Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 20:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
mati píše:
A doporučil bys nějakou brusnou pastu? Díky


Já používám na všechno tuhle https://www.havel-composites.com/shop/5 ... html?pls=0


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Používal jsem 3M-finesse it včetně molitanových kotoučků. Kupoval jsem přímo v míchárně autolaků, kde ti odměří třeba jen decku a leštil jsem jen akušroubovákem. Lepší by byla delta-leštička, ale i tou akučkou to jde dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Larku, ty molitany se lepí na Roloc nebo Hookit podložný talíře přes samolepící vrstvu tý houbičky?
Jestli jo, tak u těch talířů nevidím, že by měly hřídelku ale jen závitový pouzdro. Co k tomu ještě patří?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten talířek je z poměrně tvrdého plastu se zalitou hřídelkou průměr 6,2mm a na čele má háčky jako na sucháči (na stránkách ho nemůžu najít). Molitanocé kotoučky mají chlupatinu a dělají se v různé tvrdosti, odlišené barvou. Mám tuhý oranžový (hrubovací) a měkký šedivý na finál. Po leštění se dají vyprat ve vodě a jsou zase jak nové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hmm, já to taky nenašel. A myslel jsem, že je to samolep.
Asi zůstanu u těch ručních houbiček jak tu bylo před časem vlákno.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 13:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
koupeno v Hradci Kralove , prodejna autolakyrnickych potreb Rasin :

http://www.autolakyrasin.cz/index.php?stranka=uvod

Příloha:
unaseci kotoucky se suchym zipem_001.jpg
unaseci kotoucky se suchym zipem_001.jpg
[ 148.23 KiB | Zobrazeno 2064 krát ]


Příloha:
unaseci kotoucky se suchym zipem_002.jpg
unaseci kotoucky se suchym zipem_002.jpg
[ 102.61 KiB | Zobrazeno 2064 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak nevím, jestli to je stejný jako ten 3M Roloc. U něj nic o J háčcích nebo suchým zipu nepíšou. Příležitostně se u Rašína stavím.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Celeron píše:

Ty jseš nějakej vznětlivej nebo vztahovačnej. :roll: Já se ptal přispívajících jestli existují převodní tabulky a Ty se tady vstekáš kvůli svým problémům v práci. Jen pro Tvůj klid duše, ta barva nebyla míchaná nikde v místě Tvýho bydliště.

A proč to řeším? Na maketě vypadají dva různý odstíny fialový hned vedle sebe malinko blbě. Jak tu napsal Kormutek: "Oko není debil, oko vidí"

A nauč se prosím zacházet s klávesou Caps Lock. :)


Celerone, prostě mi přijde divný, že když potřebuji od míchače naskenovat a namíchat barvu na opravu svého auta--bude mít ve výsledku jiný odstín, než ta puvodní.

nemyslím si, že na to má zásadní vliv klávesa Caps Lock.

možná bude problém v oskenování skutečně barvy, nebo folie--třeba nějaké odrazy--nemožnost přesně oskenovat skutečný odstín folie--to fakt netuším--opravoval jsem--nechával skenovat barvy už hodněkrát--vzheledm k malému množství jsem byl většinou upozorněn, že ten přesný odstín sednout fsakt nemusí--kdyby nesednul--mám se vrátit pro manuální doladění--zatím vždy ale opravdu seděl--.ačkoli fakt neumím používat klávesu Caps Lock.

já s tou zákaznicí neměl uplně problém--v jejich očích jsem byl buh

ale prostě si mi ji připoměl--viz tvuj příspěvek v jiném vláknu----
Na chlazení píva na letišti je nejlepší močovina nasypaná do vody v kýblu. Když máš známýho v zemědělství, tak to nic nestojí a je to jak ze čtvrtýho schodu. :wink:

na takový hovadiny fakt sílu prostě nemám--jak jsem psal--jsou na světě i normální lidi--ano, muže se stát, že neumějí používat klávesu CAPS LOCK--TO SAMOZŘEJMĚ ANO, TADY V TOM MÁŠ PRAVDU.

na druhou stranu--založ tady vlákno, jak je super chladit pivo močovinou nasypanou do vody--netvrdím, že je to blbost, jren, že já--nevím jak ostatní touto cestou asi chlazení piva nejspíš řešit nebudou---jak jsem puvodně zminoval profesně--mám mraky normálních zákazníku--VY už mi prosím nevolejte---asi tak nějak :wink:

Mě radíš používat klávesu CAPS LOCK--zkus se zamyslet na chvíli nad svoji radou--CHLADIT PIVO MOčOVINOU--kolik čtenářu to tady asi tak uvede do praxe.

zkuz se zamyslet i nad tím--že chci namíchat v autolakovně odstín na opravu --svého auta, jsem už v druhé autolakovně--jak píšeš ty --ale namíchali znovu jiný odstín--tam bude uplně jiný problém, než že by nešlo namíchat ten přesný--přiměřeně podobný odstín--já s tím prostě problém nikdy neměl.


Naposledy upravil pepin dne čtv 29.11.2018 23:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na takovej blábol snad ani nemá cenu více reagovat. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Celeron píše:
Na takovej blábol snad ani nemá cenu více reagovat. :roll:


nemám s tím absolutní problém, prober tady na urovni tobě rovných tu problematiku piva chalzeného močovinou--věřím, že se jich tady mraky chytí, bo málo kdo chce dnes v roce 2018 chladit pivo ještě v ledničce a chlazení piva močovinou by mohlo být v rámci vývoje fakt ta první vlaštovka která tady nadchne každého, kdo o tvuj příspěvek jen zavadí.

vyházejme ledničky, čurejme do díry a tam házejme salámy.

třeba to máš vymyšlené jinak--tu díru kam se bude chcát--police pro salámy bude třeba kousek nad --než je nachcáno :oops:

jak jsem psal--že jsem tý zákaznici řekl--už mi prosím nevolejte--volá mi i mraky normálních zákazníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 23:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jirko, ten talířek pravděpodobně asi není od 3M, protože to by to na něm určitě bylo. Ty houbičky i s talířkem jsem kdysi koupil jako sadu v akci a mám ještě fialovou, ale ten talířek byl samostatně. Ta fialová je nejostřejší a nikdy jsem jí nepoužil. Nevím jestli je v těch houbičkách od 3M nějaký rozdíl proti běžnému molitanu, ale je pravda, že se ani při drsnějším zacházení (leštění přes hrany) netrhají, což se o běžném molitanu říct nedá. A ta rozdílná tuhost je opravdu výhodná. To upínání na ty "J" háčky je taky moc šikovné a pohotové, ale do ničeho tě netlačím. Jen jsem popsal svoje zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Celerone prostě takto--když jdu k míchači autolaku-dožaduju se nějakého odstínu, prostě mi ten odstín namíchá v tom odstínu, jaký potřebuju--jako modeláři mi stačí malé množství--to je pro míchače samopzřejmě pakárna ale ten odstín který potřebuji mi prostě namíchá--ano, je možná nasratej, bo kuli pár korunám mraky práce a houby peněz--ale namíchá mi odstín, který potřebuju.

třeba ale na svého míchače nepusobím dojmem a komunikuji s ním stylem--že já potřebuji--nikoli, že on musí--fakt nemusí, s moji potřebnou deckou mě muže uplně v poho poslat do háje---že to vubec nemá potřebu řešit.

umím si představit, že ti vyprdnou odstín stylem--když to nebude sedět, jenom dobře--kuli třem stovkám za zakázku tady tu míchárnu provozovat nemužem---a v podstsatě ani nechcem, aby sem chodfil zákazník kuli par korunách--a ještě se vracel--opět kuli pár stokorunách

Celerone--z mého pohledu je totální nesmysl, že potřebuješ namíchat opravný lak na auto--je uplně jedno jaký odstín--míchač namíchá a odstín nesedí--v malém množství se to opravdu muže stát--když je ale oboustrana vule, míchač to následně doladí--alespon mě u některých odstínu opravdu upozornoval na to, že mé požadované množství uplně neumožnuje papírově technologicky proveditelné přesné namíchání daného odstínu a kdyby byl problém, bude se finálně ladit od oka---žádné--jako píšeš, jsem reklamoval bezuspěšně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 1:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
já tady mám ještě z dob, kdy mě bavilo opravovat kompozity jedno dodnes nevyzvednuté křídlo z cerese--určitě se tenkrát skenovala bílá a určitě se skenovala i červená--oba odstíny míchal míchač--leží mi to tady doma minimálně 3 roky, dnes už vubec nejsem schopný vidět, kde se to křídlo --kde jsem ho tenkrát opravoval-- a následně přestříkával.

jak oskenovaná bílá, tak i oskenovaná červená--oba odstíny od míchače sedí.

Příloha:
P1060122.JPG
P1060122.JPG
[ 42.86 KiB | Zobrazeno 1871 krát ]



Příloha:
P1060124.JPG
P1060124.JPG
[ 33.4 KiB | Zobrazeno 1871 krát ]



PS: Dalibore, kurva už si to přijed vyzvednout-.-i ten červený trup :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
pepin píše:
vyházejme ledničky, čurejme do díry a tam házejme salámy.
třeba to máš vymyšlené jinak--tu díru kam se bude chcát--police pro salámy bude třeba kousek nad --než je nachcáno :oops:


Zase další blábol. Zjevně nevíš, co to ta močovina vlastně je. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 11:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . nejni nad veselé počtení před obědem . . .
Chladit pívo močovinou odebranou našim chudým zemědělcům se mi příčí, i když to lze, dokonce lze s ní sypat i chodníky proti náledí. Je to ekologický a schválený v nějaká vyhlášce bflm/psvz 97 . . .
Ale není lepší drť ledu a vody Celerone a do toho vrazit přiměřené množství soli, neboli NaCl ??
Již pár let takhle balíme 50l kluka (většinou Bernarda 11°) do přiměřeně velké nádoby z extruďáku, šestiboký hranol s deklem a na bok se vejdou další mlsy . . Chlazení, kompresor-výčep na tom opuštěném letišti máme, centrála běží, ale chlazení nezapíná. A to ve stínu v posledních letech bejvá i 35° ve stínu. Ale:
- jednak při větším počtu strávníků chlazení nestíhalo . . .
- a protože jsme gurmáni tak víme, že prudké ochlazení piva aparátem pivu a ani lidem nesvědčí . .
nachlazenej přivezeme a hned citlivě uložíme . .
Modelář má mít cit pro materiál . . .
Leon

PS - tuším, že se tomu říká solanka a učili jsme se o ní na ZDŠ . . . . :-)
Příloha:
P1170386.JPG
P1170386.JPG
[ 65.21 KiB | Zobrazeno 1589 krát ]


Příloha:
P1170213.JPG
P1170213.JPG
[ 117.59 KiB | Zobrazeno 1589 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz