategorie už u nás? A už jsou termíny nějakých soutěží? Popř. Ještě kde se dá sehnat guma na gumicuk co vyhovuje pravidlům? (mám za to 15 metrů pryžové hadice). Snad to není blbý dotaz a děkuji za jakékoli odpovědi :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz